Co na to Češi (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2016, 40 min

• jedimik

Nový kabát, stejná soutěž, jiný kanel. Ajéje, to jsem se bála. Matonoha jako moderátor tam nesedí, neumí to pořádně rozproudit a chvílemi mi přijde, že více nervózní než samotní členové týmu, je on sám, protože má konečně příležitost si zase vydělat. Moderuje to jako já Vánoční besídku, zatím naprd ale příště to možná bude lepší. Zatím 1/5(22.3.2016)

• ještěžiju

Jako kdyby nějakej strup ze štatlu vylezl po pár škopkách z hospy a snažil se být vtipnej. Ač bych jako sám štatlař moh být pyšnej, že se něco takovýho vysílá v bedně, tak je mi spíš stydno. To otřesný cingrlátkový a šajnící studio je tak na levačku, že to vůbec negómu. Ale abych nebyl jenom zlej, sem tam na to mrknu.(9.5.2016)

• orkadimenza

Jsem rád za navrácení parafráze 5 proti 5 na české obrazovky, a občas bylo tento pořad příjemné sledovat. Je ovšem škoda, že kvalitní projekt a soutěž musí kazit mnohdy tupé a nevtipné týmy, jejichž odpovědi jsou často bizarní..."Co nosí muži rádi a ženy většinou ne?" "Nic!" I přes časté vypínání kvůli českým kreténům mi tento pořad posloužil jako inspirace, jedna etapa celotáborové hry s tématem Mafie se jmenovala po vzoru této soutěže: Co na to mafiáni. Perlička: Kam byste bodli člověka při mučení, aby nezemřel? Odpověď: Zlomit mu vaz!...Co si jako první představíte pod pojmem mafie? Babiš!(28.9.2016)

Jedná se o naprostou kopii 5 proti 5 (do posledního detailu) - takže se defacto jedná o recyklaci starého soutěžního pořadu. Za mě rozhodně ano.. Co vzniká teď za nové soutěžní pořady to je většinou odpad a utrpení.. Matanoha se snaží, je daleko energetičtější než Novotný. Netvrdím, že je to nějaký hit, na druhou stranu jako nějaká přímá konkurence prostřena (které se vysílá ve stejný čas) proč ne.. 60%(27.3.2016)

• Dizzy_eM

Soutěž, která patří v USA mezi nejsledovanější pořady všech dob, se u nás zrovna dvakrát nechytla. Chválím, že oproti Primácké formě 5 proti 5 vsadila Nova na věrnější kopii americké verze, ale stejně to zjevně nepomohlo... čím to? Problémy tu vidím dva. 1) načasování: Ve Státech přišli s první verzí Family Feud v roce 1976, v době, kdy by na takovou soutěž s radostí čučela každá domácnost, honosící se naleštěnou Teslou. V dnešní době je už ale virtuálního rozptýlení toliko, že i hloupoučký amík vsadí vše na jednu kartu - osobnost moderátora. A tady se dostáváme k našemu problému č. 2) charisma: Matonoha je fajn, jako opilec odvedle z ulice nebo ňouma ze sitcomu. Žel, soutěžní show svým mumláním neutáhne a sledovanost tudíž nezvýší...škoda... / Tady jedna nezapomenutelná ukázka toho, jak to má vypadat: https://www.youtube.com/watch?v=N5bLSuZRZG0(17.5.2016)

• - V jednom z rozhovorů pro TV Nova moderátor Tomáš Matonoha uvedl, že v průběhu jednoho natáčecího dne vznikne až pět dílů tohoto pořadu. (majky19)

• - Pořad je inspirován americkou soutěžní show Family Feud, která se vysílá již od roku 1976 a v roce 2013 byla v USA zvolena třetí největší herní show všech dob. (Dizzy_eM)

• - Soutěž se již dříve vysílala pod názvem 5 proti 5 na TV Prima. (Bernyz)