Moderní Kačeří Příběhy říznuté Gravity Falls. Ovšem zatímco Gravity Falls mě nikdy nenadchlo, zde to zvláštním způsobem funguje. Až se skoro divím, jak jsem dřívější Kačeří Příběhy mohl sledovat. Zdají se zpětně hodně infantilní. Infantilní a bez osobnosti, zejména Bubík, Dulík a Kulík. Tady je člověk rozpozná nejen podle barvy oblečení ale i podle chování. Co se však nemění mezi starým originálem a novým rebootem je smysl pro dobrodružství. Ten díkybohu stále existuje. I postavy, které se tu všechny dostanou alespoň někdy do popředí (hlavně palec nahoru za kačera Donalda). Animace je trochu jednodušší, ale zcela odpovídající tomu, o co se režiséři snažili. Nemohu bohužel posoudit kvalitu dabingu, protože jsem originál viděl v češtině a tento reboot v angličtině. Pro fanoušky originálu - myslím si, že už jen kvůli nové paní Čvachtové stojí za to si to pustit. Zůstává už jen otázka jestli tento nový výtvor zůstane timeless nebo jen jako levný nostalgia fuel.(3.3.2018)

Nad animáciou postáv by Carl Barks zaplakal. Ale aspoň sa vyhli tej príšerné 3D animácií (Mickeyho klubík). Úvodná zvučka je dosť zavádzajúca. Z nej to totiž vyzerá, že sa bude jednať o dobrodružné výpravné príbehy, ktorých súčasťou by mal byť aj Káčer Donald, ktorý v staršom seriáli mal len epizódnu rolu. Vyzeralo to na návrat ku komiksovým koreňom káčerov. Toto všetko však spĺňa len pilotný diel. Buď sa totiž jedná len o prostoduché príbehy, kde hlavnými hrdinami sú len tie malé káčerovské trojčatá alebo ak sa už aj ide na nejakú tú dobrodružnú výpravu, tak jej potenciál je značne nevyužitý. A ani Donald sa v tomto seriáli nevyskytuje, tak často ako by sa mohlo zdať, čo je škoda, pretože veľmi dobre plní tú komickú funkciu. Škoda, že autori nemali väčšie ambície, než len nakrútiť ďalší nový Disney seriál, respektíve sa zviesť na úspešnej značke.(23.7.2018)

Nové Kačeří příběhy ctí originál (a krásně na něj odkazují), ale přitom jsou zcela samostatné a vlastně i mnohem zábavnější a z mého pohledu možná i lepší, než originál, na který ovšem nedám dopustit ani dnes a celým svým srdcem ho miluju. Skutečně výtečně napsané zápletky, trocha serializace, výborný příběh plný úžasně palčivých otázek (matka kluků) a zajímavých nových postav (neteř Magiky), víc prostoru pro Donalda, který v původním seriálu zoufale chyběl, kluci mají propracovanější charaktery a dají se rozeznat, znělka je pořád neskonale úžasná (a tahle její nová verze se mi fakt zamlouvá) a... no, pokud mě tady aspoň někdo trochu čte, asi ví, co přijde. Je v tom David Tennant. A jako Skrblík je fakt fenomenální. Trochu jsem se toho před premiérou bál, ale musím říct, že tyhle DuckTales absolutně předčily všechna má očekávání a dokážu si představit, že to dotáhnou na stovku dílů původního seriálu. Předpoklady k tomu mají. Jsou dynamické, napínavé, krásně akční i zábavné, v mnoha věcech originální, už v prvních dílech nabídly snad úplně všechny postavy, které nabídnout měly a krom toho mají tu poměrně originální animaci, která je ale fakt totálně výborná. Teď doufám, že se tvůrci dabingu neinspirují tím novým výtvorem a nenazpívají píseň podle verze číslo 2. Tenhle originál je ale naprosto výtečný a v tomto případě mu dám i přednost. Za 1.sérii 95% a přeju kačerům dlouhé trvání.(8.3.2018)

Když jsem se dozvěděl, že je venku pár dílu nových Kačeřích příběhů, tak jsem se zalekl a rozhodl se předstírat, že se to nestalo... Nakonec jsem po nátlaku pustil první díl. A byl jsem naprosto nadšen. Tri spratci jsou naprosto perfektní a rozhovor v prvním díle mezi jedním z nich a Kačkou na lodi mě dostal do kolen. První díl naprosto fenomální, další díly už jsou malinko slabší, ale pořád je to velká paráda.(22.4.2018)

Rozhodně jde o jednu z nejlepších věcí (ne - li nejlepší), co u Disneyho udělali po roce 2000. Ale samozřejmě s původními a nepřekonatelnými Kačeřími příběhy ze zlatých osmdesátých let se to nedá sronávat ani vteřinu. Nejvíc pokulhává animace - bohužel podléhá dobovému trendu, a oproti původní propracované a velmi realistické působí jako nějaká parodie (proč se Disneyho animátoři v posledních letech inspirujou zrovna věcma jako Griffinovi nebo South Park, to nechápu). Příběhy většiny dílů jako by si braly inspiraci spíš z (až na čestné výjimky jako Zlatá husa) podstatně horší druhé série původního seriálu, než z dechberoucí první, a mnohem víc se snaží jít po vtipných scénkách a hláškách. Pokusy o remake některých dílů původního seriálu těžko dopadnou líp. Že si některé postavy udělají podle sebe, se dalo čekat, ale v nejednom případě to sakra přehnali - viz. synovci, kteří jsou tak lehkomyslní a pitomí, že by se v původním seriálu nedožili konce druhého dílu (zejména Dulíka by tam oplakávali na sto procent). Plus oproti původní verzi je, že se tvrůci rozhodli píchnout do vosího hnízda a (po)odhalit osud některých záhadných postav (máma synovců), škoda, že k tomu nedošlo v původním seriálu. Ale bojím se, že i toto zůstane ve stínu vtípků a hlášek, na kterých nová verze stojí a padá. A dabing sice rozhodně dopadl podstatně líp, než ta hrůza, kterou si dovolili nahradit nepřekonatelný původní dabing původního seriálu, ale taky to není úplně ono. Zejména hlasy synovců zní až moc podobně a nevýrazně, a hlasů vedlejších postav taky není zrovna moc (Máti Rafanku a Skrblíkovu sekretářku určitě nemá mluvit jedna herečka). Na druhou stranu ale zachoval co nejvíc jmen a názvů z původního dabingu původních Kačerů, což je samozřejmě velké plus. Celkově někde mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale z důvodů napsaných už v první větě zaokrouhluju výš.(11.4.2018)