Jelikož moc neholduji moderním verzím klasik (jakýchkoli), tak jsem nebyl ponejprv nebyl příliš nadšen z existence tohoto. No, ale jelikož máme tento týden doma na hlídání mého šíleně jošťomilého 4letého synovce, tak se s ním na to koukám a kupodivu! jsem shledal, že je to fakt prdel. Kresba je sice dosti odfláklá a úvodní song od Čoka nějaká pipinda nepřekoná, ale fórky a scénáře vůbec, no časem to vidím i na 4.;-) P.s. dostali mě vzdušní žraloci, což je žralok, který má přivázaný balónek, který ho má jaksi nadnášeti.:)))) To mě dostalo. Orig. je orig. ale tady se opravdu nejedná (krom vizuálu) o devalvaci, což je v dnešní zparchantělé době, téměř....biblický zázrak. P.s. plně chápu i rozumím plným počtům, ale i odpadům.(28.7.2020)

Když jsem se dozvěděl, že je venku pár dílu nových Kačeřích příběhů, tak jsem se zalekl a rozhodl se předstírat, že se to nestalo... Nakonec jsem po nátlaku pustil první díl. A byl jsem naprosto nadšen. Tri spratci jsou naprosto perfektní a rozhovor v prvním díle mezi jedním z nich a Kačkou na lodi mě dostal do kolen. První díl naprosto fenomální, další díly už jsou malinko slabší, ale pořád je to velká paráda.(22.4.2018)

Rozhodně jde o jednu z nejlepších věcí (ne - li nejlepší), co u Disneyho udělali po roce 2000. Ale samozřejmě s původními a nepřekonatelnými Kačeřími příběhy ze zlatých osmdesátých let se to nedá sronávat ani vteřinu. Nejvíc pokulhává animace - bohužel podléhá dobovému trendu, a oproti původní propracované a velmi realistické působí jako nějaká parodie (proč se Disneyho animátoři v posledních letech inspirujou zrovna věcma jako Griffinovi nebo South Park, to nechápu). Příběhy většiny dílů jako by si braly inspiraci spíš z (až na čestné výjimky jako Zlatá husa) podstatně horší druhé série původního seriálu, než z dechberoucí první, a mnohem víc se snaží jít po vtipných scénkách a hláškách. Pokusy o remake některých dílů původního seriálu těžko dopadnou líp. Že si některé postavy udělají podle sebe, se dalo čekat, ale v nejednom případě to sakra přehnali - viz. synovci, kteří jsou tak lehkomyslní a pitomí, že by se v původním seriálu nedožili konce druhého dílu (zejména Dulíka by tam oplakávali na sto procent). Plus oproti původní verzi je, že se tvrůci rozhodli píchnout do vosího hnízda a (po)odhalit osud některých záhadných postav (máma synovců), škoda, že k tomu nedošlo v původním seriálu. Ale bojím se, že i toto zůstane ve stínu vtípků a hlášek, na kterých nová verze stojí a padá. A dabing sice rozhodně dopadl podstatně líp, než ta hrůza, kterou si dovolili nahradit nepřekonatelný původní dabing původního seriálu, ale taky to není úplně ono. Zejména hlasy synovců zní až moc podobně a nevýrazně, a hlasů vedlejších postav taky není zrovna moc (Máti Rafanku a Skrblíkovu sekretářku určitě nemá mluvit jedna herečka). Na druhou stranu ale zachoval co nejvíc jmen a názvů z původního dabingu původních Kačerů, což je samozřejmě velké plus. Původně jsem to viděl někde na půl cesty mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale pozdější díly dokázaly, že ty čtyři hvězdy si to bez debat zaslouží.(11.4.2018)

Původní Kačery mám rád dodnes, i když nepatřili k mé top toho, co se od Disneyho kdysi vysílalo a co jsem si ráno o víkendu nahrával na VHSky. K remakům a restartům přistupuju poslední roky s rezervovaností, protože za prvé kolikrát skoční mizerně, za druhé mi to přijde už jako taková rutina, že když nemají tvůrci nové nápady, tak oživí něco, co už ve sklepě chytá roky prach. Viděl jsem první screeny z tohohle, hrklo ve mě přesně někde mezi napětím a zděšením. Pak jsem si pustil na Yotube znělku...a pouštěl si ji až do zblbnutí. Delší pilot pak už zpečetil skutečnost, že tahle záležitost je naprostá bomba. Kačeři si zachovali všechno, co bylo krásné na původním seriálu a přenesli to s citem a přitom plnou aktualizací do dneška. Navíc jsou komplexnější a spousta toho, co v původních existovalo "tak nějak" bez hlubšího zdůvodnění, tady nabírá pevnější obrysy a už to není jen sbírka samostatných epizod bez centrální linie. Má to hloubku, má to šmrnc, neztratilo to nic z původní bláznivosti a krásně to složilo tým postav, které se prakticky bez omezení můžou vydávat do světa nebo světů, jak je zrovna nálada nebo jak okolnosti donutí.(17.6.2018)

Když jsem slyšel, že se bude dělat remake něčeho, co provázelo mé dětství a co jsem si jako malý docela oblíbil, tak jsem byl zvědavý, ale zároveň poměrně hodně skeptický. Málokdy se povede udělat moderní verzi, která osloví nové i původní diváky a která bude pro někoho, kdo zná starší sérii v podstatě podobně dobrá. Tady se to ale povedlo! Jistě, sice chvíli trvalo, než jsem si zvykl na nový styl animace, ale když jsem slyšel opět starou známou úvodní znělku, která zní pořád stejně a zároveň jinak, pak jsem se rozhodl, že dám i celé téhle sérii šanci. A vše působí obdobně, jako ta ústřední melodie - na jednu stranu je vše tak známé a stejné a na druhou v některých ohledech nové a jiné. Přesto stále zajímavé, dobrodružné se sympatickými postavami a docela povedenými příběhy. Překvapení se najde hned několik, třeba nová podoba paní Čvachtové, fakt, že trojčata Bubík,Dulík a Kulík jsou tentokrát mnohem lépe rozeznatelná a každý má trochu jinou povahu, nebo třeba to, že se mnohem častěji vidíme s Donaldem. Na druhou stranu je již v první sérii většina známých postav, takže opět vidím Rafany, Hamouna, Rampu... Zkrátka tahle nová série ctí tu původní a na její fanoušky si připravila spoustu pomrknutí (třeba Skrblíkovu garáž) a zároveň se snaží být mnohem dynamičtější, napínavější a nebojí se jít v určitých ohledech vlastní cestou. Zkrátka tahle nějak se dělá dobrý remake... 8/10(3.2.2018)

• - Když Goofy ukáže Donaldovi fotky své rodiny, můžeme na jedné z nich vidět, jak se svým synem Maxem jede na horské dráze z filmu Goofy na výletě (1995). (LaserJet)

• - Tento díl opět poukazuje na propojenost animovaných světů Walta Disneyho, kde tentokrát můžeme vidět celou partu ze seriálu Rychlá rota (od r. 1989). (LaserJet)

• - Epizoda odkazuje na seriál Gumídci (od r. 1985) od společnosti Walt Disney. Konkrétně aukcí ztracené stránky z Velké knihy Gumídků, ve které je recept na hopsinkovou šťávu. Recept je přesný dle původního seriálu. (LaserJet)