Doba ledová: Velikonoční překvapení (TV film)

• Česko

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 25 min

Ricardo Curtis

Jim Hecht

Vlastně se mi nakonec docela líbilo, jak tohle tvůrci zvládli. Nebudu tvrdit, že je to naprosto skvělá animovaná komedie a že si vzali Velikonoce pořádně na paškál, ale prezentování vzniku Velikonoc touhle pravěkou partičkou mi přišlo docela zábavné. Když to ale skončilo, došlo vám, že to nic až tak skvělého nebylo.(29.3.2016)

Niektorý tu spomínajú viac ako tých 20-30 min, čo má tento špeciál (spomína sa tu dokonca nejakých 73 min), ja sa budem vyjadrovať k tým 25 minútam ako je označená stopáž i tu na čsfd, takže nechápem prečo sa tu ostatní vyjadrujú aj k nejakej nadstavbe, alebo k čomu, keď to tu očividne nepatrí. Možno i preto to nízke hodnotenie, inak si to neviem vysvetliť. Nato že je to kraťas sa tu dá hovoriť i o nejakom solídnom deji, či príbehu. V skratke ide o taký "alternatívny" pohľad na vznik Veľkej noci a zvyklostí s ňou spojené. Narážky na veľkonočné zvyky respektíve ich alternatívne vznikanie sú celkom kreatívne a väčšinou zapadajú do deja. U postáv dokonca môžme badať niečo ako reálne motivácie. Okrem Veľkej noci, film dobre využíva i iné popkulturné narážky. Gagy fungujú veľmi dobre dovolím si povedať, že lepšie ako v "Doba ľadová: Zem v pohybe", opäť väčšinou nie sú samoúčelné ale vhodne zakompované do deja, alebo ho v podstate sami tvoria. Verím, že nízke hodnotenie na čsfd je len kôli tomu, že každý hodnotí i to čo ja som nevidel a čo by vlastne hodnotiť ani nemali, inak si to vysvetliť neviem.(14.4.2017)

Doba ledová: Velikonoční překvapení není skutečným 72 minutovým filmem. V podstatě je to speciál složený z nějakých čtyř částí. První nosnou část tvoří samotný nový příběh o velikonocích o cca 20 minutové stopáži. Opět dostáváme partu starých známých v jejich vypiplaném vizuálu se skvělým dabingem, klasickým homorem, avšak tentokráte s velmi mizerným příběhem. Přiznám se, že mě z celé ledové ságy bavil nejméně a v samostatném hodnocení bych to stěží viděl na 2-3 hvězdy. Druhou nosnou částí je set Scratových příběhů, kraťasů a koláže scén z filmů. V podstatě to není nic nového, jen poprvé pěkně pohromadě. Další nosnou částí je fajnový sestřih příběhů předešlých čtyř filmů. Určitě potěší malé ohlédnutí za ději minulých filmů s ohledem na blížící se premiéru již pátého dílu. No a konečně poslední část je takovým malým filmem o filmu který se věnuje postavám Scratta a Scratty. Celkově vzato je tenhle speciál uspokojivou jednohubkou, která však v konkurenci řadových filmů Doby ledové a Scrattových kraťasů prostě nemá šanci uspět. 3*(26.3.2016)

• Torgal

Solídne peklo podľa osvedčenej receptúry zobrať sviatok a naňho nasilu našrobovať animovaný kraťas s hrdinami populárneho celovečeráku. Tieto počiny sú len zriedka pozerateľné a tento kúsok s vyvanulými hviezdami Doby ľadovej spadá presne do tejto škatuľky. Jeden podarený vtip (13 generácii zajacov za štyri roky) a inak je to len propagácia rodinných hodnôt bez šťavy. 3/10(21.4.2017)

Velikonoce v době ledové a opět dilema, jak tohle sotva průměrné tematické dojení "franšízy" hodnotit. Protože dětem, kterým jsou tyto eskapády s vajíčky jednoznačně určeny, v pohodě vystačí, i když nenadchnou, a dospělí je přečkají celkem bez utrpení, případně si chvilku dáchnou. Po 24minutové novince pak následuje kompilace všemožných již viděných Scratových patálií se žaludy (příjemné zavzpomínání třeba na stroj času) nebo dějový průřez celou sérií.(13.4.2016)