Doba ledová: Velikonoční překvapení (TV film)

• Česko

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 25 min

Ricardo Curtis

Jim Hecht

Velikonoce v době ledové a opět dilema, jak tohle sotva průměrné tematické dojení "franšízy" hodnotit. Protože dětem, kterým jsou tyto eskapády s vajíčky jednoznačně určeny, v pohodě vystačí, i když nenadchnou, a dospělí je přečkají celkem bez utrpení, případně si chvilku dáchnou. Po 24minutové novince pak následuje kompilace všemožných již viděných Scratových patálií se žaludy (příjemné zavzpomínání třeba na stroj času) nebo dějový průřez celou sérií.(13.4.2016)

Vlastně se mi nakonec docela líbilo, jak tohle tvůrci zvládli. Nebudu tvrdit, že je to naprosto skvělá animovaná komedie a že si vzali Velikonoce pořádně na paškál, ale prezentování vzniku Velikonoc touhle pravěkou partičkou mi přišlo docela zábavné. Když to ale skončilo, došlo vám, že to nic až tak skvělého nebylo.(29.3.2016)

Niektorý tu spomínajú viac ako tých 20-30 min, čo má tento špeciál (spomína sa tu dokonca nejakých 73 min), ja sa budem vyjadrovať k tým 25 minútam ako je označená stopáž i tu na čsfd, takže nechápem prečo sa tu ostatní vyjadrujú aj k nejakej nadstavbe, alebo k čomu, keď to tu očividne nepatrí. Možno i preto to nízke hodnotenie, inak si to neviem vysvetliť. Nato že je to kraťas sa tu dá hovoriť i o nejakom solídnom deji, či príbehu. V skratke ide o taký "alternatívny" pohľad na vznik Veľkej noci a zvyklostí s ňou spojené. Narážky na veľkonočné zvyky respektíve ich alternatívne vznikanie sú celkom kreatívne a väčšinou zapadajú do deja. U postáv dokonca môžme badať niečo ako reálne motivácie. Okrem Veľkej noci, film dobre využíva i iné popkulturné narážky. Gagy fungujú veľmi dobre dovolím si povedať, že lepšie ako v "Doba ľadová: Zem v pohybe", opäť väčšinou nie sú samoúčelné ale vhodne zakompované do deja, alebo ho v podstate sami tvoria. Verím, že nízke hodnotenie na čsfd je len kôli tomu, že každý hodnotí i to čo ja som nevidel a čo by vlastne hodnotiť ani nemali, inak si to vysvetliť neviem.(14.4.2017)

Taký trošku zbytočný cca 20 minutový kraťas odkazujúcu na to, ako vlastne vznikol fenomén veľkonočného zajačika. Pre deti je to fajn pripomienka starých dobrých postavičiek, ale v zásade žiadna sláva. Navyše tento bonus obsahuje aj všetky doterajšie scény so Scratom, ktoré sme už videli v predošlých dieloch, čiže trošku nerozumiem tejto ďalšej zbytočnosti. 50 %(11.12.2017)

• JenomDominik

Byl jsem zklamaný, že příběh je jen někde 20 minut a zbytek jsou jen kraťasy s veverkou, ještě k tomu opakující se ze starých dílů.. 20 minutový příběh na začátku: jednalo se o naprosto jednoduchý příběh, ale příjemně se na něj dívalo :) (60%) ale to ostatní, co tenhle "TV film" zahrnoval už bylo naprosto zbytečný, takže celkově 2* (40%)(26.7.2016)