Reklama

Reklama

Doba ledová: Velikonoční překvapení

(TV film)
  • Česko Doba ledová: Velká vajíčková eskapáda (více)

Obsahy(1)

Prehistorická poľovačka na farebné vajíčka sa začína! V krátkom veľkonočnom špeciále sa prehistorickí zvierací hrdinovia sa stanú dobyvateľmi stratených vajec, ktoré Sidovi ukradol podlý králik Squint. Obľúbení prehistorickí hrdinovia, mamut Manny, jeho žena Ellie, ich tínedžerská dcéra Kiwi, leňochod Sid, šabľozubý tiger Diego a šialený krysoveveričiak Scratt, sa vracajú v krátkom veľkonočnom špeciále, aby v dobe ľadovej oslávili príchod jari a prežili nové napínavé dobrodružstvá pri honbe za ukradnutými vtáčími vajcami.

V dobe ľadovej prichádza jar, príroda sa prebúdza a vtáky kladú vajíčka. Keď prehistorická vtáčia mamička Ethel musí dočasne opustiť svoje hniezdo pred nepriateľom, ktorý prenasleduje jej kŕdeľ, zverí Sidovi svoje vzácne vajce, aby ho ochránil a vysedel, pretože už čoskoro sa z neho vyliahne jej milované potomstvo. Ethel odporúča Sidove služby aj svojim susedom a rodinka kondorov - mama, Cholly Bear a Gladys Glypto - mu tiež zverí svoje vajcia do bezpečnej úschovy. Leňochod Sid tak nečakane rozbieha skvelý a výnosný prehistorický biznis - bude poskytovať služby spojené s ochranou a vysedením vajec zvierat, ktoré sú v núdzi a dočasne na úteku pred nepriateľom. Sidov prekvitajúci biznis však skomplikuje podlý pirát, králik Squint, ktorý sa mu chce poriadne pomstiť. Všetky vajcia Sidovi ukradne a pomaľuje ich farbami, aby sa dali dobre ukryť a zamaskovať v jeho skrýšach. Mamut Manny, tiger Diego a ďalší priatelia musia spoločne pomôcť Sidovi vypátrať a zachrániť ukradnuté vajcia. Spolu s Squintovým králičím dvojčaťom Clintom sa vydajú sa na bláznivú misiu za ukrytými maľovanými vajíčkami. A tak sa prehistorická honba za kraslicami stala súčasťou tradície každoročných osláv príchodu jari a veľkonočných sviatkov aj v zvieracej ríši. (TV JOJ)

(více)

Recenze (28)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Průměrně natočený velikonoční speciál o staré známé partě z Doby ledové, který nepostrádá několik dobrých nápadů (velikonoční tradice) a celkem vtipných scén, avšak podobně jako u posledních dvou celovečerních filmů (čtvrtý a pátý díl) mu nejvíce škodí to přehnaně didaktizující vyznění. Nejvíce mě pobavila zajíčkova hláška: "Můj rod má noru v tomhle údolí už třináct generací - to jsou skoro čtyři roky." ()

Torgal 

všechny recenze uživatele

Solídne peklo podľa osvedčenej receptúry zobrať sviatok a naňho nasilu našrobovať animovaný kraťas s hrdinami populárneho celovečeráku. Tieto počiny sú len zriedka pozerateľné a tento kúsok s vyvanulými hviezdami Doby ľadovej spadá presne do tejto škatuľky. Jeden podarený vtip (13 generácii zajacov za štyri roky) a inak je to len propagácia rodinných hodnôt bez šťavy. 3/10 ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Velikonoce v době ledové a opět dilema, jak tohle sotva průměrné tematické dojení "franšízy" hodnotit. Protože dětem, kterým jsou tyto eskapády s vajíčky jednoznačně určeny, v pohodě vystačí, i když nenadchnou, a dospělí je přečkají celkem bez utrpení, případně si chvilku dáchnou. Po 24minutové novince pak následuje kompilace všemožných již viděných Scratových patálií se žaludy (příjemné zavzpomínání třeba na stroj času) nebo dějový průřez celou sérií. ()

gogos 

všechny recenze uživatele

Doba ledová: Velikonoční překvapení není skutečným 72 minutovým filmem. V podstatě je to speciál složený z nějakých čtyř částí. První nosnou část tvoří samotný nový příběh o velikonocích o cca 20 minutové stopáži. Opět dostáváme partu starých známých v jejich vypiplaném vizuálu se skvělým dabingem, klasickým homorem, avšak tentokráte s velmi mizerným příběhem. Přiznám se, že mě z celé ledové ságy bavil nejméně a v samostatném hodnocení bych to stěží viděl na 2-3 hvězdy. Druhou nosnou částí je set Scratových příběhů, kraťasů a koláže scén z filmů. V podstatě to není nic nového, jen poprvé pěkně pohromadě. Další nosnou částí je fajnový sestřih příběhů předešlých čtyř filmů. Určitě potěší malé ohlédnutí za ději minulých filmů s ohledem na blížící se premiéru již pátého dílu. No a konečně poslední část je takovým malým filmem o filmu který se věnuje postavám Scratta a Scratty. Celkově vzato je tenhle speciál uspokojivou jednohubkou, která však v konkurenci řadových filmů Doby ledové a Scrattových kraťasů prostě nemá šanci uspět. 3* ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Vlastně se mi nakonec docela líbilo, jak tohle tvůrci zvládli. Nebudu tvrdit, že je to naprosto skvělá animovaná komedie a že si vzali Velikonoce pořádně na paškál, ale prezentování vzniku Velikonoc touhle pravěkou partičkou mi přišlo docela zábavné. Když to ale skončilo, došlo vám, že to nic až tak skvělého nebylo. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama