Doba ledová: Velikonoční překvapení (TV film)

• Česko

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 25 min

Ricardo Curtis

Jim Hecht

Taký trošku zbytočný cca 20 minutový kraťas odkazujúcu na to, ako vlastne vznikol fenomén veľkonočného zajačika. Pre deti je to fajn pripomienka starých dobrých postavičiek, ale v zásade žiadna sláva. Navyše tento bonus obsahuje aj všetky doterajšie scény so Scratom, ktoré sme už videli v predošlých dieloch, čiže trošku nerozumiem tejto ďalšej zbytočnosti. 50 %(11.12.2017)

Doba ledová: Velikonoční překvapení není skutečným 72 minutovým filmem. V podstatě je to speciál složený z nějakých čtyř částí. První nosnou část tvoří samotný nový příběh o velikonocích o cca 20 minutové stopáži. Opět dostáváme partu starých známých v jejich vypiplaném vizuálu se skvělým dabingem, klasickým homorem, avšak tentokráte s velmi mizerným příběhem. Přiznám se, že mě z celé ledové ságy bavil nejméně a v samostatném hodnocení bych to stěží viděl na 2-3 hvězdy. Druhou nosnou částí je set Scratových příběhů, kraťasů a koláže scén z filmů. V podstatě to není nic nového, jen poprvé pěkně pohromadě. Další nosnou částí je fajnový sestřih příběhů předešlých čtyř filmů. Určitě potěší malé ohlédnutí za ději minulých filmů s ohledem na blížící se premiéru již pátého dílu. No a konečně poslední část je takovým malým filmem o filmu který se věnuje postavám Scratta a Scratty. Celkově vzato je tenhle speciál uspokojivou jednohubkou, která však v konkurenci řadových filmů Doby ledové a Scrattových kraťasů prostě nemá šanci uspět. 3*(26.3.2016)

Průměrně natočený velikonoční speciál o staré známé partě z Doby ledové, který nepostrádá několik dobrých nápadů (velikonoční tradice) a celkem vtipných scén, avšak podobně jako u posledních dvou celovečerních filmů (čtvrtý a pátý díl) mu nejvíce škodí to přehnaně didaktizující vyznění. Nejvíce mě pobavila zajíčkova hláška: "Můj rod má noru v tomhle údolí už třináct generací - to jsou skoro čtyři roky."(3.9.2016)

• JenomDominik

Byl jsem zklamaný, že příběh je jen někde 20 minut a zbytek jsou jen kraťasy s veverkou, ještě k tomu opakující se ze starých dílů.. 20 minutový příběh na začátku: jednalo se o naprosto jednoduchý příběh, ale příjemně se na něj dívalo :) (60%) ale to ostatní, co tenhle "TV film" zahrnoval už bylo naprosto zbytečný, takže celkově 2* (40%)(26.7.2016)

Niektorý tu spomínajú viac ako tých 20-30 min, čo má tento špeciál (spomína sa tu dokonca nejakých 73 min), ja sa budem vyjadrovať k tým 25 minútam ako je označená stopáž i tu na čsfd, takže nechápem prečo sa tu ostatní vyjadrujú aj k nejakej nadstavbe, alebo k čomu, keď to tu očividne nepatrí. Možno i preto to nízke hodnotenie, inak si to neviem vysvetliť. Nato že je to kraťas sa tu dá hovoriť i o nejakom solídnom deji, či príbehu. V skratke ide o taký "alternatívny" pohľad na vznik Veľkej noci a zvyklostí s ňou spojené. Narážky na veľkonočné zvyky respektíve ich alternatívne vznikanie sú celkom kreatívne a väčšinou zapadajú do deja. U postáv dokonca môžme badať niečo ako reálne motivácie. Okrem Veľkej noci, film dobre využíva i iné popkulturné narážky. Gagy fungujú veľmi dobre dovolím si povedať, že lepšie ako v "Doba ľadová: Zem v pohybe", opäť väčšinou nie sú samoúčelné ale vhodne zakompované do deja, alebo ho v podstate sami tvoria. Verím, že nízke hodnotenie na čsfd je len kôli tomu, že každý hodnotí i to čo ja som nevidel a čo by vlastne hodnotiť ani nemali, inak si to vysvetliť neviem.(14.4.2017)