poster

Hermína Týrlová

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2017, 52 min

Režie:

Pavel Jirásek

Kamera:

Petr Vejslík

Hrají:

Hermína Týrlová (a.z.)

Producenti:

Martin Polák

Kostýmy:

Marie Jirásková
(další profese)
 • lena60
  ****

  Obsahově vynikající, vyprávění animátorky Hermíny Týrlové bylo nesmírně poutavé a zajímavé..Hvězda dolů za to, že dokument je téměř výhradně pouhým sestřihem dříve natočených archivních záběrů.(4.6.2017)

 • redfoxik
  **

  Bohužel se jedná o velice slabý dokument, který se pohyboval v zajetých kolejích vyprávění samotné paní Týrlové. Neskonalá nuda, která v pohledu na její osobnost nepřinesla žádný nový názor. Místo toho, aby autoři třeba zpovídali její spolupracovníky, což doposud nikdo neudělal, tak vytěžili daleko lepší dokumenty od Hany Pinkavové a Josefa Pinkavy, které doplnili o pár soukromých záběrů a fotografií. Je smutné, že takové osobnosti je věnován tak amatérsky udělaný dokument, který v podstatě jen popíše výběrově její tvorbu. Chybí mu zhodnocení, popsání smyslu její tvorby, jejího charakteru a osobnosti. Viditelně scénáristicky a dramaturgicky nedotažené a nesevřené dílo. Je otázkou etickou a profesionální, nakolik mohou nynější autoři vyčerpat díla jiných autorů. Domnívám se, že v tomto případě tak učinili přespříliš. Ještě, že jsou k dispozici dokumenty z doby jejího života, protože toto lze předvádět jedině na festivalu studentských filmů po půlnoci.(5.6.2017)

 • Marze
  ****

  Hezké dětské posezení u čaje se starší dámou, hvězdnou umělkyní a její vyprávění.(9.10.2019)

 • sator
  ***

  Starý způsob vyprávění, ale budiž..(1.6.2017)

 • rikitiki
  ***

  Je to takové staromilské. Hermína ze záznamu vypráví a ilustrují to ukázky z jejích filmů. Je vidět, že Hermínino vyprávění je stylizované, evidentně ho četla a patrně dlouho připravovala – pokud to tedy není tím, že tohle už vyprávěla stokrát a tak si vyprávění zautomatizovala. Nic nového se tedy nedozvíme. Ale některé její filmy jsou pecka do teď.(26.6.2017)