Blondie - Hanging On The Telephone

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1978, 2 min

Hanging on the telephone je úvodnou skladbou z tretieho oficiálneho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Blondie. Album s názvom Parallel Lines vyšiel v septembri 1978 pod hlavičkou vydavateľstva Chrysalis Records. K songu bol natočený kvalitný štúdiový videoklip. (MM_Ramone)

Jara.Cimrman.jr

Hanging On The Telephone je legendární vypalovačka, při které vždy dostávám chuť překonat svou lenost a zatančit si s nohama u stropu. Klip tedy žádný vyložený zázrak není - kapela v něm pouze přijede, naladí si, Debbie se nalíčí a pak to na diváka vypálí z černobíle pruhovaného studia. Mě však baví sledovat Debbiino poskakování, její ksichtíky i tu pohodovou atmosféru, která ani po letech neztrácí své kouzlo. ()

MM_Ramone

Pieseň "Hanging on the Telephone" je prvou, úvodnou skladbou z tretieho oficiálneho štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Blondie. Je to jedna z najpunkovejších peciek od tejto legendárnej new wave formácie. Album sa volá "Parallel Lines". Vyšiel v septembri roku 1978 pod hlavičkou vydavateľstva Chrysalis Records. (Som hrdým majiteľom originál LP). Ku songu "Hanging on the Telephone" bol natočený skvelý paralelne nalinkovaný štúdiový video klip. Blonďavá speváčka Debbie Harry je v ňom neodolateľne sexi. **** ()

corpsy

Videoklip nepredstavuje nič, čo by sa neobjavilo v tej dobe na TV obrazovkách po tuctoch. Ale má jeden prim. Debbie Harry! Jej charizmat prechádza celým klipom. ()