Fauda - Season 4

(série)
všechny plakáty

Epizody(12)

Doron s bývalou jednotkou vyrazí na misi do zahraničí. Noví nepřátelé se totiž chtějí pomstít za staré křivdy, a zaútočí proto na samotné srdce Šabaku. (Netflix)

hony23

Po 3.sérii jsem si chrochtal, že tvůrci nejenže dokáží udržet vysokou laťku, ale dokonce ji neustále překonávají. Tento trend ale nejde udržet donekonečna, 4.série je sice výborná, ale v porovnání s těmi předchozími je o něco slabší. Rozjezd je dost pomalý a ta pravá adrenalinová jízda přijde až v druhé půlce. Vše vygraduje kulervoucí závěrečnou přestřelkou, aby jinak skvělý dojem pokazil nesmyslně otevřený konec. Za něj bych autory fakt nakopal do prdele. ()

zavackyo

Fauda je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, a proto jsem se velmi těšil na novou sérii. Čekání od července minulého roku, kdy série byla vydána v Izraeli bylo nekonečné, dlouho nebyly oficiální informace o vydání na Netflixu pro zbytek světa. Ve druhé polovině ledna 2023 jsme se konečně dočkali. Celou sérii jsem zhltnul během dne a půl. Jak už tady někteří psali, bylo zde několik zkratek, které nemusely působit úplně dobře. Subjektivně mi přišlo, že v této sérii bylo lehce méně akce. Chování některých postav bylo občas nelogické, zejména ve finále, které se mi upřímně moc nezamlouvalo. I přes to při malinkém přimhouření oka jsem byl moc spokojený a hodnotím plným počtem. ()

Pavelkedar

Předchozí 3 série naprosto TOP. 4. série obrovské zklamání ! Ubrečená(doslova), nezáživná a rozbředlá nuda. Tohle se skutečně nepovedlo, to se asi "Doron"  zbláznil.  Na pátou sérii už určitě nebudu čekat. Škoda. ()

JB001

Tak už to mám taky za sebou. Vynikající seriál. Jenom ten závěr poslední epizody poslední řady mne nepotěšil i když beru, že scénaristicky to bylo vymyšleno dobře. Happy end s pohádkovým koncem 'a žili spolu šťastně až do smrt' by byl v tomto seriálu mimo mísu ()

dauby

První tři řady bomba, čtvrtá řada je ale velkým zklamáním. Je to vycucané z prstu, někdy dost rozvleklé, některé rodinné scény jsou nevěrohodné a úplný konec je až směšný. Tahle řada je špatná a zbytečná a neměla být natočena. ()

Zaks

Oproti starším sezónam seriál dospel do kreatívnejše podoby. Stále sa však niektoré časti bez preklikávania nedali pozerať, nebolo to však až také časté. Pri iných zasa človek tajil dych a napätie bolo riadne mrazivé, nevediac sa dočkať od nervozity s okúsanými nechtami ďalšieho pokračovania. Osud hrdinov nebol ľahostajný, páčilo sa mi aj prelínanie niektorých charakterov od zlého k dobrému a naopak. Škoda občasných okatých dejových skratiek a najmä divného záveru, kde sa autori už ponáhľali ho zrejme rýchlo dokončiť, bez potrebnej kvality badateľnej predtým. ()

floppy4

Štvrtá sezóna je rovnako tak ako jej protagonisti z komanda po troch skvelých sériach unavená. Prvá polovica už klasický pattern aký sme v tomto seriáli zvyknutí, zvyšok bol už pomerne zbrklý a celé to dosť béčkovatelo. Chápem, že po troch sériach sa to už nemá kam posúvať, no dalo sa to ukončiť aj dôstojnejšie. ()