Komentáře uživatelů k sérii (3)

Špičkový izraelský seriál o komandu, které zasahuje na palestinských územích začíná tím, že se Doron, který si s manželkou pořídil vinici vrací do akce, protože jako jediný zná tvář teroristy, který by měl být mrtvý, ale není. Pak se to zamotá a po vraždě jednoho člena týmu se ostatní rozhodnou najít lotry na vlastní pěst. Mohl bych tomu vyčítat nějaké mouchy: malý rozpočet je občas vidět ( tým jezdí v jedné a té samé dodávce ), pro zvýšení atraktivity se poameričťují bojové scény a do zásahové jednotky se vecpala žena ( bohyně krásy Rona-Lee Shim'on, tak to přejdu ) a celkově to komando má málo členů ( jak vypadá takový zásah v reálu https://www.youtube.com/watch?v=b1WNOFefBjY ), jenže podtrženo sečteno výsledkem je autentická akce ve svižném tempu se solidní zápletkou. Oproti americkým věcem za mne dokonalejší a přesvědčivější i s vykreslením postav na obou stranách barikády. Skvělá je palestinská doktorka Shirin v podání francouzské herečky Laëtitia Eïdo ( po otci Libanonka ), která v jednom rozhovoru řekla, že nemluví arabsky. ( to, že to je víc Francouzska než arabka se pozná i podle toho, že jediná sundá podprsenku )(16.10.2019)

Nebýt deLaFereho vůbec bych o seriálu nevěděl, a teď už vím, že by to byla škoda. První sezóna mě převelice překvapila, Blízký Východ bez (jinak všudypřítomných) Američanů působí mnohem přirozeněji, jednotlivé postavy jsou velmi dobře vykresleny, stopáž jednotlivých epizod je nezvykle krátká, což tvůrcům výrazně pomohlo udržovat skvělé tempo příběhu, protože nemuseli vyplňovat děj otravnou vatou, na kterou už si, bohužel, musím jinak zvykat a od úvodního až po závěrečný díl jsem si užíval parádní atmosféru.(16.11.2018)

Opět seriál kde kromě dětí a komparsu není kladné postavy. Co tam se ve skutečnosti musí dít když toto je mainstreamový seriál. Prostě jiná kultura..(9.12.2018)