Fauda - Série 3 (série)

Akční / Drama / Thriller

Izrael, 2019–2020, 8 h 46 min (Minutáž: 37–51 min)

Producenti:

Liat Benasuly
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ekdahl
  *****

  Přes trochu nepřesvědčivý, šablonovitý rozjezd a občasnou zbytečnou melodramatičnost je to opět majstrštyk. Něco mezi antickou tragedií a špičkovým westernem a la Sedm statečných v jedinečných kulisách současného Blízkého východu. Ty první dvě řady jsou o ždibec lepší, neb jsou civilnější a syrovější. Scenáristicky to stokrát překonává to, co dokáží např. dnešní čeští scenáristé. Divák má pocit, že zde pracuje sama nutnost, a tak to má být. Postavy jsou vtahovány do tragického soukolí zcela přirozeně. Chemie mezi nimi funguje skvěle. Hérečky fešné. Výtku z natahovanosti a vaty (oproti předchozím sériím) neberu, to jsem nacházel spíš v těch starších řadách, např. sekvence z cely, kde je na toho Araba nasazen izraelský agent. Tahle řada je hollywoodštější (střih, trochu přehrávání - otravně hysterická Yaara, - zbytečná snaha o efekt, naštěstí ale žádný hollywoodský happy end), ale i tak volám: bravo!(30.4.2020)

 • deLaFere
  ****

  Jeden a půl hvězdy dolů. Přibylo akčnosti, ubylo logiky. Asi klasika s přibývajícími sériemi. Druhým negativem je motivační stránka jednání hrdinů. V určitých fázích seriál popírá první dvě série, viz třeba Steve. Velmi rozporuplná je postava Bashara, často jsem jeho jednání nevěřil. Bohužel jsem se i jednou ironicky zasmál, příjezd sanitky na poslední chvíli je naprosto tuctový DEUS EX MACHINA. Doronovo jednání v kontextu vztahu se Shirin v prvních dvou sériích bylo uvěřitelné a dávalo seriálu emoce (nejenom se Shirin, třeba i s jeho manželkou). Vztah k Basharovi mi připadá ambivalentní. Hrdinům jste prostě fandili a chápali je. Třetí série je bohužel v tomhle ohledu výrazně slabší. Jinak se stále jedná o velmi slušný počin, s přetrvávající atmosférou a jednoduše rádi vidíte své oblíbené postavy.(7.5.2020)

 • Rockerman
  *****

  Fauda je sázka na jistotu! Třetí setkání s izraelskou jednotkou bojující proti arabským teroristům je opět vynikající. Drama a napětí do poslední chvíle a neuvěřitelným závěrem. Velkou devizou je objektivita. Je vidět i chyby a přešlapy Izraelců a tu a tam můžete i soucítit s Araby, ale opravdu jen zřídka. Dokonalý zážitek!(25.6.2020)

 • mira007
  *****

  Na S03 je znát, že se do ní nalilo více peněz po mezinárodním úspěchu, scénáristicky je trochu překombinovaná, tempo se zpomalilo páč už to není tak akčně přímočaré jako S01 a často viditelně utíká z reality do rambo stylu, jenže co naplat. Já prostě tuhle partu Dorona, Eliho, Sagiho, Stevea, Nurit, Avichaye a šéfika Gabiho prostě baštím. Tentokrát se tahle parta arabsky mluvících infiltrátorů rozhodne jít do Gazy pro unesenou krásku Yaaru ( Reef Neeman ) takže od pátého dílu se jede pětihvězdičkových 100%. Nevím jak moc je taková akce autentická, ale jelikož Lior Raz byl kdysi opravdovým členem takového komanda, tak tomu chci věřit. Dám pět hvězd, protože nedostatky a chybičky v logice prostě převálcuje ta blízkovýchodní atmosféra s autentickými figurami a věrohodnou akcí . Už se těším na S04, psali, že už ji píší.(21.4.2020)

 • VLADEK
  ****

  3. sezóna - Už více vaty než v předchozích sezónách, což na jednu stranu může někomu vyhovovat, ale místy ztrácí série své tempo. Navíc jakmile někteří z herců dostanou větší prostor pro hraní, tak se bohužel ukazuje, že někteří jsou herecká polena. Bohužel sezóna ztrácí místy i vtip a to díky velmi špatným oficiálním českým titulkům od Netflixu, které velmi pravděpodobně překládal někdo z otrocky angličtiny, po proklikání 2 dílu musím konstatovat, že je snad věrnější ruská verze netflixových titulků. Škoda. 80%.(29.4.2020)