V jakém vesmíru žijeme?

(TV film)
  • Velká Británie Horizon: Which Universe Are We In?
Velká Británie, 2015, 49 min

Střih:

Steve Crabtree

Někteří vědci jsou díky svým výpočtům přesvědčeni, že náš vesmír není jediný, ale že existují mnohé další. Některé jsou stejné jako ten náš, v některých platí rozdílné fyzikální zákony a v některých mohou stále žít dinosauři... Kosmologové si troufají přemýšlet o nemyslitelném. Vesmír, jaký známe, neexistuje. Místo toho jsme jenom extrémně malou částečkou v mnohem větším obrazci – multi vesmíru nekonečných rozměrů. Zatímco dříve byl považován za doménu extrémně výstředních vědců, nové důkazy naznačují, že multi vesmír by opravdu mohl být skutečný. Ve vizuálně ohromujícím dokumentárním filmu V jakém vesmíru žijeme? se vydáte na cestu čtyřmi různými verzemi vesmíru. Vlastní předpojaté představy o realitě nechte bokem a otevřete svou mysl celým vesmírům nových možností. (TV Prima)

subic

Dokument o tom, že vědci nejen uvažují, ale už i počítají teorii multiversa. Dokonce se snaží najít společné vztahy mezi teorií strun a kvantovou mechanikou. Informačně zajímavý, ale jinak celkem průměrný dokument z dílny velké a mocné BBC z roku 2014. ()