poster

Eva Braunová: Hitlerova žena (TV film)

 • Česko

  Eva Braunová: Manželka Adolfa Hitlera

 • Francie

  Eva Braun, épouse Hitler

 • anglický

  Eva Braun: Hitler's wife

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2015, 52 min

Režie:

André Annosse

Hrají:

Eva Braun (a.z.), Adolf Hitler (a.z.)
 • Volodimir2
  **

  Takže nakoniec sa Eve Braunovej na tretí krát samovražda podarila. Prvé dva pokusy sa jej nevydarili, ale upozornila na seba a sestra ju zachránila. Tentokrát to už myslela skutočne vážne, dokonca 26.10.1944 napísala vlastnoručne aj závet a bola rozhodnutá skončiť spoločne so svojou láskou Hitlerom. Začiatkom marca sa rozlúčila so svojou rodinou a potom už žila iba v bunkri pod starým ríšskym kancelárstvom. 28.4.1945 keď sa definitívne rozhodla, že ostane s nim dokonca prišiel Hitler k rozhodnutiu, že si Evu Braunovu zoberie za ženu a tak 29.4.1945 sa stala jeho manželkou a o 36 hodín obaja novomanželia spáchali samovraždu. Tak skončila jedna historický úplne bezvýznamná žena a svet sa o nej dozvedel až po skončení vojny, nakoľko jej existencia bola prísne stráženým tajomstvom. Dokument mimo nových pekných záberov nám historický neuviedol žiaden nový fakt.(5.8.2016)

 • JasonCZ
  *****

  No neměla to holka jednoduché...(24.6.2019)

 • Alan_Shearer
  ****

  O Evě Braunové jsem kromě základních fakt nic nevěděl. Dokument mě obohatil, líbilo se mi chronologické zpracování od prvních momentů až po společnou smrt. Dobové záběry jsou parádní, fakta sedí. Chvílema mi bylo Evy líto, jelikož byla tak moc fascinována Hitlerovou osobností, že to vyústilo v pokusy o sebevraždu. Věřím, že myšlenky nacistické ideologie nesdílela nebo aspoň ne zdaleka v takovém rozsahu jako parta kolem Dolfiho. Oddanost (na velký úkor osobního štěstí) až za hrob. Pro mě byl dokument ještě zajímavější díky návštěvě Orlího hnízda a příslušného okolí, nemluvě o tom, že náš pes se jmenoval Blondy :-D.(15.12.2016)

 • Mallinali
  ***

  Není to špatné a je tam řada pěkných barevných záběrů, ale až na pár výjimek se toho moc nového nedozvíme a někdy jde komentář až za hranu hlouposti a naivity. Navíc část z toho, co se dozvíme, je bohapusta spekulace. Zvlášť psychologické odhady z osmdesát let starých záběrů jsou docela úlet. Ale zas lepší než některé britské pokusy, které měly úroveň vesteni z logru.(5.2.2018)

 • Horác
  ****

  Různých dokumentů o Hitlerovi a jeho okolí jsem už dost přesycenej, tenhle jsem potkal v TV spíše náhodou a nutno říci, že stojí za zhlédnutí. To, co považuju za jeho přínos, jsou dobový záběry civiliního života německé smetánky. Interesantní je, že mnoho toho natočila sama Braunová (tedy aspoň dokument to tak tvrdí), která měa díky svému postavení i prachy na to, aby používala tehdy drahý barevný materiál. Takže jo, vydržíte pár těch notoricky známejch keců kolem a zbyde vám docela zajímavej obrázek nějaký výseče tehdejší doby.(17.12.2016)