Testimone oculare (TV film)

• slovenský

Očitý svedok

Thriller / Mysteriózní

Itálie, 1973, 53 min

Marilù Tolo

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Tak ani na potřetí mě tvůrci série La Porta Suio úplně nepřesvědčili. Příběh z pera Argenta (nikoliv režie jak je zde uvedeno) není špatný, nicméně znalý giallo fanoušek odhalí pointu velice snadno. Zpracování na televizní uroveň nebylo špatné, ale vůbec se mi nelíbila kamera a "kukátkové" prostřihy. Ale i přes tyto výtky na mě celkově snímek udělal pozitvní dojem narozdíl od prvního dílu, takže trošku přimhouřím oči a zaokruhlím nahoru Za 3*.(23.3.2012)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 7.5.1977 --- réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA (7.2.2009) - BOMBA - tak takéto skvosty ležia zakopané v archíve STV !!! Apropo DARIO ARGENTO je spoluautor scenára a nie je v titulkoch uvedený ako režisér.(7.2.2009)

Třetí příběh z cyklu Door into Darkness od Daria Argenta. Tentokrát je hlavní hrdinkou žena, která byla v nesprávný čas na nesprávném místě. Cestou domů je nucena zastavit uprotřed lesa, protože jí do cesty vběhne mladá dívka. Auto sice rychle zastaví, ale dívka přece jen umírá, jelikož byla ještě předtím střelena. A vrah vše sleduje z dálky a než se mu podaří zabít i očitou svědkyni, ta se rozeběhne a hned si to namíří na polici. Jaké je pak překvapení, když na místě činu nenaleznou ani tělo, ani žádnou krev. Od té chvíle ženě kdosi volá, kdosi chodí kolem jejího domu a vyhrožuje smrtí.(3.12.2008)

Jediné, čím Argento - opravdu mrazivě - potěšil, je, že policista na konci daruje foto utopené dívky... Jinak měl herce více nutit, aby se drželi věty, kterou jedna z postav pronese: "Musíš to zahrát perfektně, rozumíš?" Zkrátka průměr...(26.1.2012)

Krátky thriller od Daria Argenta.Aj keď príbeh je dosť krátky a jednoduchý,je dosť napínavý .Žena je presvedčená že videla vraždu mladého dievčaťa,ale nikto jej nechce veriť.Ale neznámy vrah sa bude usilovať aj o jej život.Najlepšia je nakoniec naháňačka v dome.Aj napriek tomu že Argento točí oveľa lepšie filmy,slušný priemer,celkom pozerateľní film.(11.4.2009)

Argento ukázal, že je skutočným majstrom napätia. Námet síce nie je nijak originálny, ale spracovaním sa tento krátky kus vyrovná kvalitnému psycho-thrilleru. Argento v prípade tohto príspevku upúšťa od násilne vykreslených vrážd a buduje predovšetkým tiesnivú atmosféru neistoty a strachu, čo sa mu skutočne aj darí. Možno najlepšia poviedka s tematikou osamelá žena verzus neznáme zlo, akú som vo filme videl. Čo by som poviedke vytkol je trocha unáhlený koniec - verím tomu, že Dario by podobnú látku dokázal natiahnuť aj na celovečerák, bez toho, aby sa divák začal nudiť.(20.7.2018)