V této sociální satiře ztvárnil Beau Bridges bohatého mladého muže, který opustí rodinnou usedlost a hledá lásku v brooklynském ghettu. Zámožný a krutý mladík Elgar Enders (Beau Bridges) ve dvaceti devíti letech "utíká" z dobře zaopatřeného domova na rodinném sídle na Long Islandu. Jeho útěk však spočívá v tom, že si koupí dům v černošském ghettu v Brooklynu a plánuje, že současné obyvatele vystěhuje a vybuduje si v něm luxusní bydlení. Když se však vypraví do domu podívat, kupodivu si jeho chudé nájemníky nejrůznější barvy pleti oblíbí. Dokonce dokáže odhodit své bělošské předsudky a oblíbí si zdejší dívky, zvláště pak Fanny (Diana Sands), manželku černošského radikála, a také se zamiluje do mulatky Lanie (Marki Bey), v každém případě však ztratí zájem o renovaci domu. Jeho matka Joyce (Lee Grant) se ale tohoto cíle nevzdává... Film představuje v prvé řadě komedii, avšak také odhaluje základní kruté pravdy o životě v ghettu. Elgar Enders pak funguje jako "pohled diváka", s ním se učíme a s ním se také vyvíjíme. Ve snímku oslavil svůj režisérský debut držitel Oscara za střih Hal Ashby. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Než jako komedie mi to přišlo spíš jako sociální studie. Ne že bych se párkrát nezasmál, ale že bych z toho byl nějak unešený se říct nedá. ()