Mladý Indiana Jones: Příběhy nevinnosti

• USA The Adventures of Young Indiana Jones: Tales of Innocence
všechny plakáty

Další z dobrodružství mladého Indiana Jonese. Indy se tentokrát v zákopech italské fronty za I. světové války setká s Ernestem Hemingwayem. (oficiální text distributora)

corpsy

Akcia a nadhľad. To boli stále domény Indiana Jonesa. A nebolo tomu inak ani v jeho mladíckom období. A ku tomu ešte hodina dejepisu. ()

dr.fish

První příběh z Itálie je taková jakási fraška, která an divadle pobaví, ale v případě Indyho je fakt na hraně. Příběh z Maroka je mnohem zajímavější. Na jednu stranu třeba obdivovat, co Britové a Francouzi vybudovali v Africe, ale být tím chudým Arabem nebo Berberem co má jen jednu kozu a deset dětí, vezmu pušku do ruky asi taky. Takže má Indy plné ruce práce a jako zázrakem vždycky přežije. Zajímavý je nepochybně určitý nástin poměrů v Maroku té doby (je třeba brát s rezervou) a samozřejmě exteriéry jedna báseň. Jinak průměr. 60% ()

PALINO

Prvú polovicu sledujeme Indyho na misií v Taliansku, no tá v príbehu nehrá veľkú rolu, lebo celá prvá časť je milo odľahčena a patrí skôr k vtipným dielom. Indy tu bojuje s Ernestom Hemingwayom o jedno talianske dievča a ich "súboj" nepostráda kúzlo a je plný vtipných momentov. Celá druhá časť je 45 min. dotáčka, aby sa vyplnila jeden a pol hodinová stopáž a sledujeme v nej Indyho úlohu v severnej Afrike. Oproti prvej časti je táto menej vydarená, ale na to, že ide o dotáčku sa nemá za čo hanbiť. ()

Skleni

Strašne nevyvážená séria filmov. Miestami som žasol a niekedy zas že fuj tajzl!.. Nevime či je to vina scenáristov či Joe Johnstona no Seanova určite nie. Ten bol vždy skvelý. Teda aspoň taký ..dobrý:) 72% ()