poster

S láskou Vincent

 • Velká Británie

  Loving Vincent

 • Polsko

  Twój Vincent

 • USA

  Loving Vincent

 • Slovensko

  S láskou Vincent

 • Nový Zéland

  Loving Vincent

 • Austrálie

  Loving Vincent

 • Kanada

  Loving Vincent

Animovaný / Životopisný / Krimi / Drama

Velká Británie / Polsko / USA, 2017, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (224)

 • Enšpígl
  *****

  Když jsem si o tomhle filmu četl, říkal jsem si, že je skoro má povinnost jít na Vincenta do kina a ocenit ten nápad a práci. Mám velkou radost, že film mně mou poctivost vrátil v podobně nádherné, vysloveně překrásné obrazové formě nic krásnějšího jsem ve filmu nikdy neviděl a rozhodně nesouhlasím s kolegy, že krom obrazu je film o ničem. Já poslouchal dialogy a krásně si dělal obrázek o nás lidech, o našich vlastnostech, vnímal krásu obyčejnosti, zkrátka jsem se nechal absolutně okouzlit.(12.2.2018)

 • Radek99
  *****

  Naprosto originální a nevšední životopisný film! Zvolená forma je dokonalá. Málokdy se o filmu dá říci, že je skutečně uměním...v tomto případě ovšem ano... neb van Goghovy obrazy skutečně obživly...(27.1.2018)

 • emma53
  *****

  Já zatím nemám slov, jak bych vyjádřila tu unikátnost ve vytvoření něčeho takového, jako je tenhle film, kde se na něm podílelo přes sto malířů z celého světa. Hluboce se klaním, myslím, že tohle nemá obdoby. Ne, že bych občas nepoznala rozdíl, ale už ten nápad je geniální a je to velká pocta pro mistra, který byl ve své době nedoceněný. Věřím, že každý z těch mnoha malířů to brali právě tak. Vincente, bylo to malováno s láskou k Tobě a Tvému umění.(14.2.2018)

 • xxmartinxx
  ****

  Kdyby to byl hraný film se stejným scénářem, stejnými pozicemi kamery, stejným střihem (až na některé nemožné přechody, které by očividně stejné nebyly), šlo by o fádní zážitek. Ale ten film takový není a ta jedna věc navíc, ta vizuální podoba, tomu dodává dost energie. Rozhodně si šlo s možnostmi animace víc hrát, rozhodně šlo být míň jednotvárný a hravější i koncepčnější (koncept toho filmu vlastně nedává moc smysl a při přemýšlení, proč by příběh mladíka pátrajícího po důvodech smrti Van Gogha měl být natolik odevzdán jeho malířskému stylu, o němž v žádném slova smyslu nepadne ani slovo a s dějem filmu nesouvisí, jsem se nedobral uspokojivé odpovědi - zkrátka neexistuje důvod téhle optiky v tomhle vyprávění) - ale i když to je celkem jednoduchý gimmick, neubránil jsem se mu.(5.5.2018)

 • Sarkastic
  ****

  Nezajímám se o Vincentův život, jeho techniku malování či výtvarné umění vůbec. Spíš hledám filmy s animací odlišnou od té mainstreamové, chcete-li Walt Disneyovské/Pixarovské. Tento film mé očekávání splnil do puntíku, dokonce ho překonal. A pokud jsem se nejdřív trochu obával nudného příběhu, mrtvolných postav, brzy mě snímek vyvedl z omylu. Prostředí samozřejmě bylo statické, ale tvůrci vždy dodržovali jeho interakci s živými bytostmi (pohybem, světlem, stíny). A právě postavy působily velmi živým dojmem, jistě některé víc než jiné, někdy hlavně díky danému malíři, jindy kvůli dabérovi, nebo souhře obou (zvlášť patrné u převozníka, Adeline a dalších). U takových detailů jako odraz tváře ve vodě či zvedání se z postele jsem byl velmi překvapený propracovaností. Ale ze všeho nejvíc se mi líbily černobílé vzpomínky, dokázal bych si v podobném duchu představit celý film. „Detektivní“ příběh možná nebyl tolik nosný, ale bavil mě, ačkoliv o něj tu nešlo. A ten silný pocit melancholie na konci…velká spokojenost, dávám silné 4*.(8.2.2018)

 • Dan9K
  ****

  Úžasný snímek po vizuální stránce, ale nesouhlasím, že by obsah zaostával. Byl jsem v napětí a těšil se, co bude dál. Přišlo mi, že by S láskou Vincent výborně fungovalo jako PC hra. Měl jsem dokonce pocit, že vlastně koukám na adventuru ve stylu Posla smrti. Unikátní výtvarný styl přispívá k neutěšenému zážitku, kde byste snad i chtěli, aby byl konečně nějaký obrázek "normální", ale to by byla škoda.(22.3.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Nemiluji impresionisty, nejasné kontury jejich děl, něco v kombinaci barev či kompozicích na mě většinou působí depresivně. Asi jsem jediný člověk na světě, na koho pochmurně a depresivně působí i slunečnice. Vidět všechny ty známé i mně naprosto neznámé van Goghovy obrazy v pohybu jako součást příběhu a zároveň vyprávět příběhy vlastní, byl naprosto neuvěřitelný zážitek. Film staví na formě, na vysoce estetické formě, možná právě díky celkové uhlazenosti nepůsobí pateticky úvahy o životě a smrti, stejně jako úvahy o tom, co by si člověk (ne)přál v případě smrti někoho z nejbližších, v daném případě je to otázka, zda by si člověk přál dostat dopis napsaný blízkým člověkem, nepůsobí cynicky. Tento film je dělaný skutečně s láskou.(20.12.2018)

 • Spiker01
  ***

  Působivá forma převedení obrazu na plátno, to bezpochyby. Nikdy jsem nic podobného neviděl (ačkoliv to není první film natočený olejomalbou) a možná už ani neuvidím. Trošku mě to obohatilo, co se týče osoby slavného malíře, pokud ovšem byl film tvořený z větší části dle dochovaných memoárů. Po chvilce jsem zapomněl, že koupám úplně na něco jiného, než na typický hraný film nebo animovaný, chcete-li. A možná i proto mi to po hodině přišlo až možná příliš dlouhé či minimálně rozvleklé a příběh mě tolik nepohltil. V tomto případě pro mě forma vyhrála nad obsahem.(6.9.2018)

 • Arbiter
  ***

  Krásná braková detektivní povídka.(21.6.2018)

 • Fiftis
  *

  Ak odhliadneme od hry s rozpoznávaním majstrových obrazov a kochaním sa dychberúceho vizuálu, veľmi nám toho nezostane. Dej sa vyvaril z Vincentových listov bratovi a kombinuje fakty s fikciou počas vyšetrovania majstrovej tragickej smrti. Pomyselný zápas formy a príbehu sa v tomto prípade bojuje ťažko - na stanovených pedantských pravidlách nemožno tvoriť komplikované príbehové linky s dramatickými presahmi, symbolmi a bohvie čím ešte. Loving Vincent je preto málo príjemný, staromilský experiment, hodiaci sa na nedeľnú kávu a mobilnú verziu. Dosiahnutá nádhera, pod ktorej plátnom sa toho viac neskrýva. Navyše z toho strašne bolia oči.(7.12.2019)

 • LiVentura
  *****

  Krásné, citlivé a zatraceně originální animované pojetí příběhu o jednom z nejslavnějších malířů světa...(22.6.2018)

 • Ampi
  *****

  Film jako malovaný, myšleno jako známka kvality. Protože je animovaný jak je údajně vytvořen 100 malíři​, takže namalován i fakticky. Tento film jako byl poctou Vincentu van Goghovi, asi tak byl i zamýšlen. Rozhodně je originální a divák se dozví dost zajímavých informací o životě tohoto významného umělce.(20.12.2018)

 • Ephemeris
  *****

  Koľko námahy toto muselo stáť! A tá samozrejme nevyšla navnivoč.(2.6.2018)

 • Aky
  ****

  Za vlasy přitažený, řídký příběh, naproti tomu naprosto úžasná, mimořádná forma.(13.7.2018)

 • pepo
  ***

  Cesta do pekla a je dláždená dobrými úmyslami a bohužiaľ to platí aj v kinematografii. Úchvatná (a minimálne v prvej štvrťhodine) strhujúca formálna stránka si tu vybrala svoju daň. Ten film má veľké srdce, no bohužiaľ mu chýba duša. Celý ten svet je neživotný a postavy s mŕtvymi očami a divnými pohybmi prechádzajú príbehom, ktorý nedokáže nadviazať kontakt s divákom, pretože je stále vytrhávaný z filmovej reality. Obrovská škoda, najmä kvôli neuveriteľnému úsiliu tvorcov, ktoré sa namiesto nekonečnej slávy stretne iba s obdivom pár snobov na filmových festivaloch. 6/10 P.S. Mansellova hudba musí byť na samostatný posluch vynikajúca, ale sem sa prílš nehodí. Chcelo to nejakú klasiku.(13.9.2017)

 • 2-Xtreme
  ****

  Ten film v ktorom forma vyhráva nad obsahom. Nebytí toho ako to je spravené, to stratí tú údernosť a išlo by o obyčajný film. Takto treba skloniť hlavu pred tvorcami a užiť si to, obzvlášť na veľkom plátne. Hudba vynikajúca.(18.9.2017)

 • darkrobyk
  *****

  Van Gogh vytvořil jedny z nejkrásnějších obrazů v umění vůbec, a tak jsem uvítal jejich oživení na filmovém plátně. Artový film staví na formě a já jsem z ní nadšen. Popravdě mohu kacířsky říci, že příběh mě až tak moc nezajímal. Je ale vidět, jak dnešní rozmazlený divák, zvyklý na jednoduché a polopatické příběhy, nezvládne snímek, kdy se si za pomocí obrazu dotváří příběh sám. Na druhou stranu - příběh zde samozřejmě je a mně se napínavé hledání adresáta líbilo. Přirozeně kdo nemá vztah k výtvarnému umění a navíc nemiluje impresionisty, pak mé nadšení sdílet asi nebude. Je třeba říci, že se jedná o film pro menšinové publikum, tohle prostě mainstream není. A rozhodně není na škodu znát Vincentův život. Krásný film plný úžasných obrazů, emocí a otázek, které si jistě vnímavý divák zodpoví sám.(16.6.2018)

 • Vodnářka
  ***

  Okouzlující obrazy s nimiž se na filmovém plátně "roztančí" všechny krásy impressionismu bohužel nezakryly prázdnotu a roztahanost příběhu. Což je škoda, ze samotné formy jsem nadšená, navrhuji vytvoření nového filmu - stejnou technikou, ovšem s dosti ambicióznějším scénářem.(13.7.2018)

 • nascendi
  ****

  Mám rád Goghove obrazy, rád som sa zoznamoval s jeho životným príbehom a bol som zvedavý na tento film, o ktorom som nič nevedel. Každý pozná kreslené filmy, ale maľovaný film som videl po prvý krát v živote. A preto tie štyri hviezdičky i keď pátranie o okolnostiach jeho smrti nebolo príliš nosnou témou. Ale vidieť Goghove zvláštne svetielkujúce rozpohybované obrazy bol pre mňa zážitok, ktorý umožňuje tolerovať to, čo filmu chýbalo. A koľko úsilia musela vynaložiť stovka dobrovoľníkov je pre mňa nepredstaviteľné.(9.11.2019)

 • mat.ilda
  ****

  Nějak si nedokážu představit, co by si se snímkem počal někdo van Goghem, jeho příběhem i dílem nepolíbený, ale takový nedouk snad ani neexistuje... já ale mluvím jako Vincentova velká obdivovatelka, jak nesmírně dramatického života, který mě nepřestane dojímat, tak jeho jedinečných obrazů, jenž působí i ve své statické formě nebývale živě a energicky... a což teprve, když se spojí štětce umělců s dovedností animace a herci se použijí jako rekvizity - pak ožívají skutečně a vám tak malířovi známí, přátelé, domy, lokály, sluncem prohřáté ulice, horkem zvlněná krajina i mihotavost hvězd na noční obloze připadnou tak důvěrné, že snad zahlédnete sami sebe usrkávat absint, tu zelenou van Goghovu múzu, na terase noční kavárny v Arles... Dokonalému požitku uškodila scéna v obilném poli, která působila ploše jako na kouzelném paloučku ze Studia Kamarád blahé paměti, jinak tedy velmi osvěžující podívaná!(11.1.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12