poster

S láskou Vincent

 • Velká Británie

  Loving Vincent

 • Polsko

  Twój Vincent

 • USA

  Loving Vincent

 • Slovensko

  S láskou Vincent

 • Kanada

  Loving Vincent

Animovaný / Životopisný / Krimi / Drama

Velká Británie / Polsko / USA, 2017, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (111)

 • Enšpígl
  *****

  Když jsem si o tomhle filmu četl, říkal jsem si, že je skoro má povinnost jít na Vincenta do kina a ocenit ten nápad a práci. Mám velkou radost, že film mně mou poctivost vrátil v podobně nádherné, vysloveně překrásné obrazové formě nic krásnějšího jsem ve filmu nikdy neviděl a rozhodně nesouhlasím s kolegy, že krom obrazu je film o ničem. Já poslouchal dialogy a krásně si dělal obrázek o nás lidech, o našich vlastnostech, vnímal krásu obyčejnosti, zkrátka jsem se nechal absolutně okouzlit.(12.2.2018)

 • Radek99
  *****

  Naprosto originální a nevšední životopisný film! Zvolená forma je dokonalá. Málokdy se o filmu dá říci, že je skutečně uměním...v tomto případě ovšem ano... neb van Goghovy obrazy skutečně obživly...(27.1.2018)

 • emma53
  *****

  Já zatím nemám slov, jak bych vyjádřila tu unikátnost ve vytvoření něčeho takového, jako je tenhle film, kde se na něm podílelo přes sto malířů z celého světa. Hluboce se klaním, myslím, že tohle nemá obdoby. Ne, že bych občas nepoznala rozdíl, ale už ten nápad je geniální a je to velká pocta pro mistra, který byl ve své době nedoceněný. Věřím, že každý z těch mnoha malířů to brali právě tak. Vincente, bylo to malováno s láskou k Tobě a Tvému umění.(14.2.2018)

 • Sarkastic
  ****

  Nezajímám se o Vincentův život, jeho techniku malování či výtvarné umění vůbec. Spíš hledám filmy s animací odlišnou od té mainstreamové, chcete-li Walt Disneyovské/Pixarovské. Tento film mé očekávání splnil do puntíku, dokonce ho překonal. A pokud jsem se nejdřív trochu obával nudného příběhu, mrtvolných postav, brzy mě snímek vyvedl z omylu. Prostředí samozřejmě bylo statické, ale tvůrci vždy dodržovali jeho interakci s živými bytostmi (pohybem, světlem, stíny). A právě postavy působily velmi živým dojmem, jistě některé víc než jiné, někdy hlavně díky danému malíři, jindy kvůli dabérovi, nebo souhře obou (zvlášť patrné u převozníka, Adeline a dalších). U takových detailů jako odraz tváře ve vodě či zvedání se z postele jsem byl velmi překvapený propracovaností. Ale ze všeho nejvíc se mi líbily černobílé vzpomínky, dokázal bych si v podobném duchu představit celý film. „Detektivní“ příběh možná nebyl tolik nosný, ale bavil mě, ačkoliv o něj tu nešlo. A ten silný pocit melancholie na konci…velká spokojenost, dávám silné 4*.(8.2.2018)

 • 2-Xtreme
  ****

  Ten film v ktorom forma vyhráva nad obsahom. Nebytí toho ako to je spravené, to stratí tú údernosť a išlo by o obyčajný film. Takto treba skloniť hlavu pred tvorcami a užiť si to, obzvlášť na veľkom plátne. Hudba vynikajúca.(18.9.2017)

 • Flego
  ****

  Nemôžem sa zbaviť dojmu, že forma víťazí nad obsahom. Takmer detektívny príbeh pátra po príčinách úmrtia slávneho maliara Vincenta van Gogha je trošku rozvláčny v dialógoch. Ručna kresba je pekná, udivujúce sú oči, ktoré sú akoby skutočné. Oveľa viacej ma však uchvátili retrospektívne scény natočené čiernobielo, na rozdiel od použitej farby. V každom prípade ide o zaujímavé dielo a obohacuje filmovú ponuku.(25.1.2018)

 • poz3n
  ****

  Hodně místních komentářů vyzdvihuje formu nad obsahem. Já takový problém nemám. Příběh mě pohltil, ke zvolené formě mi skvěle seděl a něco v něm mi přišlo příznačné době, ve které se příběh odehrává (jako kdyby vycházel z literatury realismu tehdejší doby). Pro Mansella typický soundtrack výborně doplňuje naléhavost s jakou je příběh vyprávěn a zvolená obrazová forma celou atmosféru dokonale rámuje. Všechna čest tvůrcům, jejich trpělivosti a oddanosti cíli. 8,5/10(10.2.2018)

 • Jenda
  ***

  Geniálně zpracovaný, ale dějově poněkud nudný film. Forma převyšuje ve všech aspektech cokoli jiného, a tak je film spíš návštěva galerie té stovky malířů, která na filmu pracovala.(5.11.2017)

 • villon17
  ***

  Příběh mě nebavil, ale to jak byl film vytvořený, mi absolutně vzalo dech. Ze začátku si musí oči přivyknout, trochu z toho bolí hlava, ale pusu jsem měla dokořán snad celou dobu nad tím, co za práci to tvůrcům muselo dát, za to klobouk dolů a jasný souhlas s nominací na Oscara.(18.2.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Strašně hezky nakresleno. Příběh také vynikající. A nejlepší je, když v těch kresbách dokonce poznáte dané herce.(19.1.2018)

 • pepo
  ***

  Cesta do pekla a je dláždená dobrými úmyslami a bohužiaľ to platí aj v kinematografii. Úchvatná (a minimálne v prvej štvrťhodine) strhujúca formálna stránka si tu vybrala svoju daň. Ten film má veľké srdce, no bohužiaľ mu chýba duša. Celý ten svet je neživotný a postavy s mŕtvymi očami a divnými pohybmi prechádzajú príbehom, ktorý nedokáže nadviazať kontakt s divákom, pretože je stále vytrhávaný z filmovej reality. Obrovská škoda, najmä kvôli neuveriteľnému úsiliu tvorcov, ktoré sa namiesto nekonečnej slávy stretne iba s obdivom pár snobov na filmových festivaloch. 6/10 P.S. Mansellova hudba musí byť na samostatný posluch vynikajúca, ale sem sa prílš nehodí. Chcelo to nejakú klasiku.(13.9.2017)

 • ScarPoul
  ****

  Film, ktorého vizuál značne prevyšuje príbeh. Krásne nakreslené políčka nás vťahujú viac a viac do videnia Van Goghovho sveta a jeho príbehu. Ten je spravený ako detektívny príbeh, kedy sa mladík snaží dopátrať prečo vôbec Van Gogh spáchal samovraždu. Stretáva sa s rôznymi ľuďmi, tí mu rozprávajú svoju verziu príbehov. Tieto príbehy sa vzájomne dopĺňajú a vytvárajú celistvý obraz života a smrti jedného umelca. Na to o akú nádhernú záležitosť sa jednalo som trochu sklamaný. Pretože sa mi tam žiadalo viacej Van Goghových myšlienok, monológov aj určitej krásy sprítomnenej vo formálnej stránke diela. Takto je to len obyčajný príbeh, ktorý kvôli roztrieštenosti postáv, nemá šancu navodiť potrebnú atmosféru a katarziu. Bez rozdielu na to, je to krásny film, ktorý sa oplatí vidieť. Mansellova hudba je výborná.(14.1.2018)

 • Anderton
  ***

  Tvorcovia prichádzajú s "Kaneovským" prerozprávaním života Vincenta Van Ggogha. Presnejšie napísané prichádzajú s príbehom o smrti Vincenta Van Gogha. A ten nám ponúkajú v štýle retrospektív, ktoré sú, aby sme sa v tom, my blbci, vyznali, čiernobiele. Je to trochu divné, keďže sa tu kopírujú majstrove obrazy, ale tak chápem, že sa asi dvojica režisérov bála, že ľudia chodia do kina spať a hrať sa s mobilom, tak musia byť vodení za ručičku. Loving Vincent je skôr zaujímavý ako skutočne kvalitný a ťažko aj hovoriť o originalite, keď podobné animačné postupy nie sú novinkou a vlastne svoj film koncipoval do expresionistických tónov aj Minnelli. Chvályhodný počin, ale skôr po výtvarnej, ako naratívnej stránke.(24.1.2018)

 • depony
  *****

  Vizuálně boží zpracování. Hudba Clinta Mansella dodává celému příběhu tu něhu, tu vážnost, tu nostalgii, tam zlost. Že obsah vyvolává v některých touhu vědět, proč snímek vznikl? Protože pokud jeden člověk za 8 let namalovat tolik obrazů jako tento umělec, dá se z toho poskládat příběh, který tak nějak v koutku duše a mysli zajímá každého. A hlavně se dozvíte pointu malířova snažení. Co víc čekat od životopisného a uměleckého filmu? Navíc herecké obsazení víc než potěšilo! I slza na konci ukápla!(12.2.2018)

 • Hwaelos
  ****

  Po Temném obrazu a Béowulfovi mám pocit, že "hraná animace" je prostě slepá ulička, která moc nefunguje. Loving Vincent dokázalo tohle omezení alespoň částečně překonat. V mnoha scénách byl rozdíl krajinných záběrů nakreslených animátory a těch "pouze zkompírovaných" od Van Gogha znát minimálně. O to víc bohužel animace selhává na lidských figurách, zejm. tvářích, kde bylo vidět, že tvůrci vyšli vstříc podivné představě, že co je detailní a uhlazené, je pro diváka stravitelnější (když to člověk srovná s deformovaností malířových portrétů, je to k zaplakání). Příjemně ale potěší příběh, od něhož jsem v zásadě nic nečekal. Namísto toho je divákovi servírováno vyprávění jako vystřižené z Čapkovy noetické trilogie, v níž pokusy dobrat se objektivní pravdy narážejí na nepoznatelnost reality.(18.2.2018)

 • Frajer42
  ****

  Neobyčejně citlivý portrét jednoho jistě úžasného člověka. Po zhlédnutí mám skoro až chuť si trošku zkrášlit zdi. Velmi se mi líbil nápad pojmout film formou animovaných olejomaleb. Muselo to dát pořádnou fůru práce. Nicméně, lidí jako Vincent po světě mnoho nemalovalo, takže si takovou práci a zápal určitě zaslouží. Však mu byl za jeho života vlastní. Snímek je vlastně tak trochu uměleckým dílem. Neskutečně mě dojal zejména závěrečný dopis, který jsem si přehrál asi 7×. Přestože se celý snímek točí kolem pátrání ohledně smrti Vincenta, divák se dozví především informace týkající se jeho života, což je moc hezký paradox. Velmi zajímavou formou se dozvíte o velmi zajímavém člověku. Co si můžete přát víc? Snad jen trochu větší tah na bránu. V určitých momentech vyšetřování je to přeci jen malinko nuda.(5.2.2018)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Dějově možná až příliš epizodické, zjednodušené a obyčejné, přesto díky své neskutečně působivé audiovizuální stránce si tohle drama o posledních dnech a týdnech jednoho z nejznámějších malířů zaslouží vaši pozornost. Když už nic jiného, stanete se svědky kousku filmové historie a prožijete si na plátně sympaticky rozpohybovanou tvorbu Vincenta van Gogha.(30.1.2018)

 • Lukrecie
  *****

  "Skvělí umělci mají neklidné duše."(7.11.2017)

 • luka4615
  ****

  Snímek Loving Vincent má ve své holé podstatě poněkud nudný a banální příběh, který pokud není "zahuštěn" dialogy, jen tak se "točí" na místě bez většího smyslu. Nicméně ta forma! Ta božská forma vytvořená rozpohybovanými olejomalbami, která všední svět přeměňuje na něco nevšedního a dokonale krásného s výraznou příchutí originality. Na snímek Loving Vincent se tedy úžasně kouká, avšak jakousi daní za to bude, že se místy budete vážně nudit. Je to zkrátka snímek, který je primárně založen na Vaší schopnosti dělat kompromisy. A možná právě to je na tom tak krásné. „Vincent said I was living a lie but he has lived in struggle for the truth.“(22.1.2018)

 • ledzepfan
  **

  Chápu kolik to muselo dát práce a proto je mi hodně líto když musím napsat, že tohle je jeden z největších filmových provarů posledních let... Příběh je víceméně sterilní. Pár hezkých rozhovorů tam je, ale ve výsledku film nepřináší nic. Emočně se to snaží tlačit přes sentiment a po dramatické stránce je to vlastně příběh o týpkovi co někam jel, mluvil s několika lidmi kteří toho moc neřekli a na konci vlastně nic nezjistil. Radši bych zase koukal na další van Goghův životopis než na tuhle unylou detektivku bez vyvrcholení.. Samotná, do nebes vynášená forma taky není bůhvíco. Naprosto nevkusné jsou černobílé flashback sekvence které svou neosobitostí, doslovností a sterilitou působí jako film prohnaný přes nějakou primitivní aplikaci v mobilu. Barevné části zase hrozně na sílu tlačí Goghovy obrazy do každého druhého záběru a v promalovávání obličejů jsou nepřirozené, protože do Vincentovy uvolněnosti tlačí kontury a detaily. To sice umožňuje rozeznat herce a číst jejich mimiku, ale v té rozevlátosti všeho okolo to působí jako pěst na oko..... Smůla, tohle prostě nefunguje a nebýt toho hypu kolem formy, bez milosti by to zapadlo. Příběh V.v. Gogha je zajímavý, inspirativní a třeba pro mě osobně byl jistou dobu určitým nakopávačem v mé tvorbě.. Kolem jeho smrti sice poletuje několik vran nezodpovězených otázek, ale postavit na takové pseudobulvární banalitě celý film je naprosto tragický krok.. O Vincentovi se zde dozvíme jen málo. Vzhledem k jeho smrti nejsme o nic moudřejší.... Provar..(7.2.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace