S láskou Vincent

• Velká Británie Loving Vincent (více)

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. (Bohemia MP)

Jard

Zaujímavý a originálny - taký bol pre mňa film S láskou Vincent. Počas celého filmu som si uvedomoval náročnú prácu tvorcov, no stálo to za výsledok. Dejová línia založená na retrospektíve filmu určite neuškodila , práve naopak. 80% ()

Royaldell

Odcházím z kina s pocitem,že něco ve mně mi chybí.. Nádherný a dojemný film,který je absolutně fantasticky zpracovaný. Booth převedl velmi dobrý výkon,i když jsem byla vůči němu ze začátku celkem skeptická..Nikdy se mi nestalo,že by z kina všichni odešli až po naprostém zčernání plátna a skončení hudby. Teda až na teď. ()

lenkqudx

Ďakujem každému človeku, ktorý sa na tvorbe tejto snímky podieľal. Projekt veľmi netradičný, ktorý (dúfam) predznamená revolúciu v animovanej tvorbe a snáď v budúcnosti uvidíme podobné filmy ako tento, pretože je to spracované na jednotku. Nič podobné ste v živote nevideli a pravdepodobne ešte dlho neuvidíte. Kto má vzťah k umeniu ale najmä k Vincentovi van Goghovi a niečo málo vie o jeho živote, sa určite filmu poteší. Na druhú stranu je ale príbeh tak trochu nezaujímavý a síce človek netuší, ako sa nakoniec skončí, vizuálna stránka určite predčila dej o niekoľko priečok. Scenár trochu "pokulháva", kvôli čomu dávam dole jednu hviezdičku, ale aj tak je to jedinečný zážitok. Som veľmi spokojná s hercami, ktorí tu vystupujú, milo ma potešil hlavne Douglas Booth. ()

JeyeK

Chňapl jsem po cestě z práce burgr ve stánku, spolykal ho za běhu na nejbližší tramvaj, vyřídil mezitím pár hovorů a tak akorát na čas dorazil do kina. Když před typického velkoměstského člověka s uspěchaným životem předložíte dílo takového formátu, nevyhnutelně v něm bude alespoň v koutku hlodat, kde na to ti lidi berou ten čas. Statisíce člověkohodin malířské práce... Styděl jsem se za sebe. Jedinečné provedení filmu je totiž tak dechberoucí a v dobrém smyslu originální, že jsem se po většinu času nemohl soustředit na nic jiného a jen se kochal těmi animovanými malbami. Snímek je skutečnou poklonou zesnulému mistrovi. 80 % ()

Vodomilec

Povedená návštěva Galerie výtvarného umění Světozor, kde proběhla skvostná výstava S láskou Vincent. Mírné zklamání z instalace(1,33:1). ()

tata22

Popravdě nevím co si o tom filmu mám myslet. Po vizuální stránce velmi zajímavé, neotřelé, originální.Příběh trochu slabší i když s určitou mírou překvapení. Přiznám se, že jsem ale čekal více od filmu s hodnocením přes 80%. Možná v tom byla moje chyba. Nicméně jsem rád, že jsem film viděl, Vincenta mám rád už proto, že byl v podstatě samouk a maloval nádherně a originálně. Jako geniální malíř taky špatně dopadl, nebyl současníky pochopen.... ()

robbez

Film je samozřejmě úžasný především svou vnější podobou. Divák je naprosto vtažen do Goghova výtvarného světa a má pocit, že prochází jeho oživlými obrazy. Film je ale zajímavý i dějem a dialogy, které sledují téměř kriminální zápletku při pátraní po posledních okamžicích a okolnostech tragického konce přecitlivělého umělce. Vincentovu labilní povahu a jeho komplikovaný vztah ke světu, lidem a bratrovi líčí film s pozoruhodnou psychologickou hloubkou a intuicí. ()

DarkViper

Smutnej příběh umělce který se jak jinak proslavil až po smrti. Tak si říkám, jestli umělecká hodnota jeho díl, je stanovena jen jejich omezeným počtem toho co za život nakreslil a krutým životem který prožil a ukončil sebevraždou... když už být slavnej, tak za svého života, ne za života druhých. ()

Zaba

Zrovna jsem to dokoukala a ... WOW! Totální pecka! Zapracování Vincentových obrazů přímo do děje dělá z filmu zároveň průpravu jeho prací. Zajímavě pojatý pohled do závěru jeho života a lidí, které poznal a maloval. Vše je naprosto dokonalé. Za mě 100%. Vřele doporučuji. ()

navel

S láskou Vincent není nejlepším životopisným snímkem, jaký kdy byl natočen, ale už jen kvůli způsobu, jakým byl vytvořen, ho stojí za to vidět. ()

PoprockCZ

Unikátní výtvarně zpracovaný film. Každý frame působí jako obraz malovaný van Goghem. Moc se mi líbí myšlenka vytvoření příběhu pomocí rozpohybování jednotlivých van Goghových děl. Animace je pěkná, jen jí schází jakýkoli motion blur, což působí zvláštně, ale to je holt specifikum této metody. Když se nad tím tak zamýšlím, kdyby se tímto způsobem do filmového příběhu zpracovalo více malířů, byl by to skvělý výukový materiál pro studenty, kteří by si pak snáze spoji konkrétní styl s konkrétním umělcem a lépe by si vybavili i jeho díla. ()

vojacekr

Znáte ten pocit, kdy vás něco uhrane svou formou, ale záhy prozřete, že to byla jen past? Tady se mi nejednou stalo, že jsem zapomněl, jak pracně bylo každé políčko filmu zpracováno pro svůj obsah. Forma, nebo obsah? - marně tápu. Asi fifty - fifty. ()

Bogrant

Úžasná práca! Všetci tí, ktorí sa na tomto filme podieľali, majú právo sa nazývať umelcami. Vôbec prvý olejomaľbou vytvorený film o posledných dňoch života a následnej smrti van Gogha, vyobrazený pomocou jeho samotných diel. Tie farebné scény síce mohli občas mierne ťahať zrak, ale tie čiernobiele boli neskutočné a spolu vytvorili naozaj pozoruhodný celok, ktorý stojí za zhliadnutie, pretože doteraz ešte nikto taký nevidel. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024