• MickeyStuma
  ****

  Francouzský snímek o velkém hrdinství z doby 2. světové války. Příběh vážný, avšak lidský a to i se špetkou odlehčeného humoru. Tak tohle Francouzi vždy uměli. Mnohé takové snímky dodnes nezestárli a dokáží oslovit i dnes. Dokáže to po mnoho let i tento? Mohl by. Příběh se samozřejmě nemůže brát vážně, ale na druhou stránku - co kdyby.(29.6.2015)

 • Krastom
  ****

  Na Podivné zahrady jsem se díval především kvůli Jacquesovi Villeretovi s nadějí, že budu s jeho rolí spokojenější, než ve filmu Zelňačka. Tento herec mě totiž výjimečně pobavil jako Francois Pignon v komedii Blbec k večeři. Při sledování Podivných zahrad jsem čekal, že bude film do svého konce nudný tak, jako se mi zdál na začátku. Byl jsem však nečekaně překvapen zápletkou a hlavní myšlenkou komediálního dramatu. Je to jedinečný snímek, za mě 80%.(14.3.2016)

 • Dzony
  *****

  Dojemný lidský film. Dlouho jsem na podobný čekal. Proč už se dnes netočí filmy o lidské slušnosti, kráse, poetice, pokoře, lásce, přátelství, obětavosti, slušnosti, radosti a slzách Tady to máte vše v jednom snímku. Je mi líto těch, co si nad tímto dílkem odplivli a přeji si sám sobě, abych měl šanci objevit alespoň něco málo podobných skvostů.(5.5.2020)

 • Ozzy2
  *

  Než se film trochu rozjede, strávíte mnoho času ve smrtelné nudě a přemýšlíte, jestli je to drama,. nebo komedie, nebo to máte vypnout.Hlavní postavy hodně nesympatické.Pokud se mám dívat na to, jak byli Němci hloupí, tak si radši pustím podesáté Stepující stonožku, nebo Sedmou rotu,ale tohle už nikdy.(18.4.2018)

 • Lacike
  ***

  Prijemny maly francuzsky film o dvoch bojazlivych dedincanoch, ktory sa kvôli zene zapoja pocas 2. svetovej do odboja. Jacques Villeret a André Dussollier su skvela dvojka, ktora sa uz stretla aj v predoslych filmoch a stale medzi nimi funguje komedialna chemia. Horsie je to so vsetkymi ostatnymi postavami, ktore nie su prilis zaujimave a zo samotnej zapletky sa dalo tiez vytazit viac. Napriek tomu ma film prijemnu atmosferu aj ked sa miestami deju smutne veci a hlavne vdaka ustrednej dvojici sa oplati vidiet. 6/10.(25.12.2014)