Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Táta je šašek, který Luciena dávno nebaví. Táta možná zajímá děti v obecenstvu, ale Lucien už přece dávno není dítě, tak se nebude smát klaunovi. Navíc, když je ten klaun takový nanicovatý. Naštěstí má klaun Jacques dobrého kamaráda Andrého, který si vezme Luciena stranou a odvypráví mu příběh z II. světové války. Hrdiny toho příběhu jsou André a Jacques. Oba milovali Lucienovu mámu Louisu. A aby jí dokázali, že jsou hrdinové, rozhodli se pro partizánskou akci, vyhodili do povětří výhybkářovou boudu na nádraží. Rozpoutali tím smrtelně nebezpečnou hru, která mohla mít tragické následky nejen pro ně. (Snorlax)

(více)

Recenze (30)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Ti otcové jsou někdy opravdu trapní, ale někdy je ti mladí jen obyčejně nechápou. Jenom jak to, že se táta rozhodl svůj válečný příběh dvou "bláznů" vyprávět synovi až v tomhle věku? To jejich hrdinství vypadá jako obyčejná taškařice a možná, že si ani tenkrát ve svém mládí neuvědomili, do jak nebezpečné akce se vypravili... Ale o tom někdy právě to mládí bývá, žel bohu, často v negativním smyslu. Nebyl to špatný film, ale na pět hvězdiček mu něco scházelo. ()

Ozzy2 

všechny recenze uživatele

Než se film trochu rozjede, strávíte mnoho času ve smrtelné nudě a přemýšlíte, jestli je to drama,. nebo komedie, nebo to máte vypnout.Hlavní postavy hodně nesympatické.Pokud se mám dívat na to, jak byli Němci hloupí, tak si radši pustím podesáté Stepující stonožku, nebo Sedmou rotu,ale tohle už nikdy. ()

Reklama

Dzony 

všechny recenze uživatele

Dojemný lidský film. Dlouho jsem na podobný čekal. Proč už se dnes netočí filmy o lidské slušnosti, kráse, poetice, pokoře, lásce, přátelství, obětavosti, slušnosti, radosti a slzách Tady to máte vše v jednom snímku. Je mi líto těch, co si nad tímto dílkem odplivli a přeji si sám sobě, abych měl šanci objevit alespoň něco málo podobných skvostů. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prijemny maly francuzsky film o dvoch bojazlivych dedincanoch, ktory sa kvôli zene zapoja pocas 2. svetovej do odboja. Jacques Villeret a André Dussollier su skvela dvojka, ktora sa uz stretla aj v predoslych filmoch a stale medzi nimi funguje komedialna chemia. Horsie je to so vsetkymi ostatnymi postavami, ktore nie su prilis zaujimave a zo samotnej zapletky sa dalo tiez vytazit viac. Napriek tomu ma film prijemnu atmosferu aj ked sa miestami deju smutne veci a hlavne vdaka ustrednej dvojici sa oplati vidiet. 6/10. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Neviem, či Nemci mohli byť takí dôverčiví alebo hlúpi, ale ako vymyslený príbeh o ľudskej statočnosti to môže byť. Hlavne začiatok filmu je veľmi nudný, ale s jamou prichádzajú filozofické momenty a potom tie naozaj silné. Je ich však zúfalo málo a sú vo filme tak osamotené, že to filmu vystačí len na tri hviezdy. –––– Jestliže jsme vůbec schopni z paměti vše vymazat, pak je smutek nepatřičný. – Jenomže vědomí toho, že jsme z paměti vše vymazali, může být zdrojem utrpení. –––– Máme dost slov na vyjádření toho, co cítíme. Ale to, co cítíme tady, musel cítit Adam v ráji. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama