Prijemny maly francuzsky film o dvoch bojazlivych dedincanoch, ktory sa kvôli zene zapoja pocas 2. svetovej do odboja. Jacques Villeret a André Dussollier su skvela dvojka, ktora sa uz stretla aj v predoslych filmoch a stale medzi nimi funguje komedialna chemia. Horsie je to so vsetkymi ostatnymi postavami, ktore nie su prilis zaujimave a zo samotnej zapletky sa dalo tiez vytazit viac. Napriek tomu ma film prijemnu atmosferu aj ked sa miestami deju smutne veci a hlavne vdaka ustrednej dvojici sa oplati vidiet. 6/10.(25.12.2014)

Ti otcové jsou někdy opravdu trapní, ale někdy je ti mladí jen obyčejně nechápou. Jenom jak to, že se táta rozhodl svůj válečný příběh dvou "bláznů" vyprávět synovi až v tomhle věku? To jejich hrdinství vypadá jako obyčejná taškařice a možná, že si ani tenkrát ve svém mládí neuvědomili, do jak nebezpečné akce se vypravili... Ale o tom někdy právě to mládí bývá, žel bohu, často v negativním smyslu. Nebyl to špatný film, ale na pět hvězdiček mu něco scházelo.(29.10.2014)

Neviem, či Nemci mohli byť takí dôverčiví alebo hlúpi, ale ako vymyslený príbeh o ľudskej statočnosti to môže byť. Hlavne začiatok filmu je veľmi nudný, ale s jamou prichádzajú filozofické momenty a potom tie naozaj silné. Je ich však zúfalo málo a sú vo filme tak osamotené, že to filmu vystačí len na tri hviezdy. –––– Jestliže jsme vůbec schopni z paměti vše vymazat, pak je smutek nepatřičný. – Jenomže vědomí toho, že jsme z paměti vše vymazali, může být zdrojem utrpení. –––– Máme dost slov na vyjádření toho, co cítíme. Ale to, co cítíme tady, musel cítit Adam v ráji.(25.1.2018)

Francouzský snímek o velkém hrdinství z doby 2. světové války. Příběh vážný, avšak lidský a to i se špetkou odlehčeného humoru. Tak tohle Francouzi vždy uměli. Mnohé takové snímky dodnes nezestárli a dokáží oslovit i dnes. Dokáže to po mnoho let i tento? Mohl by. Příběh se samozřejmě nemůže brát vážně, ale na druhou stránku - co kdyby.(29.6.2015)

Na Podivné zahrady jsem se díval především kvůli Jacquesovi Villeretovi s nadějí, že budu s jeho rolí spokojenější, než ve filmu Zelňačka. Tento herec mě totiž výjimečně pobavil jako Francois Pignon v komedii Blbec k večeři. Při sledování Podivných zahrad jsem čekal, že bude film do svého konce nudný tak, jako se mi zdál na začátku. Byl jsem však nečekaně překvapen zápletkou a hlavní myšlenkou komediálního dramatu. Je to jedinečný snímek, za mě 80%.(14.3.2016)