• Česko

The Beatles Live

(neoficiální název)

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2016, 102 min

Vzhledem k mému věku, mě beatlmanie minula a byi jsem " vychován " až kapelami 70tých let, jako jsou Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple a jiné. Přesto je samozřejmě uznávám, že přetvořili svět, minimálně ten hudební. Byl jsem na mnoha koncertech, ale takové davové šílenství jsem nikdy nezažil. Buďto nechodím na ty správné kapely nebo to jsou skupiny, které nic převratného nepředvádějí. Zůstanu ale u nich, protože Beatles "jen" obdivuji, kdežto u výše zmíněných jde o srdeční záležitost.(19.3.2018)

Za úspěchem stojí tvrdá práce, pevné přátelství, spousta talentu a zase spousta práce. Přežít úspěch se ovšem povede málokomu. A Beatles se to vlastně nepovedlo. To je jediná věc, kterou se v tomto dokumentu nedozvíme. Nedozvíme se také až na několik narážek vůbec nic o osobních životech všech čtyř Brouků. Jinak jde o vynikající dílo. Je neuvěřitelné sledovat s jak primitivními technickými prostředky museli Beatles hrát. Jak si dokázali udržet kvalitu i v jekotu fanynek, nevyhovujícím nazvučení i vlastní únavě. A viděl bych to na Oscara za střih a zvuk.(18.9.2016)

"Já jsem jedináček a najednou jsem měl pocit, že mám tři bratry." Éra Beatles nebyla tak harmonickou pohádkou, jak se snaží tento dokument naznačit, ale to je moje patrně jediná výhrada. Hudba totiž zněla skvěle, "kastrolovému" období byla věnována většina času a několikrát jsem byl ušlapán davem nadržených slečen. Nicméně v historii Brouků se poměrně orientuju a tak jsem v dokumentu hledal něco víc. A našel jsem to, čehož si cením. Jednalo se jednak o skvělou motivační formulku před koncertem, množství fotek a mně neznámých záběrů z koncertů a hlavně Anfield Road. Až se naučím cestovat v čase, což plánuju na příští pětiletku, tak se okamžitě hodlám přenést do 18. 4. 1964 a zazpívat s celým stadionem fotbalistům FC Liverpool She Loves You. Při těchto záběrech jsem totiž cítil neskutečné množství pozitivní energie a to prostě musím zažít.(4.5.2017)

Když něco alespoň trochu zavání Beatles, tak jsem na to nesmírně zvědavý. A proto jsem se musel podívat na snímek "The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years", který je takovým stručným deníkem z jejich turné. Ron Howard nepřináší nic nového, ale prostě jen vidět ty známé tváře, milovanou kapelu, je skvělý zážitek. Takže ano, jsem subjektivní, ale jen proto, že je zbožňuji.(1.10.2016)

Jen těžko by se hledal někdo vhodnější na zpracování sta hodin materiálu, než životopisy proslulý Ron Howard. Filmy jako Čistá duše, Těžká váha, Rivalové nebo právě The Beatles, mají jedno společné a tím je emocionální síla. Z tohoto dalšího zářezu do kinematografie jsem byla totálně v kolenou. Stejně, jako bych byla ze sexy nosu Ringo Starra. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se někomu podaří přenést na plátno celou tuto desetiletou mánii jménem "The Beatles". Veselé počátky, skládání ve studiu, písničky na špici žebříčků, uplakané fanynky, světový obdiv, nezřízené koncerty, nároky, hledání samo sebe a závěrečné vystoupení na střeše. Éra obyčejných kluků z Británie sice skončila, ale není zapomenuta a díky tomuto dokumentu adekvátně připomenuta. 100000...%(25.10.2016)

• - The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years bol zostavený z viac než 100 hodín vzácnych a doposiaľ nevidených nahrávok získaných od fanúšikov, spravodajských agentúr a národných archívov, ako i zo súkromnej zbierky kapely. (Zdroj: Itafilm)