Dalších deset minut II.

Ten minutes older - The Cello

Ďalších desať minút II.: Čelo

Drama / Muzikál / Romantický / Sci-Fi

Velká Británie / Německo / Francie, 2002, 95 min

Podobně jako u "jedničky" bych to viděl na tři a půl. Nejlepší příspěvek je bohužel hned ten první (Bertolucci), Menzel natočil příjemný pomníček R. Hrušínskému (ale funguje to asi hlavně na čechy), filmy Claire Denis a M. Figgise se nedají "ukoukat", Szabó je průměr, Radford nuda, Schlöndorffův film je zábavný (jediný, kdo to téma nebere tak smrtelně vážně) a Godard je prostě Godard.(21.1.2004)

• bouncer

Nevěřil jsem, že po tak zdařilém projektu jakým byl Ten Minutes Older: The Trumpet může přijít takové zklamání. Figgis mě během svých deseti minut a čtyř záběrů najednou málem unudil k smrti. Menzel pro jistotu nenatočil nic a Claire Denis dokázala, že v této společnosti nemá co dělat. Schlöndorff použil slovo "time" tolikrát, že jsem ztratil přehled o čem to je...jo o čase, no už bylo na čase, aby přišla nějaká povedená věc a tím je nejlepších 10 sci-fi minut v podání Radforda. Dále stojí za zmínku snad jen snaha legendárních režisérů Bertolucciho a Godarda.(28.1.2008)

První půlku jsem neviděl, ale druhá je velmi nevyrovnaná. Nejvíce mě zaujal Radford s citlivou sci-fi povídkou o čase a cestování vesmírem. Naopak Figgis dodal další téměř nekoukatelný experiment a Denis natočila černobílou sociologickou přednášku o cizincích. Obě jmenované měly s časem společné jen to, že nás o něj okradly.(25.11.2003)

Godard svým sestřihaným pásmem o zániku a smrti (nejen) filmu a Bertolucci svižně natočeným podobenstvím o indickém imigrantovi dokumentují, proč představují nejznámější jména ze všech zúčastněných, a posouvají výsledné hodnocení značně nahoru. Zbývajícím snímkům chybí tempo, dostatečně dobrý a kvalitně rozvedený nápad i hutnost filmové řeči a působí tak trochu upoceně a příliš chtěně. Ač se vesměs snaží o umělecký výraz, do kvality Ericeova dílka z první kompilace Ten Minutes Older: The Trumpete jim mnoho schází. Menzelovu Hrušínskému chybí hlubší obsah, sebeironizující filosofické stati o jinakosti zase filmovost, Radfordovo sci-fi s dobrou tklivou atmosférou zmírá na předem prohlédnutelnou pointu, Figgis je divácky až příliš nepřívětivý, Schlöndorfovo bizarní spojení pokleslého kempování a svatého Augustina je stěží více než jen bizarní a Szabóův příspěvek je špatně natočený i zahraný. Celkově se jedná o nepříliš zdařilý počin, který trpí snahou říci příliš mnoho a v konečném součtu říká méně než jeho předchůdce.(13.2.2011)

Bertolucci - *** predvídatelné. Figgis - ****dobré, inovatívne. Denis - ***** najinteligentnejšia poviedka, niet divu že sa nikomu nepáčila:) Menzel - sračka. Szabó - *** dobrý nápad, zlé spracovanie. Schlondorff - **** vtipné, inteligentné, nečakané. Radford *** Nuda, pekne spracované. Godard ***** Absolútny masaker, uhraničivé, sugestívne, znovupozeratelné.(2.10.2006)