Dokument ukazuje dopady výroby a spotreby predpripravených mäsových jedál na zdravie konzumentov a na ich okolie. Odhaľuje, prečo popredné zdravotnícke organizácie pokračujú v propagovaní tohto priemyslu napriek nespočetným lekárskym štúdiám a výskumom, dokazujúcim škodlivé účinky takýchto produktov. Taktiež približuje prepojenosť priemyslu mäsovýroby s farmaceutickým a zdravotníckym priemyslom, zdravotníckymi organizáciami a vládami krajín a ukazuje negatívne aspekty, ktorými trpí obyvateľstvo žijúce v blízkosti výroby. (whack)

elishia odpad!

PANIC! PANIC! CANCER! CANCER! Podle tohoto "dokumentu" uz jsem vsichni davno mrtvi. Za prve, je to proste USA. Tam je to opravdu velky pruser s jakymkoli jidlem (zlata EU). Za dalsi vajicka! WTF? Dale tady mame dalsi myty, kterym veri snad jenom militantni vegani. Tohle opravdu neni vyvazeny dokument, ktery je zalozen pouze na faktech. Tohle je slatanina mytu a polopravd prolozena semtam fakty. Ale kdo se v tom ma vyznat? Hlavni pan z dokumentu lupkal tuny cukrovych multivitaminu a jeden aspirin denne a nevedel, ze uzena slanina je processed meat? Dalsi pseudodokument, ktery nema absolutne zadnou informacni hodnotu. Snad to pomuze aspon par Amikum, co zerou jak prasata a nechapou, proc jsou nemocni... ()

Furmi odpad!

1 zjedené vajce = ekvivalent vyfajčeniu 5 cigariet, ryby obsahujú 2x viac cholesterolu ako bravčové mäso, kuracia je nebezpečnejšie ako hovädzie, mäso je na rebríčku karcinogénov spoločne s PLUTÓNIOM, pri zjedení mäsa dostávame okamžite hnisajúce poranenia do žíl a ciev z toxických látok obsiahnutých v mäse (akých to nám už páni lekári neprezradili), ryby trpia pliesňovými ochoreniami pľúc ktoré pri ich jedení vstrebávame aj my, cukor nemá žiaden vplyv na žiadne ochorenie a môže sa konzumovať v neobmedzenom množstve bez akýchkoľvek obáv, tak isto alkohol nemá žiaden negatívny vplyv na organizmus podľa tunajších "odborníkov na stravu" (P:S : 99% konzumujúcich alkohol nepije čistý alkohol ale priemyselne vyrábaný jed zo sračiek ktoré nemajú s ovocím nič spoločné. Mimo to je ethanol vysoko toxická látka ktorou sa dá predávkovať na smrť). Paničke trpiacej astmou a hrozaciej do 30 dní !!! infarktom títo lekári predpíšu smesicu jedovatej smrti v podobe oxicontinu (opiátu na úrovni heroínu), 3 druhy benzodiazepínov (psychotropných liekov, ovplyvňujúcich CNS, s vysoko tlmiacim účinkom, vylučujúcich sa s užívaním ďalších benzodiazepínov a v kombinácii s opiátmi s veľkým nebezpečenstvom zastavy dýchania), k tomu ešte dajú prozac (antidepresívum vylučujúce sa so svojími stimulačnými účinkami s liekmi tlmiacimi, - 3 druhy benzodiazepínov, opiáty), nejaké lentilky na srdce a 1 alebo rovno dva druhy antipsychotík aby sa aspoň na oko eliminovali vysoko nežiadúce účinky pojedania 3 druhov benzodiazepínov v spojení s opiátmi). Táto pani skutočne infakrt do 30 dní dostane, ale nie kôli mäsu ale kôli jedom ktoré jej predpísali lekári užívať. O tom sa už ale v tomto "objektívnom" dokumente pomlčalo. Apropo, neskôr sa dozvieme že za všetko zlo samorejme môže kto iný ako farmaceutické spoločnosti ktoré predpisujú lieky ktoré nefungujú aby zarábali kopce a kopce peňazí (keď sa pozriem na tučnú pani s astmou ktorej hrozil infarkt a berie nato psychofarmaká s opioidnými analgetikami nečudujem sa). No na druhej strane tu máme zas a opäť démonizáciu niečoho o čom sa dá objektívne tvrdiť že zvyšilo priemerný vek. Áno. Priemerný vek nezvyšilo jedenie papriky a uhoriek ale práve tento diabolský farmaceutický priemysel. Tu sa zase dostávame až ku konšpiráciam s očkovaním a je krásne vidno ako je strach zo všetkého spoločne prepojený. Od jedla až po farmaceutický priemysel, rasizmus a spiknutie Americkej vlády proti ľudu. A celý tento pseudodokument zakončíme ako inak vegánskou propagandou tvrdiacou že jedenie rastlín je liek na všetko. Stačí 14 dní jedenia rastlinnej stravy a vyliečite sa z cukrovky, rakoviny, astmatu, vysokého krvného tlaku, zníži sa cholesterol, možno že to lieči aj Alzheimera, parkinsona, demenciu, schizofréniu, autizmus no proste všetko ! Odpoveď je v paradajkách, uhorkách, mrkve a fazuli. Že sme toto vôbec nevedeli ? Lebo je to kravina. Prvotriedna blbosť. V mojej rodine sa nachádzajú samí mäsožrúti. Nikto netrpí nadváhou, cukrovkou a rakovina u mojích blízkych prichádzala po 75 roku života a asi v cca len 30% prípadov. Fajčím, jem mäso a mliečne výrobky každý deň. Ale čo robím naviac ako robia hlupučký "vegáni" ? Jem zeleninu a ovocie z vlastnej zahrádky. Kto si myslí že keď bude jesť tie gumové žumpy predávané ako ovocie a zelenina so supermarketovej že je zdravo tak toho je mi ľúto. Prečo sa v dokumente nehovorilo o GMO potravinách ? Hormónoch v ovocí ? Pesticídoch ? Chemických hnojivách v pôde z ktorej vyrastajú rastlinné produkty ktoré kupujeme v obchodoch ? Takéto vegánstvo je ako z blata do kaluže. Problém vidím v tom že sa zas jedná a len o Ameriku. V dokumente Američania vidia len seba ako celý svet. To je ako keď som sledoval americký dokument o problematike očkovania spôsobujúceho autizmus u detí. V amerike je z očkovania každý 4 človek autista (podľa sračkového dokumentu podobnému tumotu). V amerike je každý 4. človek chorý na srdcovocievné ochorenia, cukrovku a rakovinu z jedenia mäsa. Zaujímavé. A prečo to nieje aj u nás v Európe kde je pojedanie mäsa kultúrnejšie oveľa zaužívanejšie ako v Amerike a prečo sa nám tu nepohybuje toľko autistov keď sme očkovaný takou istou MMR vakcínou ako Američania ? Problém nieje vo vakcíne alebo v mäse. Problém po takýchto dokumentoch vidím v Amerike. V ich honbe za peniazmi aj cez ľudské životy. () (méně) (více)

(mOnkey)

Důležitý dokument, který by měli vidět všichni bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti nebo víry. Výsledek může na diváka působit zaujatě a jednostranně, avšak těžko z toho můžeme vinit tvůrce, když ti dali protistraně šanci, aby se na kameru vyjádřila a zodpověděla položené dotazy, ale organizace, jejichž zájmem by mělo být v první řadě blaho lidí, toto jednohlasně odmítly (a jedna otevřeně přiznala nepříjemnou pravdu, že by vystoupením v dokumentu mohla ohrozit své finanční zájmy). Některá témata to chtělo probrat víc do hloubky, takhle se občas něco nakousne, ale už se to nedopoví a je tak jen na divákovi, aby si dohledal další informace sám. Ale hádám, že to je zároveň jedním z účelů tohoto dokumentu. Poskytne vám informace, ale také vás pobídne, ať si je sami ověříte, pokud se vám nezdají dostatečně důvěryhodné. A je úplně jedno, jestli to bude prostřednictvím snadno dohledatelných odborně posouzených studií nebo změnou stravovacích návyků. ()

ChArLeNe

FAKTY z dokumentu sú obsiahnuté na tejto stránke. Dokument bol vytvorený pre širokú verejnosť, a tak ho aj tak hodnotím. Keďže ja osobne som veľa informácií už poznala, tak ma dokument veľmi neprekvapil. Najzaujímavejšiu časť pokladám za vŕtanie sa do zdravotníckych organizácií a taktiež aký dopad má živočíšne poľnohospodárstvo na okolitých obyvateľov, čo si myslím, že sa tomu mohli venovať viac (otázka ale potom je, či by to pre nich nebolo nebezpečné). Ku koncu dokument skĺzol do reklamy pre vegánsku stravu, namiesto toho by som skôr ocenila nejaké praktické recepty a rady pri varení, nejaká ukážka ako vlastne rastlinnú stravu aplikovať do každodenného života, pretože takéto cenné informácie sa vo vegánsky-ladených dokumentoch objavujú len veľmi zriedka, a v tom vidím práve to negatívum, keďže preto, aby bol niekto vegánom dlhodobo, tak musí vedieť ako na to, inak bude pár týždňov diétovať a potom sa vráti späť k pojedaniu zvierat. // EDIT : Izolované prípady (typu: moja babka/dedko jedli mäso a fajčili celý život a dožili sa 90 apod) nie sú dôkazom, že živočíšne potraviny sú zdraviu prospešné. 90% pesticídov, ktoré spôsobujú ľuďom choroby sú pesticídy v ŽIVOČÍŠNYCH potravinách. Výrok, že byť vegánom a papať zeleninu a ovocie zo supermarketov je "ako z blata do kaluže. " vôbec nezodpovedá podielu 90 a 10 %. GMO? Väčšina GMO plodín putuje ako krmivo pre hospodárske zvieratá. Hormóny? Aj keď si niekto kupuje bio živočíšne výrobky, tak v živočíšnych výrobkoch sa nachádzajú prírodne-vyskytujúce sa hormóny, a najviac chorôb pramení z mliečnych výrobkov. Všetky živočíšne výrobky obsahujú estrogén, ktorý je ako u ľudí tak aj u zvierat, prírodne sa vyskytujúci a má rovnakú molekulárnu formu. Množstvo štúdii dokazuje, že obmedziť alebo vzdať sa živočíšnych výrobkov je prospešné proti mnohým chorobám, zdravie sa zlepší pri konzumácií vyššieho podiela rastlinnej stravy než živočíšnej aj pri konvenčnej rastlinnej strave. Áno, je pravda, že byť vegánom a konzumovať konvenčnú zeleninu/ovocie nemusí byť to najzdravšie, ale je to dobrým štartom, než hneď zhurta tlačiť do nejakej "super-extra-clean" rastlinnej strave. Môžno preto nespomenuli možné riziká, pretože nechceli príliš stresovať divákov, keby im povedali, že majú jesť IBA bio zeleninu/bio ovocie, pre mnohých by to bolo príliš veľa a náročné. Aj keď pre producentov to môže byť dvojsečná zbraň, že ich môžu kritizovať za "zatajovanie informácií", čo je fér, ale mnohí čo tento dokument kritizujú sa buď smejú alebo vyhovárajú na rôzne iné veci než na to, aby vyvrátili informácie ktoré boli v dokumente. ()

Evny

Idea je fajn a jestli tenhle dokument přesvědčí několik Američanů, aby změnili svůj životní styl, asi tu platí, že účel světí prostředky, ale podle mého názoru, je snímek zcela neobjektivní a informace jsou zkreslené a ke konci i nepřesvědčivé. Věřím, že část informací, které nám film naservíroval, je pravdivá, ale její důvěryhodnost naprosto zpochybňuje velké množství nepřesvědčivých a nepodložených desinformací. Nejsem hater, dokonce jsem už mnoho let na stejné lodi, jako autor filmu, ale dokument je propadák. ()