Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři vandrovníci se ocitnou v noci v lese. Joza vyřeže z javorového dřeva dřevěnou panenku. Jíra jí ušije šaty a Martin ji svou písničkou probudí k životu. O krásnou panenku Javorinku se mládenci poperou. Martina potom od smrti zachrání jenom hejkalova péče. Zatím se dva kamarádi zabydleli na zámku u pana krále, kterému chtějí prodat Javorinku za nevěstu. Ale ta krále odmítá, neusměje se a nepromluví, dokud se neobjeví její Martin. Moudrý král vystrojí oběma svatbu a dva nehodné tovaryše vyžene ze zámku. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pohádka nejen o třech vandrovnících, ale též o tom, kterak ženská může v klídku rozložit pevné přátelství, které se vzápětí ukáže ne moc pevné. A bohužel i to znám z vlastní zkušenosti. Ještě, že měl král rozum. Ovšem hejkal působil mírně retardovaně. ()

Reklama

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Jednoduché, skoro až hloupé, ale na tu půlhodinku přece jen „koukatelné“ a dá se říci, že i hezké. Prostě taková oddechovka s jednoduchými písničkami. ()

hanikrivi 

všechny recenze uživatele

Písničky pěkné, Marta Vančurová také. Zpracování hrozné - i na poměry televizní kulisovky. Nechtěně jsem se musela zasmát replikám těch tří hochů. Herecky velmi nezvládnuté. Pokud to měla být spíše "moderní" realizace klasiky, proč neupravit i scénář? Když je řeč o nádherných šatech a máte před očima zvláštně "nastříhaný" model, tahá to za uši i oči. Ostatně scéna Martina se soškou vypadá poměrně jako velký fetišismus - a snaha oživlý fetiš prodat panu králi a nechat za sebou mrtvolu také není moc zábavná látka. Přesto stylizace chce působit zároveň komicky i vážně. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Do pohádky zpracovaný Pygmalionský motiv, kde se kromě motivu oživlé sochy promítá magické číslo tři. Tady tři kamarádi ze začátku na konci kamarády nejsou, ale ony se vztahy ženatých mužů a starých mládenců často modifikují i bez pokusu o vraždu. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama