O stříbrném kamínku (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 34 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Na téhle pohádce je nejzajímavější obsazení té méně známé Hlaváčové. Jinak ano, pýcha je potrestána (přes naprosto nevinnou duši) a napravena, hodná holka samozřejmě všechno spasí, kdežto ty zlé spíš všechno spásly a končí to veselkou a pojednáním o plavbě kamenů.(21.3.2017)

Kéž by babička Marie Brožové měla pravdu!(1.8.2018)

Sice černobílá kulisová pohádka z cyklu "Bylo nebylo", ale výborná. Na krátkém prostoru je vykreslen příběh zlého a lakotného kupce, který díky svým vlastnostem přijde o malého syna. A čas bez synka změní jeho povahu a díky zcela jinému přístupu k hodnotám se mu podaří znovu svého syna po mnoha letech uvidět. Poselství pohádky je jednoznačné, herecké výkony pohádkově dobré a celkově, i když to působí zastarale, velmi aktuální. Škoda jen velmi nekvalitní zvukové stopy. Úvodním a závěrečným slovem provází Štěpánka Haničincová.(27.11.2016)

• Hillock

Pohádka jak pro úplné debily. Herecké výkony jsou horší než televizní a scénář je velmi TICHÝ.(24.1.2020)

Můj TOP10 Jirka Vala bezkonkurenční v jakékoli roli! :-)(18.2.2018)

• rozum i cit

Je zajímavé, že ačkoli vypravěčka čte tuto pohádku ze sbírky Boženy Němcové, já ji znám v literární podobě jako slovenskou lidovou pohádku. Jen tu nešlo, myslím, o kupce, ale zámeckého pána a holky měly za úplatu strávit noc v zámecké komnatě, protože tam strašilo. Zbytek je v podstatě co do obsahu úplně stejný. Sympatický manželský pár Myslíková a Vala, které mám jako herce oba ráda, odvádějí standartně dobrý výkon, mile mne překvapily představitelky záporných hrdinek, obzvlášť Dana Hlaváčová, ta její Mařka byla co do sex-appealu opravdu síla. Rodiče ztraceného syna museli být skutečně zoufalí, když si něco takového vůbec pustili do chalupy. Příjemná studiová pohádka, nikterak výjimečná, ale celkově milá. Jediné, co mi zde trochu vadí, je, že kvůli proměně charakteru lakomého kupce trpí mnoho let i nevinná manželka. Pohádka má ale skutečný happyend jako málokterá v podobě pěkného a poučného závěru o tom, že změnit se může opravdu každý, neboť v každém člověku je střípek dobra, onen stříbrný kamínek, někdy zapomenutý a skrytý hluboko na dně, ale stačí ho v druhých vidět a v sobě jej nalézt.(5.5.2019)