T2 3-D: Battle Across Time

Brad Fiedel

Scénografie:

John Muto
  • Politik

Vypadá to jako část Terminátora 2 a vzhledem k tomu, že jsem si doposud myslel, že se na Terminátorovi nedá co pokazit, musím říci, že tento krátkometrážní film je pěkná blbost. Ano píše se rok 1996 (tedy 14 let zpátky) a lidé byli v té době z 3D technologie asi úplně paf a proto to mělo náklady 60 milionů dolarů. Každopádně děj vůbec nezapadá do dvojky a představuje jen jakýsi útěk spolu zničením SkyNetu? Blbost ničit SkyNet v krátkometrážním filmu. Ale chápu, zde šlo pouze o projekci akční 3D technologie a to v roce 1996 (tedy rok po vynalezení Windows 95!). Takže námět a technologie, za to dávám 2 hvězdičky.(30.7.2010)

Je to spíše takový kraťas pro zábavu, hodně je to cítit hlavně na atmosféře, která oproti T2 polevila a trochu i zhumorněla (viz Arnoldova poznámka ke zničenému T800). Na druhou stranu se opět dočkáme Jamese a jeho režie, Arnolda ve své nejlepší formě, normálního Furlonga, T-1000 s rozpůlenou hlavou, a navíc se nám představí i T-1 000 000, který budí velký respekt. Potěší i zpousta odkazů a hlášek z předchozích dílů. Škoda, že to nelze vidět i u nás. 85%(12.9.2007)

Je to vlastne iba jedna poslabšia akčná scéna bez objasnenia prečo a ako. Keďže som to videl iba na telke v nejakej 7-minútovej verzii, nebolo to samozrejme ono, 3D efekty som si len domyslel. Bolo pomerne jasné, kde a kedy budú, veď to boli iba začiatky 3D a Cameron si to trénoval na podstatne neskoršieho Avatara. Za pár nových hlášok Arnodla, ktoré sú tu už rozpísané, pridám jednu hviezdu naviac.(6.3.2013)

Nehodnotím film. Viděl jsem show v Universal Studios a pokud chce někdo srovnávat můj zážitek z jeho zprostředkovaného youtube, vězte, že je to jako nejlepší sex života X amatérský porno. Příběh je přímočarý (vlastně vůbec žádný), jenže 3-D efekty jsou doplňovány pohyby vaší sedačky, foukáním vzduchu a stříkáním vody do tváře a nakonec skrz plátno vyjede na motorce opravdový Arnold-herec a všude kolem vás se střílí. Pokud se tedy někdo pozastavuje nad rozpočtem 60 miliónů, nejde o film, ale o multimediální nářez, kterému ještě předchází propracovaný úvod - marketingová kampaň Skynetu, která vás možná opravdu přesvědčí na stranu robotů. Tak vzhůru do L.A. :)) čeká tam mimo jiný Návrat do budoucnosti (v kupoli hvězdárny se promítá virtuální realita a vozík se naklání sem tam), Shrek 4-D, show Vodní svět, kde mezi vás havaruje letadlo...nejnablblejší byl strašidelný zámek a i tam vás "provází" živí herci, který straší s motorovou pilou zpoza rohu a na některých místech byla cítit opravdová krev. Zkrátka pro fanouška filmů - nutnost.(29.8.2009)

Asi nejzábavnější kraťas, co jsem zatím viděl. Příjemná dvanáctiminutová scéna do série Terminátor. Nechybí všichni herci z T2. Arnold je opět nesmrtelný a v nejlepším z kostýmů předvede opět skvělé nabíjení brokovnice a hodí známé hlášky. "I'll be back a Get Down". Battle across Time je dobrá ochutnávka a svůj čas i využívá. Vizuál na krátkometrážní film je super. Samozřejmě škoda toho 3D, které s největší pravděpodobností neuvidím, ale i takhle to bylo fajn. (80 %)(14.2.2015)

• - Kino, ve kterém se T2 3-D: Battle Across Time promítá, je stylizováno do podoby sídla společnosti Cyberdyne. Můžeme zde vidět její logo, či strážníky v uniformách. (WolfR)

• - Cena tohoto krátkého snímku byla 60 milionů dolarů, ovšem i kvůli tomu, že v nákladech je zahrnuta výstavba nového kina včetně technického vybavení v zábavním parku Universal. (WolfR)