• Německo

Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2018, 100 min

Film tak chladnej, prázdnej, odtažitej a neosobní, jakoby toužil, aby ho nikdo nikdy nespatřil. Pokud to byl vzhledem k tématu záměr, pak je Anon výborná sci-fi, která svojí transparencí života nahání skoro až hrůzu. Pokud to ale záměr nebyl, nahání hrůzu spíš to, jak se film tvůrcům rozsypal pod rukama. Parádní je atmosféra a slušnej soundtrack, stejně jako režie, scénář by šel ale sakra poladit, protože podobně jako u In Time, i tady je potenciál využitej polovičatě. Není to ale průser jako třeba nedávný Mute.(4.5.2018)

Niccol by si rád zopakoval solidní In Time a daří se mu to tak napůl.Anon má super nápad (jakkoliv není úplně inovatvní a třeba v Black Mirror bylo něco podobného) a fajn zpracování utopické a divně studené budoucnosti,ale zároveň je schopen to všechno utopit v nevýraznosti bez špetky drajvu a tendenci diváka uspat...60%(17.5.2018)

Vydařená scifi krimoška od Netfixu, ve které si to doslova rozdávají Owen s Amandou Seyfried na straně policie a hekerky, která nelze dopadnout díky svým vymazaným vzpomínkam a anonymite. Nápad dobrej, svět je propojen pomocí oči, díky kterým můžete vidět co potřebujete vidět, ale i to co by jste v nejhorších murach nechtěli zažít. Zápletka jednoduchá, někdo vraždí a maže za sebou stopy, vyšetřování začíná.. Úhly kamery, pohled z očí a střih super. Za mě 80%(15.7.2018)

Kvalitka! Veľmi milé prekvapenie v podobe originálneho a premysleného námetu, do ktorého bola zaobalená naozaj zaujímavá zápletka. Samozrejme, malo to aj zopár chybičiek krásy a miestami tomu naozaj chýbala logika (resp. prirodzené reakcie postáv) - ale keby bolo všetko logické, tak by táto zápletka naozaj nemala šancu sa naplno rozvinúť, ani náhodou. Ale musím uznať, že takýto premyslený koncept u mňa osobne slávil úspech. A to nie som ani zďaleka fanúšik sci-fi, ale tento typ celkom môžem. Zaujímavá predstava, že by na svete neexistovalo súkromie, ani anonymita. Vyústenie zápletky a záver boli trochu za očakávaniami, a ani dialógy neboli také výborné aké by si takýto typ filmu zaslúžil,... ale pozitíva predsa len prevažovali :)(27.7.2019)

• JASON_X

Křečovitě marlowovsky noirová a kyberpsychedelická atmoška je docela povedená, zápletka zajímavá a děj vás možná párkrát malinko napne. Ale všemožného marastu je taky dost. Třeba ta únavná stereotypní klišé (polda jdoucí si za svou pravdou bez ohledu na nadřízené, rozhovory s bejvalkou, mrtvý synek). Nebo na pohled husičkovitá duchoprázdná buchtička prezentovaná jako žádoucí, tajemná a nevyzpytatelná femme fatale, ehhh... Nebo dvě trapné jakolesbické krasotinky. Nebo šukající Owen. Nebo skákající obraz, který svým skákáním znázorňuje iluzornost viděné reality a tím se snaží citlivějším jedincům přivodit bolení hlavy. Ale i přesto je to vcelku film vizuálně pohledný, natočený je dobře a jeho zápletka je na středoproudové scífko ucházející. Objektivně bych ho hodnotil jistě za tři, ale zklamalo mě banální až pitomé rozuzlení a celkově mě to prostě moc nebavilo, protože mi čerta záleželo na všech filmových postavách, nedá se svítit.(5.4.2019)