Anon

• Německo Anon (více)
Trailer 3

Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek. (ČSFD)

Trailer 3

*CARNIFEX*

Pomalší, akčne nenáročný variant na “Minority Report” o nulovej zločinnosti, tento krát so sériovým vrahom v dobe “budúcej”, ktorý disponuje mimoriadnymi schopnosťami. Zaujímavý námet, s originálnymi prvkami, s veľmi sympatickým hereckým obsadením. Celkom to ušlo, aj keď sa o dejový zázrak nejedná. Lepší priemer .. ()

Real Tom Hardy

"I DON'T WANT TO EXIST AS SOMEONE ELSE. I DON'T WANT TO EXIST." ----------- Vízia takejto dystopickej budúcnosti je tak mrazivá, až je to sladké. Netflix servíruje do svojho portfólia ďalšiu pecku, v ktorej je Clive Owen urputne seriózny ako vždy. Príbehovo dosť slabé, to však plne vynahrádza fenomenálna atmosféra, poriadne nabitý soundtrack a Amanda. Záver jemne vlažný. Napriek menším výhradám ale dávam za 4*, pretože na niečo v takomto duchu som čakal už veľmi dlho. ()

Malarkey

Andrew Niccol je podle mě dobrá volba pro Netflix, filmařská avantgarda, ale s kvalitou po ruce. Jen by mě nenapadlo, že režisér filmů jako Gattaca nebo Vyměřený čas najde zalíbení v absolutních technologických sci-fárnách bez špetky emocí. Nápadem ale více než solidní kousek, zpracováním ale chladný, jak kovová tyč v břiše robota. Alespoň, že tady vypadá tím svým kukučem k světu… ()

EvilPhoEniX

Celkem slušná utopická Sci-Fi kriminálka s obstojným Clive Owenem a Amandou Seyfried. Režisér Andrew Nicol chtěl zřejmě navázat na svůj úspěch In Time podobně zajímavým tématem, ale to se mu nyní nepovede. Námět je rozhodně zajímavý a je zde pár solidních sekvencí ( Nechybí i krev a nahota za to plus) a rozuzlení mohlo být určitě vyhrocenější. Na podívaní fajn. Od Netflixu rozhodně lepší počin. 60% ()

3DD!3

Myšlenkově opět velice výživné. Zajímavý svět, ale pořád mi to připadalo jako nápad který Niccol strčil do šuplíku, když natočil promakanější In Time. Svět bez soukromí s vrahem, kterého nikdo nikdy neviděl je totiž malinko kostrbatý. Funguje tak akorát jak příběh potřebuje, což malinko zamrzí. Stejně jako statické záběry pohledu očí. Clive Owen sice hraje na volnoběh, ale v pohodě zvládá a Amanda Seyfried se do tajemné neznáme výborně hodí. Díky Netflixu nechybí ani nahota ani násilí. Ta nedotaženost ale zamrzí. ()