• Německo

• Německo

Anon - Mit den Augen des Killers

Sci-Fi / Thriller

USA / Německo, 2018, 100 min

Ja vul si myslel, ze ta nejnudnejsi vec ve filmech je, kdyz protagoniste civi na obrazovky monitoru. A pritom civeni na monitor bez monitoru je mnohem vetsi peklo! Skvely namet tu zabilo nudne provedeni. Mohla to byt techno-noir detektivka, misto toho jsme dostali pseudo scifko se slabym scenarem a mdlym audiovizualem.(21.4.2020)

• oveckaoa

V budoucnosti jsou všichni na síti a díky tomu mají přehled kdo jaký zločin spáchal. Můžou se taky přepnout do pohledu vraha a zjistit jakým způsobem vraždil díky tomu má policie ulehčenou práci. Bohužel jednoho dne jeden policista narazí na ženskou co nemá žádnou identitu a nabízí vymazávání vzpomínek s tím, že , ale její klienti začínají umírat. Ze začátku dobré dal bych klidně aj 80 procent bohužel pak se z toho stane romantický film o policajtovi co píchá hackerku a potencionálně podezřelou z vražd navíc se to začíná neskutečně táhnout. O vrahovi se skoro nic nedozvíme a o ní už vůbec ne (jen to, že něco skrývá a maže za hotové peníze vzpomínky). 40 procent letos to hold netflixu nejde tohle je už 3 film co jsem od něj viděl a opět těžký průměr.(28.5.2018)

Celkem slušná utopická Sci-Fi kriminálka s obstojným Clive Owenem a Amandou Seyfried. Režisér Andrew Nicol chtěl zřejmě navázat na svůj úspěch In Time podobně zajímavým tématem, ale to se mu nyní nepovede. Námět je rozhodně zajímavý a je zde pár solidních sekvencí ( Nechybí i krev a nahota za to plus) a rozuzlení mohlo být určitě vyhrocenější. Na podívaní fajn. Od Netflixu rozhodně lepší počin. 60%(9.5.2018)

Myšlenkově opět velice výživné. Zajímavý svět, ale pořád mi to připadalo jako nápad který Niccol strčil do šuplíku, když natočil promakanější In Time. Svět bez soukromí s vrahem, kterého nikdo nikdy neviděl je totiž malinko kostrbatý. Funguje tak akorát jak příběh potřebuje, což malinko zamrzí. Stejně jako statické záběry pohledu očí. Clive Owen sice hraje na volnoběh, ale v pohodě zvládá a Amanda Seyfried se do tajemné neznáme výborně hodí. Díky Netflixu nechybí ani nahota ani násilí. Ta nedotaženost ale zamrzí.(6.1.2019)

Vydařená scifi krimoška od Netfixu, ve které si to doslova rozdávají Owen s Amandou Seyfried na straně policie a hekerky, která nelze dopadnout díky svým vymazaným vzpomínkam a anonymite. Nápad dobrej, svět je propojen pomocí oči, díky kterým můžete vidět co potřebujete vidět, ale i to co by jste v nejhorších murach nechtěli zažít. Zápletka jednoduchá, někdo vraždí a maže za sebou stopy, vyšetřování začíná.. Úhly kamery, pohled z očí a střih super. Za mě 80%(15.7.2018)