Kono danši, sekka ni najandemasu

この男子, 石化に悩んでます.

• Japonsko

Kono danshi, sekka ni nayandemasu.

Kono Danshi, Sekika ni Nayandemasu

This Boy Suffers From Crystallization

(neoficiální název)

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2014, 27 min

Sóbi Jamamoto

Z počátku jsem měla obavy z grafiky, ale nakonec jsem si na ten styl zvykla. Byl originální. Tamari i Onihara... Mezi těmi to jiskřilo už od počátku především díky krystalům.. fajn to byl špatný fór. Vskutku zvláštní nemoc. Ale jako krátké dílko povedené. Jsem spokojená.(10.8.2016)

Jak může člověk, který je navíc citlivý a ostýchavý, projít životem nezraněn? Nejde to. Jedině pokud se zatvrdí, pokud mu srdce ztuhne na kámen. Nesmělý a ustrašený středoškolák se tak bojí, aby se neztrapnil, aby se nevnucoval, že se mu tělo mění v krystaly. Při boji proti své podivné nemoci ale zjistí pár důležitých věcí a jednou z nich rozhodně je: „Jsou horší věci, než být zraněný.“ S touhle mantrou pak příznaky choroby ustupují, mladík si najde kamarády a dokonce zachrání někoho, komu hrozilo mnohem větší zkrystalizování. ____ Příběh se odehrává v odlescích barevných krystalů a na to, jak je film krátký, je překvapivě plný nápadů, myšlenek i plně rozvinutého příběhu. SHRNUTÍ: Chceš mi sáhnout na krystal? /můj ohodnocený film č. 6 800/(14.6.2019)