Kono danši, sekka ni najandemasu

• Japonsko この男子, 石化に悩んでます. (více)

V pořadí třetí krátký film z alternativního současného světa ze série Kono danshi řeší rovněž téma odlišnosti a odhaluje, že tím, kdo ve skutečnosti zavírá naši cestu k druhým lidem, jsme my sami. Také pro tento film je typická specifická grafika a animace, které střídají různé styly včetně využívání psaného textu.

Středoškolák Aymu Tamari trpí syndromem krystalizace. Kdykoli pocítí nepříjemné emoce, jeho tělo se mění v minerály, dokud emoce neodezní. Opakuje ročník, protože se kvůli strachu z reakcí okolí vyhýbal škole. Touží po normálním životě a snaží se, aby ho noví spolužáci přijali. Vše je však ještě horší než v minulých letech. Jeho snaha ho stresuje natolik, že se začíná měnit v kámen i při pouhém pozdravu. Mladý profesor Kouya Onihara, který se dosud nevyrovnal s rozchodem s přítelkyní, se mu snaží pomoci s návratem do školy. Posiluje chlapcovo sebevědomí, utěšuje ho, ale důsledně si od něj drží odstup. Protože miluje geologii, učí lásce k minerálům také Tamariho, který díky tomu postupně přestává nenávidět sám sebe a nachází cestu ke svým spolužákům. Začíná se dokonce věnovat kolektivním sportům, kterým se dosud důsledně vyhýbal, a jeho tělo se v kámen už delší dobu neměnilo. Až nyní si však on a jeho učitel začínají naplno uvědomovat, jak je společný čas sblížil. Tamari už pochopil, že je lepší riskovat negativní zkušenosti, a proto vyzná svému profesorovi lásku. Onihara jej odmítne. Druhý den Tamari do školy nepřijde. Spolužáci se o něj strachují. Profesor Onihara bojuje se svými city. Dokáže profesor Onihara přemoci svůj strach z dalšího zklamání a krystalizujícího Tamariho zachránit? (bergenia)

rikitiki

Jak může člověk, který je navíc citlivý a ostýchavý, projít životem nezraněn? Nejde to. Jedině pokud se zatvrdí, pokud mu srdce ztuhne na kámen. Nesmělý a ustrašený středoškolák se tak bojí, aby se neztrapnil, aby se nevnucoval, že se mu tělo mění v krystaly. Při boji proti své podivné nemoci ale zjistí pár důležitých věcí a jednou z nich rozhodně je: „Jsou horší věci, než být zraněný.“ S touhle mantrou pak příznaky choroby ustupují, mladík si najde kamarády a dokonce zachrání někoho, komu hrozilo mnohem větší zkrystalizování. ____ Příběh se odehrává v odlescích barevných krystalů a na to, jak je film krátký, je překvapivě plný nápadů, myšlenek i plně rozvinutého příběhu. SHRNUTÍ: Chceš mi sáhnout na krystal? /můj ohodnocený film č. 6 800/ ()

Terezinka198

Z počátku jsem měla obavy z grafiky, ale nakonec jsem si na ten styl zvykla. Byl originální. Tamari i Onihara... Mezi těmi to jiskřilo už od počátku především díky krystalům.. fajn to byl špatný fór. Vskutku zvláštní nemoc. Ale jako krátké dílko povedené. Jsem spokojená. ()