Reklama

Reklama

Expedice Bismarck

(TV film)
  • USA Expedition: Bismarck
všechny plakáty

Obsahy(1)

Bismarck - nejdokonaleji vybavená bitevní loď na světě - byl spatřen, jak vyplouvá z norského přístavu Bergen na volné moře. Největší britská válečná loď Hood se připojila k horečnému pronásledování. Majestátní britské plavidlo však skončilo tragicky. V následné bitvě jej Bismarck potopil. Avšak anglická pomsta měla teprve přijít. Bitevní lodě Rodney a King George se blížily spolu se stovkou dalších plavidel. Tato flotila dostihla Bismarck po více než třech a půl tisících kilometrech přibližně 700 kilometrů západně od francouzského Brestu. Nakonec to byl Dorsetshire, který dal mohutné německé bitevní lodi ránu z milosti. Pouze 100 členů její posádky bylo zachráněno. Při 60. výročí potopení Bismarcku se sešla hrstka těch, kdo přežili, aby společně zavzpomínali na minulost. Tento rok učinili mimořádné gesto a pozvali také muže z anglických lodí, které je potopily. Tehdy se střetli jako nepřátelé. Teď, o 60 let později, v úplně jiné situaci. A co dodává americký režisér: "Představte si tak mohutnou loď, že by dokázala srazit na kolena celý národ. Pro mě byl Bismarck hvězdou smrti. Byl to impozantní válečný stroj, jaký už, doufejme, nebude nikdy existovat. Byl to obrovský kus oceli, který držel pohromadě bez ohledu na to, co na něj Britové shazovali, a když se nakonec potopil, stal se legendou, která v lidech budí stejné emoce jako Titanik." (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Tak slzy ani patos v tomto dokumentu nechybí. Velmi dobře je tu však sneseme a pochopíme, že sem patří. Nevím, zda si mám víc přát, aby Cameron natočil válečný velkofilm Bismarck - a mohla by to být výborná podívaná -, nebo aby zůstal u svých záslužných expedic a ušetřil nás nejspíš dalšího nekoukatelného amerického "válečného" filmu. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

James Cameron nepatří pouze mezi tu režisérskou, Hollywoodskou elitu, ale rovněž mezi dokumentaristickou elitu. Sledovat dokument, za nímž stojí Cameron je velký zážitek a já bych mu doporučila, aby se vykašlal na nějakých deset pokračování Avatara, spojil se raději s Discovery či National Geographic a začal pro ně točit dokumenty. Myslím, že pod jeho vedením by byly i podvodní záběry nějakého moravského rybníčka napínavou podívanou:) ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Velmi zajívavý dokument přinášející řadu informací o osudu chlouby nacistického námořnictva - bitevní lodi Bismarck a její jediné bojové plavbě. I když je nastínění bojové situace a průběh pronásledování Bismarcka loděmi královského námořnictva poněkud povrchní (takže člověk neznalý věci může mít trochu zmatek v britských lodích a jejich podílu na věci), dočkáme se mnoha poznatků o zaniku mocné lodi a průběhu průzkumu vraku, včetně seznámení s posádkou lodi Akademik Keldyš. Tak si říkám, že bych mnohem radši od Camerona viděl velkofilm Bismarck, než tříhodinovou love story na palubě plovoucího hotelu. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Dá sa to považovať za prequel/sequel dokumentu Ghosts of the Abyss, len sa tu neskúma Titanic, ale nemecká bojová loď Bismarck.Opäť som sa nenudil ani pri tomto a dokonca ma to aj viac zaujímalo, nikto tu netrepe zbytočné kraviny, celý dokument je velmi dobre prepracovaný, so sympatickými pánmi, je tu aj lepšia kamera a priehľadnejšie scény ako v dokumente o Titanicu.Emócie tiež nechýbajú.Takto majú vyzerať dokumenty! 95% - 5* ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Lehce nadstandardní, částečně hraný dokument standardního střihu a'la Spectrum a Discovery Channel (rozhodně nic nevšedního). Existují sice dokumenty, kde se o osudu Bismarcku dozvíte víc a komplexněji, ale větší rozpočet a filmařská propracovanost jsou přeci jen znát. A na dno se za ním také nepodíváte každý den. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Filmári pracovali okrem Atlantického oceánu aj v nemeckých prístavných mestách Hamburg a Kiel a taktiež v americkom Wilmingtone v Severnej Karolíne. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama