Tajemství Titaniku 3D

Dokumentární / Dobrodružný / Rodinný / IMAX

USA, 2003, 59 min

James Cameron

Joel McNeely

No Cameronovu posedlost Titanikem tak úplně nesdílím, ale něco tenhle dokument do sebe měl. Pořád mám ale pocit, že český dabing iMAXovým produktům podráží nohy víc než cokoliv jiného, jenže na druhou stranu je asi dost problematické přidávat 2D titulky do 3D obrazu (lépe řečeno jejich vnímání), ale tak aspoň kdyby si na tom dabingu dali víc záležet...(10.1.2006)

Viděl jsem to na notebooku, ve 2D a ani v nejmenším mi to nevadilo. Cameronova posedlost Titanicem tady dosáhla vrcholu - a moje se snad ještě zvýšila. Bylo tam sice pár zbytečných scén, ale jinak to bylo nejen vtipné, ale i naprosto nádherné. Typodmořské záběry jsou fascinující, vrak ještě mnohem víc - ta loď je pořád neuvěřitelné hrdá a okouzlující. A já jsem rád, že jsem z vraku Titanicu konečně viděl úplně všechno - proplutí vrakem od přídě k zádi, detailní záběry a vana kapitána Smithe. Ten vrak je neskutečně krásný, působivý a pořád má kouzlo. Za ty nádherné záběry musím dát plný počet, ale úplně čistých 100% to není. Fascinující. Minimum informací ani trochu nevadí, tohle je prostě o prozkoumávání vraku a k tomu slova nepotřebujete. stejně by jste je nenacházeli.(14.4.2014)

Tenhle film nijak zvlášť 3D nepůsobí, což možná některé diváky zklame, ale podle mne je to lepší než zbytečné předvádění předmětů létajících proti kameře. Cameron 3D využívá docela originálním způsobem třeba vkládáním čtyř menších záběrů před hlavní, který pak slouží jako pozadí. Duchové působí také docela zajímavě, ale dabing je otřesný a některé poznámky Billa Paxtona vyvolávají otázku, zda si Cameron neměl vybrat někoho trochu inteligentnějšího. I tak je to stále nejlepší 3D IMAX, co jsem viděl.(4.11.2004)

James Cameron si Titanic zamiloval, a tak se k němu vrátil ve svém dokumentu, natočeném technologií IMAX 3D. A tady je ten zádrhel - dokud jsou nad hladinou, 3D záběry jsou docela povedené a fungují. Ovšem pod vodou a především v Titanicu natáčely takové malé roboty "obyčejnými" kamerami, takže výsledek nejen že není 3D, ale na velkém IMAX plátně vypadá docela nehezky (prostě jako zvětšený obrázek). Na tohle by úplně stačila televize. I 3D renderované sekvence nejsou extra-úžasné, tedy ne že bych čekal "druhý Titanic", ale jsou imho až moc jednoduché a schematické. ___ Většina lidí, kteří se ve filmu objeví, jsou vědci a profesionálové - a to je podle mě dobře. Naopak přizvaný herec-profesionál, Bill Paxton, na mě působil neuvěřitelně rušivě, neustálě něco trapně a zbytečně komentoval, nepochopil jsem, za jakým účelem.(2.10.2004)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $17,093,668Tržby Celosvetovo $28,780,668║ James Cameron a jeho začiatky s 3D technikou. Zaujímavý dokument, ktorý je obširný ale pre zanietenca do histórie lode Titanic poučný. /videl v IMAX kine: 75%/(3.9.2005)