poster

Hranice zlomu

 • USA

  Beyond Borders

 • Německo

  Jenseits aller Grenzen

 • Slovensko

  Hranice zlomu

Válečný / Romantický / Drama

USA / Německo, 2003, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  ***

  Skutečnost, že denně umírají tisíce lidí hlady a ve zbytečných válkách je mi známa a myslím, že si rozhodně zaslouží větší pozornost než skandály celebrit. A lidi na západě by měli řešit raději tenhle problém než barvu dlaždiček v nové ikea kuchyni, ovšem to nic nemění na faktu, že tenhle film je hodně laciný tah, plný těch nejprostších klišé a památce a práci humanitárních odborníků nedělá až tak dobré jméno. Milostný příběh postrádá věrohodnost, dialogy jsou jak z telenovely, chemie mezi jinak skvělými herci se nedostává a mnohem větší prostor dostává akce, díky které pak celé finále a ústřední motvi vvyznívá do ztracena. Jinak zdatný akční režisér campbell vyloženě selhává v neakčních scénách, nedobře volí kompozici záběrů, která se střetává s dokonalou výpravou a barevnými filtry. škoda, že je scénář předvídatelný bez trochy originality, námět si pozornost určitě zaslouží. Takhle je to jen průměr, nic víc(14.7.2007)

 • kleopatra
  ***

  Film se rozjíždí opravdu velice slibně, ta snobská párty, od které to všechno začne a semínko pochybností o "civilizovaném" světě, které se zahnízdí v hlavě Sarah a ještě její následná cesta za dobrodiním vykoupená tvrdým otřesem dosavadních "hodnot", to všechno směřuje k vysokému hodnocení. Potom se ale začne film pomalu topit v romantice, Angelina dělá příliš často příliš smutné oči, její druhá výprava už trošku tlačí na pilu a návštěva Čečenska jede ad absurdum - kráska se promenuje mezi střelbou a neohroženě se chystá vysvobodit svého prince. Chyběl jen zpomalenej běh sněhem a Vangelis.(8.5.2005)

 • RAiken
  ***

  Konečně se někdo pokusil zpracovat tak závažné téma o zaostalosti rozvojového světa, i když slibný odkaz, tak silně emocionálně načrtnutý v úvodní půlhodince se v závěru utápí v patosu romantického klišé, který pohřbívá celý film do šedi průměru. Bohužel, pokud budou rozvojové země vydávat 20x více financí na zbrojení než činí veškerá zahraniční rozvojová pomoc, jak se nyní děje, tak se asi ze své zaostalosti jen tak nevyhrabou. Ve filmu nastíněná krátkodobá pomoc ve formě dodávek potravin je pouze neefektivním a dočasným řešením potravinového problému. Vlivem této neefektivnosti a také díky vnímání terorismu ze strany rozvinutých států se rozvojová pomoc stále zmenšuje. Jednoznačným vrcholem filmu se tedy stává počáteční půlhodinka a výkon Angeliny Jolie, která se i ve skutečnosti angažuje v rozvojové pomoci jako velvyslankyně dobré vůle při OSN.(3.2.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack James Horner: 1. Ethiopia. Part 1 - James Horner ,2. Ethiopia. Part 2 - James Horner ,3. Ethiopia. Part 3 ,4. Ethiopia. Part 4 ,5. Cambodia. Part 1 ,6. Cambodia. Part 2 ,7. Cambodia. Part 3 ,8. Cambodia. Part 4 ,9. Chechnya. Part 1 ,10. Chechnya. Part 2 ,11. Kinderszenen No. 7 ("Träumerei"), for piano, Op. 15/7 ,12. Chechnya. Part 4 ,(27.5.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $4,430,101Tržby Celosvetovo $11,705,002║ Trošku nezaslúžený prepadák, film má určité kvality a zaujímavý príbeh, k tomu aj kvalitné obsadenie aj zručného režiséra Martina Campbella, chýbalo len trošku lepšie doladiť príbeh aby posolstvo malo silnejšiu podstatu. /60%/(12.1.2007)

 • - Počas natáčania niektorých scén museli aktéri doslova mrznúť pri teplotách 40 stupňov pod nulou. Ďalšie scény sa však pre zmenu natáčali počas 40 stupňových horúčav. (MikaelSVK)

 • - Angelina adoptovala svého syna Maddoxe během natáčení tohoto filmu v Kambodži. (viperblade)

 • - Angelina Jolie (Sarah) zvládla hru na klavíri sama. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace