poster

Hranice zlomu

 • USA

  Beyond Borders

 • Německo

  Jenseits aller Grenzen

 • Slovensko

  Hranice zlomu

Válečný / Romantický / Drama

USA / Německo, 2003, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Dobročinný večírek kdesi v Londýně. Všichni se skvěle baví, než na scénu vtrhne Nick Callaham (Clive Owen) s malým černošským chlapcem. Jeho proslov o hýření penězmi zde, a strádáním na druhé straně světa přesvědčí mladou Sarah (Angelina Jolie), aby se více angažovala v otázkách humanitární pomoci. Sama sežene peníze, a odjíždí do Nickova tábora v Africe. O pár let později se znovu setkávají při pomoci OSN uprchlíkům v Kambodže. I přes těžké podmínky se do sebe zamilují ... Velice působivě natočený film, o strádání lidu třetího světa - ať už jde o Afriku, Dálný východ či bývalé země Sovětského svazu. Místa, kde zuří občanské války, na které doplácejí místní obyvatelé svými životy - a na druhé straně humanitární organizace, které se těmto lidem snaží alespoň trochu pomoci. Zvlášť první část filmu z prostředí je hodně dokumentárně natočená. Boj malého humanitního týmu s drsným prostředím, nezájmem místních vlád, nedostatek vody, jídla, i dalších prostředků, všudepřítomné nemoci a k tomu války místních fanatiků.... Škoda, že se režisér Martin Campbell nechal v pozdějších fázích filmu strhnout milostným vztahem Sarah a Nicka.. kdyby udržel laťku nasazenou první třetinou filmu až do konce, pět hvězdiček by měl jistých. Možná to měl radši režírovat opravdu Oliver Stone. Ale i tak to bylo moc pěkné. A Angelině to moc moc sluší ...(1.8.2004)

 • Almásy
  ****

  nebudem zapierat to ze ma koniec skutocne prekvapil, kedze sa jedna o americku produkciu. napriek tomu mi v ulohe nicka absolutne nesedi clive owen, a to napriek tomu ze patri medzi mojich najoblubenejsich hercov. rezia martina campbella by sa mala sustredit na akcne filmy. romance mu evidentne nejdu.(3.1.2007)

 • viperblade
  ****

  Martin Campbell se po Zlatém oku a před Casinem Royale pustil do velmi ambiciózního projektu. A je to vidět. Začátek byl hodně silný, vlastně do 2/3 filmu je to všechno neskutečně silný zážitek a byl jsem přesvědčen o plném hodnocení, jenže ta poslední třetina… Tohle nikdy nepochopím, jak film, který začal tak mrazivě, mohl skončit tak stupidně. I přesto (teda, vlastně proto) dávám čtyři hvězdy.(17.10.2009)

 • Renton
  **

  Scénář: Caspian Tredwell-Owen .. Nejdřív si Angelina Jolie prosadila tento průměrný film a zahrála sama sebe v různých prostředích, kde jsou chudé dětí a následně na to začala tyto sirotky rovnou postupně adoptovat (a samozřejmě i jinak humanitárně podporovat - "eso" je opravdu jen pro pár vyvolených).(7.10.2008)

 • emo
  ***

  Začína to super, ale postupne to prestáva byť zaujímavé a koniec je totálne debilný. Clive Owen podal skutočne charizmatický výkon a bol by hádam dôverihodnejší ak by mu scenár nevsúval do úst za každým druhým slovom FUCK! Angelina Jolie je tu len ako rekvizita=nie je to však jej vina. Jej postava je tak dvojrozmerná až je to smiešne. Jej neskonalý idealizmus skombinovaný s naivitou ju priviedol až ku koncu, ktorý som jej normálne prial. Kto chce kam, pomôžme mu tam... Campbell robil čo mohol, ale scenár bol dosť slabý. Raz vidieť stačí...(14.8.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace