Piková trojka

• Austrálie In the Cut (více)

Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

POMO

Vražedný thriller obalený melancholickou náladou. Jane Campion má nepokojnú dušu a rada to zo seba vypúšťa filmovými obrázkami. Ale nemala by zachádzať tam, kde sa neorientuje. Z thrillerového hľadiska ide dej kupredu strašne pomaly, film je nudný, predvídateľný a v prekvapujúcom vyústení skôr naivný, než šokujúci a napínavý. A ten úvodný kontroverzný detail "kuřby" je vo filme iba preto, aby sa o ňom hovorilo. ()

kleopatra

Třeba mě zabte, mně se to líbilo. A právě pro to, co tomu vyčítáte. Pro zpomalený záběry, "zbytečný nudný" hovory, "vulgární" (a pro někoho málo vulgární) Meg. Líbil se mi právě TENHLE přístup, kdy detektivní linka filmu přestala být podstatná, kdy se kamera pásla na "bezvýznamných" detailech a scénář "zdržoval" (Meg a Jennifer na kanapi si povídají o ničem a broukají si písničku s Annie Lennox - ňam). Jane Campion není John Woo a proto to natočila právě takhle a tak to taky mělo být. ()

Matty

Neromanticky nadržená hvězda romanticky nenadržených komedií ojíždí pohledem (a v menší míře i tělem) vše, co jen vzdáleně připomíná falus v nezáživném "vytřu vám zrak" thrilleru. Co to mělo u levé bradavky Meg Ryan znamenat?! Odpověď hledejte pod pravou bradavkou. 45% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Fabienne, Colonist ()

Djkoma

Erotický thriller z trochu už postarší Meg Ryan v hlavní roli? Žádná jiná hvězda na kilometry daleko a bohužel ani režisér neví co chce natočit. Šokující záběry orálního sexu už dneska nešokují. Filmu chybí to nejdůležitější a to je duše. Herci k sobě příliš nepadnou a nevytváří vnitřní vesmír filmu, tak aby jim to divák hltal očima. ()

gouryella

Nepodařený thriller, který se nakonec proměnil na jakousi pro mě nepochopitelnou diskusi na téma "Vykuř mi ptáka". A bohužel ani Meg Ryan není to co bývala - na mě působí především notně vulgárním dojmem - je sice hezké, že nechce věčně být jen představitelkou romantických rolí, ale bohužel to jsou asi jediné role ve kterých nepůsobí nijak nepatřičně. ()

novoten

Dobře natočený strašlivý scénář. Dvě odlišné a hlavně křiklavě nesourodé poloviny nedokáže spojit ani klíčový zvrat startující závěrečný zmatek, ani zoufale bezradná Meg Ryan. Předlouhé dialogy nepomohou proniknout postavám pod kůži a efektní flashbacky sice dokážou vytrhnout z nudy, ale v důsledcích zůstávají pouze prázdnými vsuvkami. Eroticky laděná linie Franniina osobního života pak irituje svou otevřeností, která místo aby pomáhala příběhu, pohřbívá ho pod nánosy lascivních a bohužel i občas směšných scén. Největší problém ale je, když se v dialozích nebo monolozích objeví vzletné fráze, kterými hrdinové jen prázdně plýtvají. Škoda nepředvídatelného Ruffala, který si takový film do filmografie nezaslouží, zbytek zůstává ubohým, byť občas snaživým, pokusem. ()

tron

Jane Campionová nenakrúca filmy pre mužov. Tento kúsok (v produkcii Nicole Kidmanovej) by mohol byť v chlapskej réžii typickým americkým trilerom, ale Campionová nie, ani Bohovi, ona musí byť extra. Každopádne, zbytočný film to nie je - Meg Ranová je v pozícii, v akej ju nepoznáme, Kevin Bacon si (ako vždy) s chuťou strihol podpornú rolu žiarlivého ex-milenca, zaujímavý je Mark Ruffalo ako detektív Malloy. No a čo sa týka sexu, na to, že v barovej scéne to hraničí s pornografiou, postupne sa hormóny upokoja a hoci Ryanová ukáže veci, aké zrejme doteraz vo filmoch ešte neukázala, pornom je len ten jeden záber. Priemer. ()

movie

Meg Ryan ve své nejlepší (neromantické) a hodně překvapivé roli. Líbí se mi pomalé tempo a náladu snímku, líbí se mi zadumaná Meg Ryan (hodně mi to připomíná její roli z MĚSTA ANDĚLŮ, ale tohle je pochopitelně špinavější) a baví mě to zvláštní jiskření/nejiskření mezí ní a Markem Ruffalo. Za posledních pár let se objevilo jen skutečně málo "erotických-kino-thrillerů" a mezi ně patří PIKOVÁ TROJKA a NEVĚRNÁ Adriana Lyne. Ty se obecně moc nelíbili, za to mě se oba líbili až moc. 90% ()

Faidra

Některé filmy jsou jako falešné diamanty, oslňující v každém úhlu prázdným zábleskem. Některé jsou jako oblázky na cestě, ne vlastní vinou nepovšimnuté a zašlapávané do prachu. A některé jsou jako labradority - slovy tvůrkyně mých milovaných náušnic chvíli vypadajících, že jde jen o tmavé, šedozelené kameny, ale pak pohybem nebo zábleskem světla zahoří ledovým modrým plamenem - a jako poezie všedního dne, ne psaná na starém papíře vázaném v kůži, ale šeptaná ve tmě suterénního baru, kreslená do nevychladlého potu na zádech a kolující v krvi, která hýbe tělem a městem světců a nestvůr, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu, městem lidí, kteří propadli trhlinami. Neil Gaiman se shovívavě pousměje a netrapte se vy, kdož nerozumíte - ani já nerozumím, proč mi matka říkávala, že spodní prádlo má ladit s botami, ale mám teď na sobě červené lodičky... ()

Mr.Apache

Někde jsem četl, že když jdou vidět "genitálie v akci" (nebo tak nějak), jedná se o porno. Nuže, tohle je porno. Ale taky thriller. A psychologický film. Určitě to má i nějaké umělecké ambice. Bohužel, ty genitálie nepatří Meg Ryan. ()

Skejpr

Naprosto průměrné. Film rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Standartní thriller, který by se ztratil mezi filmy, které běží na našich komerčních tekevizích v nočních hodinách, nebýt docela kvalitního obsazení. Meg Ryanová, zbavena veškeré své krásy se docela snaží a Mark Ruffalo je naprosto skvělý. Retrospektivy s bruslením působí vyloženě trapně (až na tu s těma přejetejma nohama), ale aspoň pointa filmu je docela zajímavá, i když režijně boužel ne moc dobře zvládnutá. ()

Bebacek

Campionová umí tak skvěle zobrazit vztah mezi ženou a mužem! To erotické napětí, sexuální výboje, přitažlivost a posedlost... žádnýmu chlapovi by se tohle prostě nepodařilo. Navíc všechny ty rozkoše převádí na diváka (aspoň na ženského určitě - v studeném koutě videopůjčovny mě to úplně rozpálilo :-)) Dokonce si myslím, že ti herci si to pak spolu musí rozdávat i v soukromí :-) A navíc... ta ženská má takovej čich na nehorázně sexy chlapy... Musím vidět víc jejích filmů! Je to droga. ()

Brouk

Proboha!!!! Co to bylo??? Jak jsem to mohl dokoukat a dokázat neusnout... :-( A tak jsem byl na ten film natěšený... :-( ()

maxi6

......Velice rozporuplný psychologický film.....uf, to ale byla jízda.......zajímavé vykreslení postav, barevná stylizace, flashbaky, šílená atmosféra, šerosvit, slova, citace v metru. Mistrná kamera, experimentující hudba. Velice efektní je mnou doposud nepoznané společné prolínání dvou různě hlasitých melodií. Také se vám stává, že si ustřední melodii pískáte ještě druhý den ? Psychologie a duše celého snímku je v perfektním zpracování. Pokud se vnoříte do tohoto jedoucího snového vlaku, ztrácíte okamžitě zájem o zjištování detektivní podstaty a přecházíte zcela jinam. Čekáte-li však klasické krimi, pak je potřeba zalistovat někam jinam, mimochodem, nejlépe to zde asi vystihla milá kleopatra......... ()

Kaka

Obrazově velmi povedené (kamera, střih, flashbacky, zrychlovačky), ovšem režisérka si neporadila s obsahem. Vznikla z toho neslaná nemastná žánrová směska, která sice ztrávit jde, ale déle než pár hodin v paměti asi nevydrží. Na šokující "ženské" drama to postrádá více dramatických momentů, na thriller zase lepší scénář a jako eroťák samotný by se to asi také neuchytlo. Atmosféru to sice mělo fakt dusivou, Meg Ryan se hodně odvázala, ale mohla klidně skákat po hlavě a stejně by se nic na kvalitě filmu nezměnilo. ()

Radko

Jane Campionová zostáva pre mňa režisérkou jedného vynikajúceho filmu – Piano. Okrem tohto skvostu (obrazového i hereckého) som od nej videl samé podpriemernosti, v túžbe vidieť niečo lepšie. Fascinujúci obrazový začiatok scény padajúcich kvetov v záhrade v kombinácii s psychoanalytickým odkrývaním literárneho diela navodil na niečo lepšie, než bol výsledok. A tým bola mimoriadne klišéovitý a konvenčný thriller o vraždiacom maniakovi, profesorke a jej vzťahu k policajtovi s tetovaním. Nič ma nepresvedčilo, ani dej ani stupídny dávno predpovedateľný záver. Neviem, čo malo byť povedané – a pokiaľ ide o škandálne scény s Meg Ryanovou – nič mimoriadne sa nekonalo ani v tomto prípade, ide pravdepodobne o reklamný ťah distribútora, aby sa na túto hlúposť pozrelo viac ľudí – čo sa podarilo, mimochodom aj mojom prípade. ()

castor

Jedna z nejvýraznějších ženských režisérek se tentokráte nedokázala přiblížit svým předešlým (přiznejme si) o mnoho jistějším snímkům, nepříjemně se potácí mezi „studií“ ženské psychiky a feministickým thrillerem a neví, jakou stranu mince si vybrat. Její hrdinka, učitelka tvůrčího psaní Frannie (dosti odvážná a dosud se víceméně culící ikona romantických komedií – Meg Ryan) se zaplétá do podivného sexuálního vztahu s uhrančivým detektivem, který vyšetřuje vraždy na kusy rozřezaných žen. Postupně si, obklopena několika muži (zejména opět bezchybný Kevin Bacon), uvědomuje, že nebezpečí je blíž, než si mohla myslet. Režisérka tentokráte nenabídla plnohodnotnou story, nýbrž se pokusila o (na ní netypický) dusný thriller v temném moderním světě, ve kterém si hrdinka sice jde svojí cestou a střet s mužskými protihráči nemá takovou sílu a razanci!! Emocionálně si mne navíc prakticky vůbec nezískala, ona netečnost se projevila i v erotických sekvencích!! Škoda.. ()

2Pac

...prec su casy sladuckej Meg Ryan.Ulohy sa zhostila sice dobre,ale eroticke sceny v jej podani mi proste nesedia.Film je popretkavany nudnymi dialogmi,sem tam nejakymi brutalnymi zabermi na rozsekane kusky tela a hranim sa kameramana na "kratkozrakeho" (mam na mysli neustale rozostrovanie kamery).Kto chce vidie nahu masturbujucu Meg (tak ako som to chcel i ja;) nech si to pozrie, nic ine nech vsak od tohto snimku necaka. ()