poster

Šípková Růženka (TV film)

Krátkometrážní

Československo, 1983, 16 min

Scénář:

Markéta Zinnerová
 • Mates Hradecky
  odpad!

  Jaroslav Dietl byl pro Bakaláře naprosto nepostradatelný. Takto to dopadá, když neměl čas (patrně si zadělával na infarkt na tenisovém kurtu) a scénář tak za něho napsala Markéta Zinnerová. Ta pravděpodobně přehlédla zadání, pro jaký typ pořadu je prostoduchý příběh primárně určen a sepsala veselou taškařici pro nedělní vysílání Studia Kamarád (kamaládi,máme vás ládi!). Nic proti Zinnerové, je to vynikající spisovatelka knih pro mládež i autorka mnohých výborných scénářů - nu což, i mistr tesař si utne palec.Bakaláři jsou ikona dobré zábavy z období normalizace a právě díky lidem jako byl Dietl či Menšík přežily desítky let a jsou koukatelné i dnes. Ovšem tuto povídku měli páni dramaturgové raději nechat zamčenou v retro trezoru.(11.5.2016)

 • Tommassi3
  **

  "Nó, už nám ta postavička pěkně leze !!" ;)(24.2.2019)

 • Marthos
  odpad!

  Šaškárna. Pubertální souboj o Romanu Kvapilovou, která vypadá jako loňská brambora, sice skončil nerozhodně, ovšem uhrovatý Langmajer získal přece jen jakous takous naději... Bizarní kousek z televizního archivu.(16.2.2019)

 • LadyPupu
  *

  By mohlo vyhrát cenu na Festivalu otrlého diváka. Langoš soupeří s bratrem o přízeň dívky Jáji... Zásadní problém je, že asi kromě tvůrců nikdo nepochopí proč touží zrovna po Jáje, když ta vypadá jak vypadá... Jedna hvězda za poslední 3 minuty, neboť ty jsou opravdu dada...(10.5.2016)

 • kingik
  **

  Herec by ani v těch nejvypjatějších a nejtrapnějších chvílích neměl vypadnout z role. A že jich během divadelního představení Šípková Růženka nebude zrovna málo. Řevnivost dvou bratrů se přenese i na prkna amatérské divadelní hry pro děti, které ani nepoznají nekvality tohoto představení. Bratři Emil a Láďa soupeří o bobra neskutečné ochechule Jáji. Tahle povídka je zajímavá jen mladičkým Jiřím Langmajerem, který se zde představuje v jedné ze svých prvniček. To okolo už tolik zajímavé není. Divadelní hra se zhroutí v samých základech. Asi to mělo být vtipné, když se divadelnímu souboru během představení nic nedaří, Jiří Štěpnička je coby zoufalý režisér i herec, komandující všechny kolem, poměrně zábavný, jenže tím to hasne. Langoš o něco později prorazil do rolí sympatických sígrů, což mu šlo mnohem lépe. Se zapomenutým Stanislavem Aubrechtem (obtloustlý vojín Maňas v Takovém praporu) jim to ještě ve dvojici fungovalo, ale byl zde děsné "ucho". Role ve filmech Proč?, Třetí patro a Copak je to za vojáka na něj teprve čekaly. A dívku, o kterou soupeřil, to byl snad vtip. To byla těžce hrozná Slovanka. Markéta Zinnerová si zřejmě myslela, že režisérovi Václavu Hudečkovi dodala vtipnou záležitost. Režisér a ani herci z toho nedokázali nic vtipného vyrazit. To je s podivem, protože Zinnerová psát scénáře uměla, tohle bylo značně prostoduché (představení). 4/10(9.10.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace