Shovel Buddies

kaylin

Nic od filmu nečekáte, ale dostanete podivnou zápletku. Čtveřice přátel chce splnit poslední přání svého kamaráda, který nedávno zemřel. Je to přání divné, ale ještě divnější je, že oni skutečně chtějí jeho vůli realizovat. Není to vyloženě vyhrocené, vlastně to spíš stojí na hereckých výkonech, které nejsou špatné, naopak, mladým to jde. ()

silentname

"Shovel Budies" je síce na jednej strane film plný klišé a momentiek, ktoré sme už videli miliónkrát predtým, no podľa mňa nejde o tuctový film. Čo ho podľa mňa robí výrazne silným sú postavy, ktoré na mňa pôsobia veľmi uveriteľne. Minimálne teda svojimi povahami. Ich misia, na ktorú sa podujmú, je trošku iná story. Pretože neviem koľkí ľudia by niečo také urobili. Ale keď to odsuniem stranou, tak si myslím, že to celkom funguje. Ich vzťahy pôsobia uveriteľné. Ich hádky pôsobia uveriteľné. Ich problémy pôsobia uveriteľné. A z toho plynie dôvod, pre ktorý som si film užil. Nemám pocit, že sledujem len kopec hercov ktorí sa riadia scenárom, ale naopak tínedžerov a jedného malého 11 ročného chalana, ako medzi sebou vedú skutočné dialógy. A musím povedať, že som chcel vidieť, kam sa nakoniec dopracujeme a ako to dopadne. Príbeh ako taký je veľmi jednoduchý, a je tu veľa opozeraných momentov, ale vzťahy medzi našou hlavnou štvorkou a spôsob, akým herci svoje postavy predávajú je pre mňa dôvod, prečo si myslím, že by nebolo špatné si pozrieť film aspoň raz. Hodnotenie: B- ()