poster

Hellraiser: Pekelný jezdec

 • Česko

  Hellraiser IV: Bloodline

 • USA

  Hellraiser: Bloodline

Horor / Sci-Fi

USA, 1996, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  ***

  Moc jsem sice nechápal, proč si démonka a cenobiti tak pohrávají s hračkáři (tvůrci hlavolamu), když je mohou pěkně zákeřně a i s pro ně typickými mučicími praktikami sejmout pěkně ze zálohy jako ostatní nešťastníky, kteří se jim na jejich misi připletou do cesty, ale i tak se mi výlet do minulosti i do budoucnosti pekelného hlavolamu docela líbil a vyloženě jsem si některé momenty užíval (odvážní noční hlídači - bráchové, pejsek).(14.2.2007)

 • akisha
  ***

  Když dávám tři, nemyslím tím průměr, ale myslím tím lepší, než ten humus, co se s tématikou Hellraisera vyvalil později. Srovnáváno s tím by se musely dávat tuplované odpady, kdyby se tomhle dalo míň, jak tři hvězdy. Ještě to totiž má trochu příběh, trochu děj, trochu se odhaluje minulost kostky a párkrát přijde i nápadité zabití. Přesunutí do budoucnosti příběhu vůbec neprospělo, hlavní postava Merchanta je zoufale nesympatická a kvalit předchozích dílů to rozhodně nedosahuje, stejně tak to ale nedosahuje bahna dílů pozdějších.(7.10.2009)

 • NinadeL
  ****

  První díl ze série Hellraiser, který se mi líbil. Nechme stranou veselé rámcování v budoucnosti, které ale samo o sobě přináší logickou tečku za celým konceptem, nicméně historická linka s tou současnou je přesně tím, co jsem od série čekala. Cenobitka Angelique je moje favoritka, dvojčata jsou fajn a vůbec to celé tak mile připomíná Vampýru Adriana Doylea. Co proti tomu všichni máte? JP cenobita z trojky na vás. To věčné svlíkání z kůže a řetězy se mi už dávno okoukaly. Ale je taky fakt, že Jason X vyděsil už hodně z nás. Jak to vidím celkově: H8, H5, H4, H7, H2, H6, H1, H3, H9.(24.2.2011)

 • Martin741
  *

  Vysmech celej serii Hellraiser. A krasny dokaz toho, ze demencia vitazi aj v hororoch. Opatovna zmena rezisera /Allan Smithee je prezyvka mnohych hollywoodskych tvorcov, ktori nechcu, aby divaci poznali ich prave mena- lebo sa za film casto hanbia/, deravy a retardovany scenar, primitivne dialogy a absencia atmosfery zaistuju tomuto filmu odo mna 10 %(14.3.2013)

 • dr.horrible
  **

  Zábavné pokračovanie, to sa musí nechať. Tri časové roviny s odstupom 200 rokov; 18., 20., 22. storočie: Segment 1 - Trápna kostýmovka; Segment 2 - Súčasnosť. Najhororovejšia časť filmu, miestami dokonca s náznakmi atmosféry; Segment 3 - Budúcnosť. "Vy neveríte, ale vaše vnútornosti vedia že hovorím pravdu!" Toto už regulérna komédia, navyše neverím, že dôstojníčka dostala meno Rimmer len tak náhodou :) Bavil som sa celý film. Režisér (pod pseudonymom) zlučoval nezlúčitelné, scenár ignoroval predošlé časti, herci na úrovni porna a celkovo je to skrátka vykonštruovaná blbosť, ktorú nejde brať vážne. Séria upadá...Päťka bude ešte pozerateľná, ale bojím sa čo príde ďalej(17.9.2013)

 • - Režírovat mohl také Guillermo del Toro nebo Stuart Gordon. (HellFire)

 • - Proslov Pinheada (Doug Bradley) ke členům ochranky: „Pain has a face, allow me to show it to you!" použila kanadská deathmetalová kapela Kataklysm jako intro k písni „Il Diavolo in Me" na desce "Epic:The Poetry of War" z roku 2001. (J.e.r.e.c)

 • - Jedná se o poslední film ze série, který byl distribuován také do kin. (gogos)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace