Když se chce člověk věnovat chovu závodních koní, není to jen zaměstnání. Musí se tomu doslova oddat. Zbytečně překombinovaný akční příběh má výchovné tendence, ježto je určen hlavně mládeži - a ta potřebuje pozitivní vzory. (oficiální text distributora)

dobytek odpad!

Tak název "Dynamit" mě trochu zmátnul. Dynamit je totiž jméno koně a film je z dostihovýho prostředí. Jde tam o nějakou podivnou krádež koně nebo co. Jinak v tom hraje Mahdal, kterej ze začátku vypadá jako klaďas, ale nakonec se z něho vyklube ten největší záporák. A úplně na konci filmu jsem si taky všimnul mladýho Etzlera, kterej měl tehdy dlouhý háro. Jinak hodnocení 80% (po mym odpadu kleslo na 74%) je pro mě velkou záhadou. Já film jednoznačně házim do odpadu, protože jednak je to blbost a navíc tohle téma je mi dost proti srsti. Parta nějakejch kydačů hnoje se snaží zachránit koně ze spárů zločinců, aby ho pak sami mohli tejrat při nějakym skákání přes překážky a řezat do něj bičem. Taky bych si vzal bič a seřezal třeba takovýho žokeje Váňu, aby byla nějaká zábava. Navíc při natáčení si ty zvířata asi taky musely dost vytrpět a podle mě jim museli dávat nějaký oblbováky. Nevim, jak přinutit koně, aby ležel na zemi a kopal okolo sebe nohama. A něco podobnýho tam bylo i se psem, kterej se klepal, koulel očima a od huby mu šla pěna. ()

UnCool

Ze začátku mě film, ale vůbec ani trochu nebavil, postupně se děj malinko zlepšoval a už jsem si říkal, že by z toho něco mohlo být, ale... Na konci filmu se začali všechny hlavní charaktery chovat absolutně iracionálně, doplněno to bylo o absolutně odfláknutou práci skripta (zázračné uzdravení rozmláceného obličeje během několika málo záběrů) a vše toto bylo doplněno o zajímavou flexibilitu času, kdy jedna skupinka stihne rozvázat parťáky a pronásledovat auto, ačkoliv to by během toho času muselo být už dávno za humny, tady to bylo vyřešeno tak, že na jednom záběru jsou svázáni a na druhém už jedou s ostatními na koních, no prostě úžasné, hodnocení 40 je kvůli poslední půlhodině velmi milosrdné... ()

keoma26

Křečovitý začátek byl vykoupenej pádnou akcí, sychravou atmosférou, dynamickými úhly snímání i funkčními zpomalovanými záběry. Na konec ale neodpustitelná logická obrazová trhlina - hlavní zloduch nejdřív upustí brašnu s penězi a pak s ní znovu dramaticky padá, až se bankovky rozprsknou o kamen...za utopený auto VB půl hvězdičky navíc:-) ()

yVANs odpad!

Děj je sledem neuvěřitelných kousků okolo lidí postrádajících zdravý rozum - nikdo se nechová tak jak byste řekli, že se člověk v dané situaci zachová...Padouši mění koně sem a tam až ztratíte naprosto přehled (lidi co ty koně vychovávají, a jsou s nimi každej den, s tím mají podle mě taky dost problémů) Jedna intrika stíhá druhou a když se už konečně zavolá policie, auto plný policajtů, prostě natlačíme do rybníka a děj pokračuje jako by se nechumelilo dál. V té době to možná bylo něco nevídanýho...i výbuch a honička v autech, do toho všeho ještě koně a mládež s vyčesaným hárem.Nemůžu se ale ubránit pocitu, že je to jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. ()

zette

Scenar byl hodne nepovedeny a neverohodny. Nechapu takove zanrove zlomy, debutujici Cieslar chtel asi zaujmout za kazdou cenu a snazil se do filmu zaclenit jakousi akcnost, ktera byla urcite ke skode. Nejsem fanouskem koni a dostihu, tak jsem od Dynamitu nic moc necekal. Nejzajimavejsi mi prisel vyber hercu. ()