Reklama

Reklama

Divoká Patagonie

(seriál)
  • Česko Patagonie: Tajný ráj na Zemi (více)
Velká Británie, 2015, 2 h 59 min (Minutáž: 59–60 min)

Epizody(3)

Obsahy(1)

V rozmanité přírodě nejodlehlejší oblasti naší planety najdeme překvapivě pestré množství zvířat. Pumy, lamy, divoké koně, typické papoušky, kolibříka chilského, kondora andského a další. Patagonie je ohromná oblast v jižním cípu Jižní Ameriky, o kterou se dělí Chile a Argentina. Je utvářena dvěma hlavními přírodními silami – ohněm a ledem. Najdeme tu rozeklané vrcholy And, vyprahlou poušť i pobřeží bičovaná vlnami moří, která patří k nejbouřlivějším na světě. Osídlena je neobyčejně rozmanitou faunou a florou. Například pudu jižní jsou velcí jen jako malý pes a jsou to nejmenší jeleni na světě. Nebo kokoloko chilský, který patří do prastaré skupiny živočichů, z níž se vyvinuli i klokani. Žijí zde potomci uprchlých koní, jež sem před staletími přivezli evropští osadníci. Chytají je a krotí patagonští kovbojové – gaučové. Setkáme se zde s pumami, lamami guanako, z ptáků s nejjižněji žijícím druhem papoušků kognou jižní, s kachnou bystřinnou, s kolibříkem chilským, s kondorem andským, s karanči a čimangy. Mezi rostlinami jsou zvláště zajímavé například aurakárie čilské či ligárie. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další parádní dokument z dílny BBC. Vizuálně dokonalý, plný nádherných záběrů. Navrch jako vždy perfektní komentář. Úchvatné. Patagonie, sama o sobě naprosto nádherná, představená v tom nejlepším stylu. 100%. ()

exitak 

všechny recenze uživatele

Tomhle se hodnotí špatně, skvělé záběry, dech beroucí krajina, BBC standard posledních let. Když to srovnám s dalšími jejich dokumenty, jedná se ale o slabší kousek. ()

Galerie (51)

Reklama

Reklama