• DwayneJohnson

Škoda toho toporného konce, jinak bych šel určitě aspoň na tři. A nebo ještě uvidím, mísí se to ve mně a je to tak nějak přesně napůl. Tahle zcela jistě politováníhodná událost si zasloužila určitě pevnější, režisérskou ruku. Něco na způsob Paula Greengrasse. Jeho Let číslo 93 zůstal pro mě zatím zcela nepřekonán.(23.2.2017)

Peter Hora a Marky Mark vrací úder! Co se posralo na podvodním horizontu je nám bohatě vynahrazeno zde. Mno a opět se potvrzuje, že režisér Berg je prostě nevyzpytatelný, dokáže nám naservírovat okázalé srajdy (Bitevní loď) naprosto průměrné řemeslo (Deepwater horizont) dobrou vojnovou masírku (Lone Survivor) a teď najednou z ničeho nic přijde z takovouhle peckou, kdy postupně sledujeme sportovní výkony poté teroristický masakr plus okázalou přestřelku která je parádně nasnímána. Ano pochopitelně nás čeká nějaké to hrdinské klišé a obvyklé kecy o tom, že tohle je kurwa naše Americká Amerika a nenecháme nikoho, aby se nám do ní sral, ale kdo by tu sakra u podobnýho filmu něco takovýho nečekal... Amíci tyhle snímky na léčení svého pošramoceného ega potřebují a Wacoslav1 proti nim nic nenamítá, pokud jsou tak vkusně zpracovány jako je tento. Jo a vzkaz pro Verbala : Tvoje komenty mě baví a zasměju se u nich, ale až někdy aspoň z rychlíku uvidíš tu věc, co se maže na chleba, tak dej vědět.95%(5.2.2017)

Patosu kýbl,ale neva.Je to americký,tak proč se divíme.Navíc zrovna my.Film je natočenej docela zábavně,sice dost povrchně,ale je to Berg,takže psychologie stranou.P:S:Verbal už několikrát potvrdil,že je to hovado z míst,který nemůžu ani cejtit.Škoda že ti mícha končí mezi pánvema a hlavu máš na hovno.Navíc podobnejch jako ty je tady víc.Nejvíc se směju názoru,že všechny americký případy terorismu jsou sehraný divadla.WTF!!!!!!!!60%.(6.8.2017)

• dr.fish

Dovedu si představit jak u toho zástupy Američanů slzí dojetím. Když se všichni semkneme, tak na nás teroristi nikdy nevyzrají. To je hlavní motto filmu. A i jinak je to bohapustý blábol. Akce minimum, ne že by na tom tolik záleželo, ale je to jediné co Berg umí točit. V podstatě je ve filmu jedna dobrá scéna výslechu manželky teroristy. To je vše 45%(9.9.2017)

Úvodní polovina je dost utahaná, střihač měl dostat více prostoru. Co si budeme povídat, Berg není vypravěč. Je to řemeslník, který vyniká po technické a akční stránce, což dokázal předtím v Kingdom, Lone Survivor i Deepwater Horizon. A právě proto je druhá polovina filmu to, co si zaslouží pozornost. Vyšetřování, pronásledování, přestřelka na ulici a závěrečné dopadení čečenskýho honimíra. Na druhou stranu, Berg taky není Greengrass, tentokrát zde chybí dramatická koncovka, která by se člověku zaryla pod kůži. Kdyby první půlku filmu prostříhali, nejspíš bych šel s hodnocením i výš, takhle zůstanu s hodnocením u průměru, protože je tu zkrátka moc nudy a žádná katarze. Pár řádků k hudbě - místy jsem si myslel, že jsem si někde vedle pustil soundtrack k Gone Girl. Reznor s Rossem se mi sem moc nehodili...(3.4.2017)

• - Mark Wahlberg (Tommy Saunders) a J.K. Simmons (seržant Jeffrey Pugliese) spolupracovali už na filme Contraband (2012). (chesterko)

• - Mark Wahlberg (Tommy Saunders) je skutočným rodákom z Bostonu. Narodil sa v okrese Boston v meste Dorchester. (chesterko)

• - Obyvatelé Bostonu si tak moc chtěli zahrát v komparzu, že při castingu vytvořili frontu dlouhou přes 400 metrů. (Dr Lizal)