Den patriotů

恐襲波士頓馬拉松

Patriots Day

Krimi / Drama / Historický / Thriller

USA / Hong Kong, 2016, 130 min

Patosu kýbl,ale neva.Je to americký,tak proč se divíme.Navíc zrovna my.Film je natočenej docela zábavně,sice dost povrchně,ale je to Berg,takže psychologie stranou.P:S:Verbal už několikrát potvrdil,že je to hovado z míst,který nemůžu ani cejtit.Škoda že ti mícha končí mezi pánvema a hlavu máš na hovno.Navíc podobnejch jako ty je tady víc.Nejvíc se směju názoru,že všechny americký případy terorismu jsou sehraný divadla.WTF!!!!!!!!60%.(6.8.2017)

Snímek se mi zamlouval hlavně proto, že to bylo natočeno z pohledu lidí, kteří skutečně vyznívali realisticky, kdy ani Mark Wahlberg nebyl zbytečně namachrovaný. Byly zde uvedeny i chyby ve vyšetřování, lidské chyby, anebo jak vlastně policie také funguje, a to se mi líbilo. Moralizující láskyplné finále už ne.(7.4.2017)

• Lucjen

Patriots Day som na známom úložisku zakúpila pred niekoľkými mesiacmi a až doteraz sa mu úspešne vyhýbala, na takéto filmy mám chuť naozaj raz za čas. No ale včera tá chuť prišla - úplne zbytočne. Na úvod vás privíta roztrasená kamera a veľmi obľúbený štýl v akčňákoch alá Parkinson vás bude sprevádzať až do konca. Keď po úmornej polhodine konečne príde výbuch, vyzerá to, ako keby naň rozpočet ani nemal. Obete pobehujú sem a tam a v priebehu piatich minút uvidíte asi dvadsať rozličných tvári, kričiacich a plačúcich - ale sĺz sa nebojte. Berg predaj vreckoviek nepodporuje, k žiadnej z postáv nestihnete pocítiť akýkoľvek súcit. Za to sa vyžíva v patriotizme, ostatne ako takmer všetci americkí režiséri. Udržal sa až do posledných dvadsiatich minút, do ktorých všetku sentimentálnosť zbieral, zbieral a potom už sa jednoducho neudržal. Mená, kvôli ktorým ste si tento film zrejme zakúpili, si užijete najviac v podobe úvodných a záverečných titulkov. Inak sa pred kamerou mihnú iba sem-tam, aby sa nepovedalo. Pán režisér sa nevedel rozhodnúť, či chce natočiť akčný film, alebo dokument. Tak teda natočil jedno veľké nič.(3.6.2017)

Skoro až dokumentární rekonstrukce s áčkovými hollywoodskými esy. A Peter Berg jako režisér. Prostě žánrovka jak vyšitá. A skutečně, povedené drama z něhož jde cítit touha být maximálně věrný skutečnosti a mapovat vše tak, jak se to stalo. Občas vše vyznívá mírně propagandisticky, ale čert to vem! Tohle se prostě jako celek povedlo a určitě se na Den patriotů rád zase podívám. 80%(21.7.2017)

• dr.fish

Dovedu si představit jak u toho zástupy Američanů slzí dojetím. Když se všichni semkneme, tak na nás teroristi nikdy nevyzrají. To je hlavní motto filmu. A i jinak je to bohapustý blábol. Akce minimum, ne že by na tom tolik záleželo, ale je to jediné co Berg umí točit. V podstatě je ve filmu jedna dobrá scéna výslechu manželky teroristy. To je vše 45%(9.9.2017)

• - Jeden z policistů mluví do telefonu iPhone 5s. K bombovému útoku došlo dne 15. 4. 2013, tedy 5 měsíců před tím, než byl iPhone 5s vypuštěn na trh. (Dr Lizal)

• - Vojenští policisté, kteří se objeví ve filmu, jsou skuteční vojenští policisté massachusettské národní gardy, někteří z nich se zúčastnili skutečného honu na Džochara Carnajeva. (Caaslav)

• - Scénář k filmu je mixem dvou původních scénářů, první z nich se nazýval „Patriots Day“, který byl faktickým dramatem. Druhý scénář s názvem „Boston Strong“ byl akčním thrillerem, který se měl odehrávat na pozadí Bostonského útoku (Caaslav)