Den patriotů

Patriots Day

Patriots Day

Krimi / Drama / Historický / Thriller

Hong Kong / USA, 2016, 130 min

"Patriots Day" ma ako diváka celkom uspokojil, no mám pocit, že som chcel trošku viac. Postavy sú dobré, film má dobrú atmosféru, akcia je solídna a musím povedať, že niektoré zábery sú dosť silné a fungujú, občas som mal pocit, že film trvá veľmi dlho a nevieme sa niekam pohnúť. Miestami som dokonca uvažoval, ako do jednotlivých scénok budú pasovať niektoré postavy a dozvieme sa to až niekedy v strede filmu. Do akcie ideme celkom rýchlo a musím povedať, že aj pátranie a naháňačky sú dobré. Mám pocit, že Peter Berg chcel tento film povedať čo najlepšie a väčšinou mu to ide dobre. Ale na druhú stranu mám pocit, že postava Johna Goodmana tu bola celkom zbytočná a dokonca mám pocit, že vo filme je až toľko postáv, že som sa v ňom miestami strácal. Každopádne je tu skvelá prestrelka medzi policajtmi a atentátnikmi a má to dobrú atmosféru. Len by som chcel, aby takých miest bolo viac. Ale na druhú stranu mám pocit, že tento film spracoval policajné pátranie oveľa uveriteľnejšie, než všetky krimi seriály, ktoré máme na TV Joj. Všetko pôsobí pre mňa dôveryhodne a mal som pocit, že takto to reálne aj funguje. V rámci svojho žánra tento film funguje. Čeknite si ho a zvážte sami. Hodnotenie: B+(28.2.2017)

• Frajer42

Spoilery! Na film podobného typu čas od času dostanu chuť, a když se tak stane, tak si sledování zpravidla užiji. Toto bylo výjimka potvrzující pravidlo. Podobnou píčovinu aby člověk opravdu pohledal. Stopáž je brutální, a když si k tomu přidáte nesnesitelnou první polovinu, tak máte o zkažený večer postaráno. Na teroristický útok se divák dívá s kilometrovým odstupem očima nadbytečně roztřesené kamery. To co vidíte vás tedy nechává absolutně chladnými. Do role obávaných teroristů byli obsazení naprostí kreténi. Hlavním lákadlem tohoto snímku mělo být zřejmě herecké obsazení. V tomto případě dostal od tvůrců divák ránu mezi oči. Užijete si pouze Wahlberga, pokud ho máte aspoň trošku rádi. Zbytek se objevuje jen namátkově. 2 výbuchy se odehrají asi během dvou minut. Zbytek stopáže se zoomují kamerové záběry a pátrá se po dvou "extrémně nebezpečných" kokotech. Když se konečně podaří dva retardy dopadnout, tak následuje velká sláva a vlna odporného závěrečného patriotismu. Polovinu filmu jsme se spolusledovatelkou pozorovali zrychleně. Odporná záležitost.(3.6.2017)

přiznávám bez mučení,že mě Berg dostal.Normálně nemůžu vystát tenhle americkej nadpatriotismus a uvědomění,ale sem to prostě sedlo (navíc to není až taková propaganda jakou umí třeba Bay).Co víc Patriots day i přes to,že člověk ví co se stalo a jak to dopadne udrží napětí po víc jak dvě hodiny a atmosféra by se v určitých momentech dala krájet.Za mě oba palce hore...85%(8.2.2017)

"THIS IS OUR FUCKIN CITY!!!!!" a jelikož je to BOSTON, je to kurva zčásti i moje město v kterém jsem něco zažil, mimo jiné i "jedenácté září" a tak kurva vím, co to doopravdy je ten tu tolik proklínanej americkej patriotismus a že ne vždy je to něco špatné!! A tak ti Ty zkurvysyne VERBALE říkám, neotírej se o "moje" město a "moje" lidi, víš velký hovno......je jedno kolik nevinejch lidí mohamedánští pomatenci zabijou, jednoho nebo sto, vždy si to zaslouží náležitou reakci a tahle fantastická filmová rekonstrukce ukazuje tu kurevsky správnou, bo ti dva zmrdi se nedostali z toho města ven, i když to znamenalo ho prakticky uzavřít a nařídit lidem aby zůstali doma a nikam nechodili a udělali z mnohamilionové metropole na chvíli město duchů, kde se neschová ani myš! Jaký kontrast s tím, jak si jinej mohamedánskej zmrd po tom co v Berlíně na vánočních trzích zabil mnoho nevinných lidí klidně cestoval vlakem do Francie, dále Itálie a kdy nakonec Německo ani neocení italské policisty co ho zneškodnili za to, že jsou prý rasisti......k tomu se dá říct jediné, bůh ochraňuj Evropu a máme kurva co závidět američanům!! A tenhle film je místama tak napínavej, že to je až neuvěřitelné, když člověk od začátku ví co se zhruba bude odehrávat a ta pouliční přestřelka fakt vynikající. Jeden z nejlepších filmů podle skutečné události co jsem kdy viděl.(13.2.2017)

Peter Berg konečně splnil na výbornou filmařskou maturitu, kterou mu tu kazil jedině Wahlberg, jemuž jsem policistu nevěřil. Hodně lidí tady opěvuje přestřelku, já bych vypíchl jiné momenty. Ze začátku Berg skvěle dávkuje napětí, kdy víte, že TO přijde a stejně jste v pozoru, zajímavý byl náhled do vyštetřování ze strany FBI (celá ta rekonstrukce s hi-tech udělátky) a vynikající byla i scéna výslechu manželky jednoho z teroristů. Patos mi nevadil, Amerika prostě taková je, hrdá a pyšná. Závěrečné vzletné proslovy tam byly jaksi navíc, bez těch bych se obešel. ___ PS: Body navíc za ujištění, že teroristi jsou idioti, kteří věří, že 11.září bylo komplotem vlády Spojených států. Pro ujištění, že takových debilů chodí po světě spousta, nemusíme chodit daleko. Stačí si pročíst čtenářské diskuze na Novinky.cz, že ano, to je přímo demonstrace „výkvětu intelektuální elity českého národa“.(30.4.2017)

• - Jeden z policistů mluví do telefonu iPhone 5s. K bombovému útoku došlo dne 15. 4. 2013, tedy 5 měsíců před tím, než byl iPhone 5s vypuštěn na trh. (Dr Lizal)

• - Mark Wahlberg (Tommy Saunders) je skutočným rodákom z Bostonu. Narodil sa v okrese Boston v meste Dorchester. (chesterko)

• - University of Massachusetts v Dartmouthu neumožnila štábu natáčet na její akademické půdě. (Dr Lizal)