poster

Luxus na talíři (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2016, 10x6–8 min

Režie:

Martin Krušina

Účinkují:

Robert Mikluš

Producenti:

Lukáš Záhoř
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salahadin
  *

  Mé mozkové mikrobuňky o gelatinovém skupenství s plátky zlata na povrchu tento gusto-gastro pořad paroubkovsky nepobraly. V podstatě mi po několika dílech v mysli zůstaly vidiny ulízaného knírače, co připravuje jídlo ze surovin dražších než stihnu vydělat za rok a k tomu porcuje maso tak, že vyřízne bok a zbytek masa prostě vyhodí. Plýtvání jídlem neschvaluji ani jako žert snobského pořadu, ani jako nadsázku. Tohle nadsázka není.....a vtipné ani namátkou. S klidným srdcem mohu říci, že ať už se na nás z TV s kuchyňským nožem v pařátkách culí Babica, kluci v akci, Mikluš nebo jinej šnicl, je úplně fuk, protože pořád jde jen o českej mlsnej bachor, kterému je vcelku fuk, co mu projde zažívacím traktem, aby to s plnou parádou na záchodě vyfuněl... ale asi jsem to jen opravdu nepobral:-) Jen mi to celé vtipné a zábavné prostě nepřišlo....(6.6.2016)

 • Jan.Cada1
  *****

  Už dlouho jsem se takhle nezasmál u kulinářské show. Ale Mikluš se fakt na tu snobskou roli hodí. Lidi co si myslí, že to Mikluš Robert myslí vážně jsou fakt chudáci. Kuchtí klasické české recepty, ale z prvotřídních surovin - je zajímavé taky vidět nějaký takový kuchařský pořad, který nechce předvést co nejlevnější recepty, ale právě naopak. Prostě česky, ale dokonale.(18.11.2020)

 • DaViD´82
  ****

  Kdo by to byl řekl, že je Roman Vaněk takový "českosodař". Dosavadní díly vynikající (Flambované palačinky!), jakkoli si nejsem jist, zde se s tímto mystifikačním "jakože navážno" formátem dá pracovat dlouhodobě, aniž by se to dříve či později přejedlo. Naštěstí po tom (zatím) není ani památky. Očekávám i vydání tradiční kuchařky tištěné na pozlacený papír z Wolemie vznešené.(25.4.2016)

 • crackonosh
  *****

  Prvotřídní vaření se dá provozovat, i když vypadáte jako laciný východoněmecký pornoherec, kterého by každý tipoval výhradně na osmažené pedofilní prsty kapitána Iglo (jež znají děti na celém světě). Španělský ptáček se smrži za mě na jedničku — jen mi tam chybí ty plátky 22karátového zlata z minula. Ale co, člověk nemůže mít všechno.(12.5.2016)

 • Big Bear
  ****

  Česky, ale dokonale! --- Tento pořad co je k vidění na streamu je vlastně jen taková polovina pořadu, který by se měl jmenovat Vaříme s Mírou - Luxus na talíři. Je totiž skutečným protipólem Mírovým šmakuládám, uklohněným ze zbytků tatranek v kredenci či ztvrdlých rohlíků. Robert Mikluš vaří luxusně. Používá jen luxusní suroviny a výsledné jídlo musí luxusně nejen chutnat, ale i luxusně vypadat. A tak tu máme druhý pořad, který si části národa pořádně utahuje a ironizuje některé vážně míněné projekty, kde nám kuchařské serebrity předvádí své luxusní výtvory, které si divák doma nikdy neudělá a u nichž je závěrečný soupis luxusním surovin jen mrháním drahoceného času... * * * *(30.10.2016)