Luxus na talíři

(pořad)
Trailer

Česky, ale dokonale. Kuchařská show, ve které Robert Mikluš předvádí klasické české recepty, ale v moderním pojetí a z prvotřídních surovin. Záštitu nad pořadem převzal Pražský kulinářský institut (Roman Vaněk a Zdeněk Marcín). (Stream.cz)

Trailer

Malarkey

Luxus na talíři krásně reagoval na seriál Vaříme s Mírou. Robert Mikluš stejně jako Roman Mrázik si, každý svým neotřelým humorem, dělali srandy z kuchařů. Míra z hovna udělal dobrotu, hlavně za nula nula prdlačku a Robert Mikluš používal nejdražší suroviny pod sluncem a těžce si to užíval. Humorně mě bavili oba stejně. Ty jejich nekonečné narážky na sebe neměly chybu. ()

DaViD´82

Kdo by to byl řekl, že je Roman Vaněk takový "českosodař". Dosavadní díly vynikající (Flambované palačinky!), jakkoli si nejsem jist, zde se s tímto mystifikačním "jakože navážno" formátem dá pracovat dlouhodobě, aniž by se to dříve či později přejedlo. Naštěstí po tom (zatím) není ani památky. Očekávám i vydání tradiční kuchařky tištěné na pozlacený papír z Wolemie vznešené. ()

Gemini

Podobně jako v případě Vaříme S Mírou (Hejdou) se Robertu Miklušovi a týmu, který za Luxusem Na Talíři stojí, podařilo uvést pokud ne velkou, tak alespoň dost viditelnou část národa v omyl, který dává tušit něco o tom, že průměrné IQ v této zemi bude blíže k příslovečné vydlabané tykvi než k proklamované stovce. Luxus Na Talíři je ostentativní výsměch kulinářským show, který na to jde od lesa - od lesa, kde se z ebenových stromů sypou šištice pravého šafránu a listí je z čtyřiadvacetikarátového jedlého zlata. Miluju způsob, jakým Mistr připravuje svíčkovou z nejdražšího masa na světě, to jak si na kapesní destilační koloně vyrábí vlastní lihovinu na flambování, a jak na palačinky z křepelčích vajec a normandského másla sází skutečné zlato:)) Robert Mikluš je se svým úlisně povýšeným vystupováním castingovým objevem roku, a jsem skutečně zvědav, co z "něj" vytěží Žrouti. Stejně tak jsem zvědav, co to jako má znamenat, když je někdo jako Roman Vaněk "ideamaker", ale hlavní je, že to má styl a je to zábava;) 70%, aby to Mírovi nebylo líto:) ()

Jara.Cimrman.jr

"Mě zajímá dokonalá chuť a má-li cestou padnout strom, tak ať padne." Šéfkuchař Mikluš je skvělý svéráz, který dokáže za hodně peněz kultivovaně naservírovat opravdu málo jídla. Ale dokonalého a hlavně českého. Vždyť ty nejlepší české pokrmy musí mít šanci vzniknout z exotických surovin a já dodnes nechápu, jak jsem mohl jíst sekanou bez humra. Okamžitě si objednávám kamion normandského másla, pár tun francouzské šalotky a italské pancetty, zlatou cihlu, kanystr Ludvíka XIII. a oslí mléko si samozřejmě nadojím sám. ()

Tosim

PŘI CESTĚ ZA DOKONALOU CHUTÍ NENÍ TOTIŽ NIC, CO BY BYLO NESMYSLNÉ. A UŽ VŮBEC NE PENÍZE. Robert Mikluš je televizním objevem roku. V Dr. Martinovi je to poznat jen zčásti, tady už jede naplno. Musím přiznat,. že i já chvíli váhal, ale pak jsem se nechal kuchařovou mimikou a všemi těmi snobskými ingredienci maximálně pobavit. ()