fragre

Moc hezká adaptace Twainova dílka. Na jednu stranu trochu pocukrovaná (částečně je to tím technicolorem, ale nejen tím, udělat z Jima roztomilého černouška, to je trochu moc nadbíhavé...), na druhou stranu však vyhnaná do vypjaté dramatičnosti (v knize je smrt Indiána Joea jiná, a je popsána celkem lakonicky). Ale na svou dobu a místo je to velmi zdařilá verze. ()

Martin741

A povodne som si myslel ze Norman Taurog /Tickle me 1965, Carodej ze zeme Oz/ bol jedinym reziserom tohoto filmu, a vida, on nieco z fimu natocil aj George Struhanka /Plynove Lampy/. Kazdopadne na 30. roky slusna adaptacia knihy Marka Twaina. Herci su mne sice neznami, ale tempo a kulisy dobre, dialogy na urovni ... a ubehlo mi to rychlo, spokojnost aj s toutoi starinkou . 77 % ()

Flego

Twainov Tom Sawyer bol už v tej dobe viackrát sfilmovaný, predchádzajúce filmy som zatiaľ nevidel, ale dovolím si tvrdiť, že tento snímok bude patriť k tým lepším. Technicolor robí kúzla, film je vyvážený, chlapčenské výčiny sú vtipné aj dostatočne dobrodružné. ()