Zábavná adaptácia klasiky Marka Twaina z produkcie Davida O Selznicka s viac grotesknými momentami, než mal na mysli Twain. Scéna v jaskyni s Injun Joem je nezabudnuteľná. Príbeh bol predtým zfilmovaný v roku 1930 a neskôr v roku 1973 (až dvakrát), všetky pod názvom "Tom Sawyer".(19.9.2011)

• d-fens

ocenenia : MFF Benátky 1938 - Súťažný výber(12.2.2015)

Moc hezká adaptace Twainova dílka. Na jednu stranu trochu pocukrovaná (částečně je to tím technicolorem, ale nejen tím, udělat z Jima roztomilého černouška, to je trochu moc nadbíhavé...), na druhou stranu však vyhnaná do vypjaté dramatičnosti (v knize je smrt Indiána Joea jiná, a je popsána celkem lakonicky). Ale na svou dobu a místo je to velmi zdařilá verze.(24.6.2012)

A povodne som si myslel ze Norman Taurog /Tickle me 1965, Carodej ze zeme Oz/ bol jedinym reziserom tohoto filmu, a vida, on nieco z fimu natocil aj George Struhanka /Plynove Lampy/. Kazdopadne na 30. roky slusna adaptacia knihy Marka Twaina. Herci su mne sice neznami, ale tempo a kulisy dobre, dialogy na urovni ... a ubehlo mi to rychlo, spokojnost aj s toutoi starinkou . 77 %(7.3.2018)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Výprava. . . . Mussoliniho pohár - výběr(31.3.2004)