Flego

Twainov Tom Sawyer bol už v tej dobe viackrát sfilmovaný, predchádzajúce filmy som zatiaľ nevidel, ale dovolím si tvrdiť, že tento snímok bude patriť k tým lepším. Technicolor robí kúzla, film je vyvážený, chlapčenské výčiny sú vtipné aj dostatočne dobrodružné. ()

fragre

Moc hezká adaptace Twainova dílka. Na jednu stranu trochu pocukrovaná (částečně je to tím technicolorem, ale nejen tím, udělat z Jima roztomilého černouška, to je trochu moc nadbíhavé...), na druhou stranu však vyhnaná do vypjaté dramatičnosti (v knize je smrt Indiána Joea jiná, a je popsána celkem lakonicky). Ale na svou dobu a místo je to velmi zdařilá verze. ()

Martin741

A povodne som si myslel ze Norman Taurog /Tickle me 1965, Carodej ze zeme Oz/ bol jedinym reziserom tohoto filmu, a vida, on nieco z fimu natocil aj George Struhanka /Plynove Lampy/. Kazdopadne na 30. roky slusna adaptacia knihy Marka Twaina. Herci su mne sice neznami, ale tempo a kulisy dobre, dialogy na urovni ... a ubehlo mi to rychlo, spokojnost aj s toutoi starinkou . 77 % ()

mac000

Jeden z prvních amerických filmů v Technicoloru. George Cukor a William A. Wellman režírovali jen některé scény, aniž by se jim  při původním uvedení filmu v kinech dostalo uznání (spolu)autorství. V titulcích je uveden jako režisér pouze Norman Taurog. ()

Svadbos

Zábavná adaptácia klasiky Marka Twaina z produkcie Davida O Selznicka s viac grotesknými momentami, než mal na mysli Twain. Scéna v jaskyni s Injun Joem je nezabudnuteľná. Príbeh bol predtým zfilmovaný v roku 1930 a neskôr v roku 1973 (až dvakrát), všetky pod názvom "Tom Sawyer". ()