70%(29.7.2012)

Rozpočet $1milión(27.3.2010)

Katharine Hepburnová je po většinu filmu převlečená za chlapce a její výkon v této roli je to jediné, proč byste se na tenhle film měli dívat. Kterákoliv jiná spolupráce KH-George Cukor je zajímavější a o dvojici KH-Grant platí totéž. Jediné zklamání z téměř třiceti filmů s KH, které jsem viděl.(14.6.2006)

• r007

Čím starší film,tím obtížněji se hodnotí, protože musíte použít poněkud jiná měřítka. Nevím proč, ale mně se Katharine více líbila v chlapeckém převleku. Uznávám její herecké kvality, ale nikdy nemohla soupeřit se svými krásnými kolegyněmi. Na svou nejlepší roli si musela počkat hodně dlouho ( Africká královna.) Na tomto filmu je zvláštní, že vlastně nemá kladného hrdinu. Všechny postavy předvádějí i své špatné vlastnosti. Cary je okouzlující, ale jeho postava už nikoliv.(23.2.2018)

• Sarkastic

Bohužel, u tohoto film jsem se nechlámal, až se za břicho popadal jako Cary Grant na jeho konci, vlastně mi nebylo do smíchu po většinu snímku, a to proto, že mi zde takřka nic vtipného prostě nepřišlo. Když pominu poněkud nezvládnutou jazykovou stránku, šíleně mě iritovala neustálá uřvanost postav, zejména slečny servírky. Romantická linka na tom sice byla o něco málo lépe než ta komediální, ale taky žádná velká sláva. Co mě však hodně překvapilo, byl samotný konec, za ten palec nahoru. Celkově tedy pouze 2* a mé první setkání s Katharine Hepburn bohužel skončilo docela zklamáním.(26.10.2012)

• - Kritici vychvalovali pouze Caryho Granta. Časopis Variety napsal: „Cary Grant…doslova ukradl film všem ostatním.“ Časopis Times: „Vynikající ztvárnění cockneyovské postavy Carym Grantem je vrcholem celého filmu.“ List The New York Times: „Cary Grant, jehož předchozím úkolem bylo příliš často zobrazovat šarmantního obchodníka, se v roli nepříjemného cockneyho proměnil v herce a je přitom překvapivě dobrý.“ (Pavlínka9)

• - Největší problémy s obsazením měl režisér s postavou Jimmyho Monkleyho. V RKO se nenašel nikdo, kdo by uspokojil Cukorovy nároky na ten pravý cockney akcent, který má Monkley jakožto „gentlemanský dobrodruh“ mít. Katharine Hepburn dala Cukorovy tip na Caryho Granta. Cukor do svého filmu Caryho Granta obsadit nechtěl, jelikož o něm jednou prohlásil: „ Z představy Caryho Granta se mi nikdy kolena nerozklepala.“ (Pavlínka9)

• - Z prvotních reakcí diváků, kteří na film reagovali negativně, byla nejzničenější Hepburn a až do oficiální premiéry naléhala, aby film neuveřejňovali. Dokonce slibovala, že příště vystoupí zadarmo. Světová premiéra se konala 3. ledna 1936 v Radio City Music Hall a instinkt Hepburn byl správný – kritici i veřejnost film jednomyslně odmítli. (Pavlínka9)