Katharine Hepburnová je po většinu filmu převlečená za chlapce a její výkon v této roli je to jediné, proč byste se na tenhle film měli dívat. Kterákoliv jiná spolupráce KH-George Cukor je zajímavější a o dvojici KH-Grant platí totéž. Jediné zklamání z téměř třiceti filmů s KH, které jsem viděl.(14.6.2006)

70%(29.7.2012)

• r007

Čím starší film,tím obtížněji se hodnotí, protože musíte použít poněkud jiná měřítka. Nevím proč, ale mně se Katharine více líbila v chlapeckém převleku. Uznávám její herecké kvality, ale nikdy nemohla soupeřit se svými krásnými kolegyněmi. Na svou nejlepší roli si musela počkat hodně dlouho ( Africká královna.) Na tomto filmu je zvláštní, že vlastně nemá kladného hrdinu. Všechny postavy předvádějí i své špatné vlastnosti. Cary je okouzlující, ale jeho postava už nikoliv.(23.2.2018)

• Sarkastic

Bohužel, u tohoto film jsem se nechlámal, až se za břicho popadal jako Cary Grant na jeho konci, vlastně mi nebylo do smíchu po většinu snímku, a to proto, že mi zde takřka nic vtipného prostě nepřišlo. Když pominu poněkud nezvládnutou jazykovou stránku, šíleně mě iritovala neustálá uřvanost postav, zejména slečny servírky. Romantická linka na tom sice byla o něco málo lépe než ta komediální, ale taky žádná velká sláva. Co mě však hodně překvapilo, byl samotný konec, za ten palec nahoru. Celkově tedy pouze 2* a mé první setkání s Katharine Hepburn bohužel skončilo docela zklamáním.(26.10.2012)

Rozpočet $1milión(27.3.2010)

• - Krátce po premiéře Liga pro slušnost titul oficiálně zakázala. (Pavlínka9)

• - Mnozí z převlékání Katharine Hepburn do chlapeckého oblečení usuzovali, že je lesba. (Pavlínka9)

• - Na předpremiéře filmu otevřené pro veřejnost proklouzli do sálu Cukor, Hepburn a Grant postranním vchodem a čekali jen samý smích a potlesk. Místo toho se stali svědky toho, jak se film promítá před mlčícím a zmateným publikem. Až do konce filmu vydržela sotva polovina diváků. Mezi těmi, kteří odešli dříve, byl i B. B. Kahane, nový šéf RKO. (Pavlínka9)