Secret City (TV seriál)

Thriller

Austrálie, 2016, 49 min

Slušná austrálska mini-séria, ktorá si zobrala na mušku súčasné napäté čínsko-austrálske vzťahy a momentálne trenice v juhočínskom mori, ktorá sa odohráva hlavne v politických a novinárskych kruhoch. Tak trochu poli-thriller, trochu krimi a trochu drama. Bol som zvedavý hlavne na Annu Torv, ktorú som si hodne obľúbil v seriáli Fringe ako aj na Charlesa Widmora z Lost v úlohe austrálskeho premiéra a vôbec ma nesklamali. Kto ma ale nadvihoval zo stoličky bola senátorka Bailey (Jacki Weaver), ktorá mi vypila liter krvi a hlavou mi pri jej postave preblesla myšlienka, že už asi viem ako sa niekto stane sadistickým vrahom :o). Celkovo si myslím že aj keď tomu niečo do kvalít podobne ladených severských seriálov chýba, i tak sa jedná o vydarenú sériu s rozumným počtom dielov, kde nie je až tak moc čo vyčítať. Snáď by som si vedel predstaviť iný koniec aj keď tento bol asi celkom realistický.(22.8.2016)

Australská seriálová lahůdka, která se rozjíždí trošičku pomaleji, ale někdy kolem třetího dílu nabere tempo a vyvolá seriálovou závilost. Politický thriller, ve kterým je každá postava velmi dobře napsaná a umožnuje odbočit od hlavní dějové linky, aniž by seriál ztrácel na přitažlivosti. Chytře napsaný scénár velmi trefně zasazený do dnešní politcké situace.(11.8.2018)