Singwa hamgge

신과 함께

Along With the Gods: The Two Worlds

Drama / Fantasy

Jižní Korea, 2017, 139 min

Přiznám se, že Fantasmagorie především z Asie nejsou vůbec mým šálkem kávy, ale Korejci jsou přece jen jinde, co se týká režie, vizuálu i stylu vyprávění a tenhle projekt s hodnocením 7,8 na IMDB se mi zdál docela sympatický, nakonec však rozpačité pocity. Námět je bezpochyby zajímavý. Hlavní hrdina je hasič, který zahyne při pádu z okna a ihned po smrti se kolem něj objeví tři strážní andělé s nabídkou na posmrtný život, jelikož se jeví vyvoleným ( Nikdy nespáchal žádný hřích) ovšem bude muset podstoupit 7 trialů ( Hříchy buddhy) k dovršení reinkarnace. Soudy jsou bezpochyby super a jsou hezky vypjaté, takže první půlku filmu shledávám velmi pozitivní, ta druhá jaksi vytrácela koncept, pár soudů se přeskočilo a já sám jsem se začal ztrácet v celé překombinovanosti a flashbacích, že jsem nakonec z toho unaven a otráven. Docela škoda, našlápnuto to mělo slušně. Přesto zajímavý film s ucházejícím CGI. Fanoušci Fantasy si můžou hvězdu navíc nejspíš přičíst. 60%(16.2.2018)

Dokonalý mix napětí, smíchu, slz, parádních triků, charismatických mužů a krásné muziky jsem si naservírovala minulou neděli odpoledne. A nelitovala jsem. Po Blackovi další Smrťáci, z kterých jsem nemohla spustit oči a bavili mě. No a paragon? Toho nemohl hrát nikdo jiný. Cha Tae-hyun byl bezkonkurenční. Ta role byla napsaná snad přímo pro něho. Jednu hvězdu si nechám jako rezervu, kdyby dvojka byla lepší jedničky. :^)(2.3.2018)

Povedená jihokorejská fantasy podívaná, na které je na první pohled vidět, že si bere hodně ze své předlohy, kterou je komiks. Má to takové příjemně podivné postavy, ale přitom děj, který vás může snadno strhnout, což bude ještě podtrženo skutečností, že to má velmi zajímavou vizuální stránku, která na vás útočí každou chvíli.(23.3.2018)

Smysl a logiku v tomhle čistokrevném béčku nemá cenu hledat, ale jako Alighieriho korejská fantasy Božská komedie to funguje skvěle. Vizuál strhující, sem tam nějaké to životní moudro a jednoduchá zábava, tedy přesně ty atributy, které jsem od tohohle filmu chtěl. V rámci možností spokojenost. 70%(28.2.2018)

Hodně snová a zvláštní věc, zárověň ke konci hodně smutná a emocionální. Triky rozhodně zajímavé, asijská poetika jede na plný plyn, herci také velmi dobří, až na toho hasiče, ten byl hroznej. Je to ale bohužel místy dost zmatené, dost dlouhé a prostě se ztrácíte.(10.4.2018)

Dejte si pohodovou, relaxační fantasy odpočinkovou jízdu (pořád se něco děje). Vymyšlený svět plný různých celkem dobře vizuálně zpracovaných démonů, potvor a všeho možného.(19.2.2018)

Pokud máte rádi japonské fantasy s primitivní zápletkou trvající téměř 2,5 hodiny času, budete nadšení. Film má své dobré momenty, nicméně nepřináší nic nového ani nijak originálního. Nabízí časem pěkné a časem smutné CGI, stejně jako časem slušené a časem smutné herecké výkony. Za 2,5h jsem se dočkal nekonzistentního výsledku, takže hodnotím průměrem.(15.2.2018)

Asijský styl vyprávění (jakýkoliv) je poněkud odlišný o evropského a na hony vzdálený tomu americkému, proto občas může divák mít pocit, že vše je tak nějak "posunuto" o jednu příčku nad běžným očekávaným stavem. Například zde třebas mezi vojáky neexistuje šikana, ba naopak je zde úzké přátelství dokonce i mezi vojíny a vyššími šaržemi. A vůbec... monstra zde vyskytujíc v tomto fantasy snímku sice vypadají dost odpudivě, nicméně se zde v podstatě vůbec neprojevují (natož aby ukázali svoji "ničivou" moc, či někoho třeba zabili). Možná je to kvuli nastavenému ratingu 12+ což ukazuje, že snímek je vhodný pro celou rodinu. V podstatě je to pravda, bo dítka potěší visuální stránka CGI efektů (která se opravdu velmi povedla), maminky se dočkají svých emocí (ano - dokonce ač nejsem zrovna něžné pohlaví, tak i mě sem tam jedna slza ukápla ;-)), tatínkové naopak mohou vesele odpočívat s pocitem, že jeho rodinka je náležitě zabrána do děje a tudíž nedělají zbytečný rozruch v domácnosti :-) Nicméně opět je zde zbytečně natahován děj... Mohlo to opravdu být o těch 30min kratší ;-) a hlavní protagonista KIM byl velmi nesympatický (dokonce i na asiata, co už je co říct ;-)). Každopádně dílko určitě stojí za shlédnutí, bo se divák skutečně nudit nebude ;-)(4.3.2018)

Není to špatné, ale není to zase nějaké bůhví jak úžasné. Filmu by bohatě stačilo 90 minut na odvyprávění celého příběhu - byť vlastně sledujeme tři příběhy naráz, ale přes dvě hodiny jsou prostě už moc a film pak přijde zbytečně uvlečený. Akčních scén tu moc není (a určitě by cely publikum uvitalo vic), ale v podstatě sledujeme pořád drama.(22.3.2018)

Není geniální, ale vzbudí emoce, na které si holywood v životě nesáhne. Jak já bych se chtěl umět teleportovat :) Něco přes 7/10(19.2.2018)

Jednoduchá fantasy rozprávka,plus jedna hviezda za úžasnú a nápaditú CGI z Posmrtného sveta.(3.3.2018)