Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bláznivá akční komedie, v níž vystupují zároveň animovaní i živí herci. Ve filmovém studiu vyhrál svůj boj o popularitu animovaný králík Bugs nad kačerem Daffym a vedení studia uložilo mladé ženě Kate, své programové ředitelce pro komedie, aby se Daffyho zbavila. Daffy je tedy vyhozen ze Studia, zároveň s mladým mužem DJ Drakem - dále jen "Dýdžejem", který tu by v ochrance. Dýdžej má ale slavného otce Damiána Drakea, který jako herec hrál nespočet špionů, ale ve skutečnosti jeho herectví byla jen zástěrka, je to superšpion. Vyhozený a rozhněvaný Daffy se pořád drží Dýdžeje a jedou spolu na cesty. Dýdžej dostal informaci, že jeho otec je vězněn, protože byl na stopě diamantu Modrá opice, který má tu moc, že z lidí dokáže udělat opice a naopak. Po Modré opici jdou padouši, firma, která díky ní chce ovládnout svět. Ve Studiu zatím přišli na to, že Daffy nebyl tak špatný, že popularita filmů bez něj klesá, a Kate proto hrozí vyhazov, jestli Daffyho nepřivede. Kate se podaří Dýdžeje s Daffym najít a bude jejich společnicí v bláznivém hledání diamantů i při záchraně Dýdžejova otce. Jejich pomocníky budou animovaní i živí herci, stejně tak jako na straně padouchů účinkují animovaní i živí padouši, schopní nespočtu převleků a proměn. Naše hrdiny vede cesta hrací karty, která má mít nějaký význam při hledání diamantu, do heren v USA, do záhadných laboratoří kde se experimentuje se zmizením hmoty, i živé hmoty, do pařížského Louvru za úsměvem Mony Lisy, do africké divočiny za diamantem... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (104)

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Na začiatok trocha histórie. Rok 1988 Spielberg a Zemeckis vytvárajú novú techniku snímania živých hercov s kreslenými postavičkami. Natáčajú do teraz neprekonaný film v tejto kategórii. Who Framed Roger Rabbit. Rok 1992 Paramount Pictures a Ralph Bakshi sa snažia o vlastný film s rovnakou technikou točenia. Film sa stáva prepadákom i napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu. Rok 2003 Warneri opäť vsadili na klasické Looney Toons animáče a opäť s brilantným technickým zvládnútím natáčajú tento film. Narážajú však na problém, že k úspechu filmu nestačí len zvládnuť len technické veci. Dôležitý je príbeh, herci a pri komédii fórky. Tu to však hrá až druhé či tretie husle. Nemôžete zostrihať jednotlivé scény z klasických rozprávok a prihodiť tam treťotriednych preafektovaných hercov a čakať, že sa to nejak utrasie. Ptotom z toho vznikne takáto zlátanina, kde je každý pokus o vtip je trapas za trapasom, herci nemajú čo hrať, a tak len bezhlavo pobehujú a tak predvídateľný príbeh, že ho tvorili hádam priamo na pľace. Ak už chcete siahnuť po tomto type filmu vezmite radšej prvý spomínaný. ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Jako malému harantovi se mi tahle dobrodružná taškařice hóóódně líbila a překvapivě mi přijde docela snesitelná i po letech (což se o filmech jako Space Jam nebo Scooby-Doo povědet rozhodně nedá). Kombinace animovaných postaviček se skutečným prostředím a živými herci působí koukatelně (narozdíl od nového filmu s Tomem a Jerrym), hrdina v podání Brendana Frasera je neskutečný sympaťák a jeho interakce s ostatními protagonisty je naprosto bezchybná. Komediální sekvence působí občas poněkud dětinsky a trapně, ale onen meta humor byl i přesto vcelku fajn a takové narážky na nenažrané hollywoodské producenty nebo sérii o Mumii mne pak i vyloženě pobavily - přesto jsem však toho názoru, že scenárista se mohl snažit rozhodně víc! Občasné dvojsmysly a sekvence z nestoudného města hazardu jménem Las Vegas se mi zdály trochu nevhodné, vezmeme-li v potaz, že jde především o rodinný film, ale jsou tací, co nechají své malé ratolesti koukat na sexuální předehry Homera a Marge Simpsonových (vždyť je to přeci kreslené, to určitě musí být pro děti), takže bych to jako extra velký prohřešek asi neřešil :) ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Děj je tak ztřeštěný, že nedává žádný smysl. Ve světě Looney Tunes to ovšem vůbec nevadí. Výsledek je lepší než Space Jam, ale nijak podstatně. Navíc nějak nechápu proč Steve Martin hraje Mika Myerse. Nejvíc mě pobavila scéna z Louvru a narážky pro dospěláky (sprchová scéna z Psycha apod.). Králík Roger si může dál poklidně trůnit v prostoru pro nejlepší kombinovaný film všech dob, jeho pozice je zřejmě neotřesitelná. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Po velmi dlouhé době opět pokus o DOBRÉ sloučení hraného a animovaného filmu jako tomu bylo U Falešné hry králíka Rogera. Zpět v akci nabízí na první pohled stejné přednosti a zdá se být ideální rodinnou komedií. Bohužel příběh je celkem špatný a ve srovnání hodně ztrácí. Naštěstí se stále najdou velmi dobré scény a gagy, které pozvedají alespoň na ty ***. Například typické odkazy na jiné filmy (Scooby Doo hraný x kreslený) či celkem originální honička po obrazech v Louvru. Slušné. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Dospelý sa budú nudiť pri šantení animovaných postavičiek ( kreslené gagy niesu veľmi pre nich ) a deti sa budú podobne zabávať pri všetkých tých popkultúrnych odkazoch ( od bondoviek, cez takmer celé sci-fi obdobie rokov 50tych až po cameá známych hercov ). Nečudujem sa kritickému a finančnému prepadu filmu. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (16)

  • Bugs v jedné z úvodních scén odkazuje na Chucka Jonese a Mela Blanca, konkrétně větou: „How's the wife, Bobby? Great nose job Chuck. Good rug Mel, never would have guessed.“ Jones se coby režisér/producent podílel na tvorbě Looney Tunes a Mel propůjčil kresleným postavičkám svůj hlas. (fiLLthe3DD)
  • Ve scéně v restauraci lze u postav Scoobyho a Shaggyho zpozorovat (v porovnání s dalšími postavičkami) odlišnější výtvarný styl a trhanější (méně pohyblivou) animaci, což bylo záměrem tvůrců, kteří tak chtěli poukázat na skutečnost, že studio Hanna-Barbera si v 70. letech muselo vystačit s nízkými rozpočty a jejich animace tak nebyla příliš pohyblivá. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama