Looney Tunes: Zpět v akci

Looney Tunes opäť v akcii

Zajac Bugs opäť v akcii

Akční / Animovaný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2003, 90 min

Možná název vypovída jako pokračovaní Space Jam. Ale není tomu tak. Jde o naprosto jiný příběh, než měli za úkol hráči basketbalu. Hlavními hrdiny je Bugs Bunny Duffy Duck z říše animovaných postaviček. Film spojuje hranou část s animovanou což mě nadchlo nejvíce. Celý postup byl prováděn celý počítači, tak tvůrci neměli takovou práci jako například při tvorbě filmu Falešná hra s králíkem Rogerem., kdy museli vše kresli ručne obrázek po obrázku. Film je však zábavný,pobaví a to je důležite. Je to možná jeden z posledních animovaných filmu v 2d, kdy začiná dominovat třetí rozměr.(3.4.2005)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $20,991,364Tržby Celosvetovo $68,514,844║ Tak návrat k súhre kresleného s hraním sa vždy nevypláca, ešte v Space jam to zaberalo ale v tomto počine, kde sa snažili napratať tvorcovia asi všetky postavičky z Looney Tunes to až tak neladí, aj keď sa občas nájdu lepšie chvíľky, hlavne čo sa aspoň animácie týka, ináč nie je to v celku viac než slabší priemer, ktorý nemá dohromady skoro nič preborné ponúknuť.(6.7.2008)

• Z0oMb3E

Na začiatok trocha histórie. Rok 1988 Spielberg a Zemeckis vytvárajú novú techniku snímania živých hercov s kreslenými postavičkami. Natáčajú do teraz neprekonaný film v tejto kategórii. Who Framed Roger Rabbit. Rok 1992 Paramount Pictures a Ralph Bakshi sa snažia o vlastný film s rovnakou technikou točenia. Film sa stáva prepadákom i napriek hviezdnemu hereckému obsadeniu. Rok 2003 Warneri opäť vsadili na klasické Looney Toons animáče a opäť s brilantným technickým zvládnútím natáčajú tento film. Narážajú však na problém, že k úspechu filmu nestačí len zvládnuť len technické veci. Dôležitý je príbeh, herci a pri komédii fórky. Tu to však hrá až druhé či tretie husle. Nemôžete zostrihať jednotlivé scény z klasických rozprávok a prihodiť tam treťotriednych preafektovaných hercov a čakať, že sa to nejak utrasie. Ptotom z toho vznikne takáto zlátanina, kde je každý pokus o vtip je trapas za trapasom, herci nemajú čo hrať, a tak len bezhlavo pobehujú a tak predvídateľný príbeh, že ho tvorili hádam priamo na pľace. Ak už chcete siahnuť po tomto type filmu vezmite radšej prvý spomínaný.(24.5.2011)

Po velmi dlouhé době opět pokus o DOBRÉ sloučení hraného a animovaného filmu jako tomu bylo U Falešné hry králíka Rogera. Zpět v akci nabízí na první pohled stejné přednosti a zdá se být ideální rodinnou komedií. Bohužel příběh je celkem špatný a ve srovnání hodně ztrácí. Naštěstí se stále najdou velmi dobré scény a gagy, které pozvedají alespoň na ty ***. Například typické odkazy na jiné filmy (Scooby Doo hraný x kreslený) či celkem originální honička po obrazech v Louvru. Slušné.(17.4.2004)

Možná až překvapivě vysoce humorné a zábavné s mnoha více či méně humornými odkazy k několika filmům či filmovým postavám. Jsem rád za každý film, v němž se objeví Joan Cusack (dejte už někdo, do prdele, téhle výborné herečce hlavní roli!!!!!!!). Naprosto úžasný výkon Steve Martina, jsem pořád přemýšlel, jestli je to opravdu on, něco takového bych od něj (i přesto, že je to komik) nečekal.(21.5.2010)

• - Snímek soutěžil o ceny Saturn v kategoriích nejlepší film a nejlepší hudba. (Terva)

• - Scéna s králíkem Bunnym ve sprše je odkazem na známou hororovou scénu z filmy Psycho (1960). (x_silver)

• - Film soutěžil o cenu Golden Satellite v kategorii nejlepší animovaný snímek. (Terva)