Looney Tunes: Zpět v akci

Zajac Bugs opäť v akcii

Akční / Animovaný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2003, 90 min

• Hellboy

Na papíře to mohlo vypadat skvěle - hodně introspekce, odstupu, sebereflexe, ironie, odkazů a bůhvíčeho ještě, včetně toho, jak Brendan Fraser dá pěstí Brendanu Fraserovi, ale ve výsledku film sám o sobě působí maximálně otravně, nejen díky zběsilosti animovaných postaviček. Vrchol filmu: Timothy Dalton a veškeré scény s ním. Dno filmu: Steve Martin a veškeré scény s ním. Naprostý omyl je pak role Jenny Elfman, která úplně celý film jen kouká, co se kolem ní děje - dávejte na ni pozor, jak ve většině scén fakt jen stojí a zírá!(18.4.2012)

Brendana Frasera tedy mooc nezeru a nektere jeho komedie me zrovna nenadchly. Ale toto dilko je celkem povedena taskarice pro celou rodinu. Stejne jako napr. v Simpsonech je zde spousta odkazu na nejruznejsi filmove hity od pocatku kinematografie az po soucasnost ale ty si opravdu uzije clovek, ktery bude vedet vo co go. Pro ostatni je zde spousta gagu a hlasek a pomerne slusne zpracovani, dej tedy skoro nulovy ale co divat se na to da.(15.5.2008)

Je to taková odlehčená zábava pro děcka, ale občas až příliš ztřeštěná a někdy dovedená až za hranice absurdity (třeba záporák v podání Martina, kterej mi neuvěřitelně připomínal s těma nabarvenýma vlasama Harrisona Forda, je karikaturou karikatury). Odkazů na jiný filmy atp. tu je kopa, ale málokdy mi přišly zábavné, přesto jsou občas opravdu povedené (třeba : Je to zázrak, nebo jenom prostý product placement?) Příběh je téměř nulový, vlastně se jedná o prachobyčejný vršení gagů a scének na sebe jakžtakž na sebe navazující. Herci jsou svými výkony zašlapáváni do země kreslenými postavičkami, přesto je tu jedna skvělá postava hraná a sice Timothy Dalton. Když se plácal do hlavy, nemohl jsem si nevzpomenout na jeho tvrďáckýho Bonda a smál jsem se o dlaně. Ovšem jako program na devátou hodinu večerní a navíc v neděli to je docela mimo. Možná v sobotu v podvečer, ale celovečerní film pro dospělé to není.(2.10.2006)

• D.Moore

Kdyby nic jiného, tak kvůli dvěma věcem je dobré o tomhle filmu vědět. Jednak jej doprovází úplně poslední svižný soundtrack Jerryho Goldsmithe, a coby předfilm se s ním v kinech promítal naprosto skvělý kraťas s Kojotem - Whizzard of Ow. Co se ovšem Looney Tunes: Zpět v akci týká, to je neštěstí. Příběh zcela chybí, scénáristé se "soustředili" jen na stovky všemožných odkazů, které naplácali na sebe, občasnou nehoráznou stupidnost toho, co se ve filmu dělo, "omlouvali" tím, že nechali některou z postav prohlásit cosi jako "To nedává smysl".... A tak dále. Nejvíce mě ovšem zarazila odfláknutá technická stránka. Interakce živých a animovaných postave se rozhodně nemůže měřit nejen s Falešnou hrou s králíkem Rogerem, ale ani se Space Jamem... Dost bída. Nejhorší film Joa Danteho.(11.6.2011)

• ad

Tak tohle bylo peklo!!! Děj jsem nepochopil doteď... ale asi šlo o nějakýho zlýho člověka a nějaký hodný lidia hodný nakonec vyhráli... jinak fakt nevim, Pár slušnejch narážek pro dospělý (který ale zase nepochopí děti) zejí uprostřed tupého humoru (ano dojde i na pověstné kopání se do zadnice) a nemají vůbec šanci zaujmout. Konec, tečka.(2.7.2005)

• - Scéna s králíkem Bunnym ve sprše je odkazem na známou hororovou scénu z filmy Psycho (1960). (x_silver)

• - Snímek soutěžil o ceny Saturn v kategoriích nejlepší film a nejlepší hudba. (Terva)

• - Film soutěžil o cenu Golden Satellite v kategorii nejlepší animovaný snímek. (Terva)