Backstabbing for Beginners

Dobbeltspil

Thriller

USA / Dánsko / Kanada, 2018, 108 min

• tom.nosek

Solidní námět, fajn herecké výkony (hlavně Kingsley a Markinson), ale ultra těžkopádné a klišoidní zpracování. Na to, že má film jenom 108 minut, působí, že má minimálně 2,5 hodiny. Navíc, pokud je tam nějaká akce, je zpracována přesně tak, jako ve stovce filmů předtím. Spíš než thriller bych to nazval pomalé politické drama.(8.5.2018)

Měl jsem dopředu takové lechtivé tušení, že půjde o Pistolnické dežo ví a kupodivu jsem měl i pravdu. Výskyt takto kvalitně a inteligentně zpracovaných politických thrillerů je dnes žel nižší, než počet Kurdů v Halabdže koncem prvního čtvrtletí roku vosumavosumdesát, přičemž toto povedené zpracování asi nejgigantičtějšího a současně nejproláklejšího tunelu přelomu milénia bylo navíc osazeno jako vždy vynikajícím Benem Kingsleyem a nadto... no, ono tohle by vlastně úplně stačilo, ale rád bych ještě věren svému zvyku zmínil, že Ben Kingsley byl jako vždy skvělý. Nemohu tedy nyní než se spokojeným úsměvem přiklepnout čtyřhvězdu a doufat, že na rozdíl od výše zmíněného páně Morelova snímku se tahle dranžíráková deflorace ledvin co nejdříve vyhrabe do zasloužených červených. Jo, zmínil jsem se už, že Ben Kingsley byl opět výborný?(20.6.2018)

Filmové zpracování jedné z nejvýznamějších nedávných kauz v historii OSN. Diplomacie, loajalita, kariéra a láska. Témata filmu jsme skvělá, historická podloženost tomu jen prispívá. Zpracování by na můj vkus mohlo být kvalitnější, nicméně pro mě to byl skvělý zážitek a herecké nedostatky Theo Jamese bez problému vyrovnal Ben Kingsley, který by ale nemusel jako vysoce postavený diplomat v každé větě fuckovat. Jak se mladý idealistický diplomat, který získá svoji práci snů vyrovná se zákoutími a problémy, které s sebou práce přináší? Vybere si lásku, peníze nebo kariéru až to všechno bude v sázce? Podívejte se sami. Za mě 80%.(22.4.2018)

• chelseaman22

Film působí jako sériový vrah Andrew Cunanan, který mimo jiné odpravil Gianni Versaceho v jeho domě v Miami. Andrew Cunanan byl chlubil, který lhal, o čem mohl a kde mohl, aby si udělal vizitku někoho, koho si chcete vzít na gay večírek do Azucar NightClub. Ve skutečnosti to byl lhář, který neměl PhD., nedělal kulisy pro Titanic v Mexiku a jeho otec neměl ananasové plantáže kam, až oko dohlédne v Manile. A přesně takový je Backstabbing for Beginners. 38 % Celosvětový příjem k 10. 4. 2019: $343,773, což je 0,04 násobek rozpočtu(10.4.2019)

Docela mě překvapuje, že se filmaři chopili tématu až teď a trochu zamrzí, že to nevzala do ruky první liga. Tohle téma by si zasloužilo plné sály. Ale i tak se jedná o intelgentně natočený politický thriller, který sice celou kauzu lehce zjednodušuje, ale to je ku prospěchu věci, protože kdyby se tvůrci drželi všech faktů, měl by v tom divák bordel. Našel jsem tu vlastně všechno, co člověk od tématu čeká. Vraždy, intriky, hrátky tajných služeb a došlo i na nějakou tu lásku. Děj sice nefrčí nějakým závratným tempem, ale film je nacpaný událostmi a špatné nejsou ani dialogy, které se především snaží zjednodušit orientaci. Herecům vládl jako vždy výborný Kingsley, jemuž mu to občas kazil ne moc charismatický Theo James, který se do podobné role moc nehodil a místy působil dost prkenně. Ale dalo se to přežít. Slušná práce. 80%(25.11.2018)

• - Vo filme si mal zahrať aj herec Josh Hutcherson, no svoju účasť vo filme z bezpečnostných dôvodov odmietol. Natáčalo sa v Maroku a Jordánsku. (MikaelSVK)