Backstabbing for Beginners

• Dánsko

Dobbeltspil

Thriller

USA / Dánsko / Kanada, 2018, 108 min

Měl jsem dopředu takové lechtivé tušení, že půjde o Pistolnické dežo ví a kupodivu jsem měl i pravdu. Výskyt takto kvalitně a inteligentně zpracovaných politických thrillerů je dnes žel nižší, než počet Kurdů v Halabdže koncem prvního čtvrtletí roku vosumavosumdesát, přičemž toto povedené zpracování asi nejgigantičtějšího a současně nejproláklejšího tunelu přelomu milénia bylo navíc osazeno jako vždy vynikajícím Benem Kingsleyem a nadto... no, ono tohle by vlastně úplně stačilo, ale rád bych ještě věren svému zvyku zmínil, že Ben Kingsley byl jako vždy skvělý. Nemohu tedy nyní než se spokojeným úsměvem přiklepnout čtyřhvězdu a doufat, že na rozdíl od výše zmíněného páně Morelova snímku se tahle dranžíráková deflorace ledvin co nejdříve vyhrabe do zasloužených červených. Jo, zmínil jsem se už, že Ben Kingsley byl opět výborný?(20.6.2018)

Filmové zpracování jedné z nejvýznamějších nedávných kauz v historii OSN. Diplomacie, loajalita, kariéra a láska. Témata filmu jsme skvělá, historická podloženost tomu jen prispívá. Zpracování by na můj vkus mohlo být kvalitnější, nicméně pro mě to byl skvělý zážitek a herecké nedostatky Theo Jamese bez problému vyrovnal Ben Kingsley, který by ale nemusel jako vysoce postavený diplomat v každé větě fuckovat. Jak se mladý idealistický diplomat, který získá svoji práci snů vyrovná se zákoutími a problémy, které s sebou práce přináší? Vybere si lásku, peníze nebo kariéru až to všechno bude v sázce? Podívejte se sami. Za mě 80%.(22.4.2018)

Solidně zpracovaný politický thriller s pozoruhodným Benem Kingsleyem. Až do samotného konce není zcela zřetelná dělící čára mezi "hodnými" a "zlými" a ani v závěru jaksi nezáleží na tom, kdo kam patří. V politice prosáklé vlivem velkých koncernů se zjevně na "dobré" a "zlé" nehraje...(8.5.2018)

• tom.nosek

Solidní námět, fajn herecké výkony (hlavně Kingsley a Markinson), ale ultra těžkopádné a klišoidní zpracování. Na to, že má film jenom 108 minut, působí, že má minimálně 2,5 hodiny. Navíc, pokud je tam nějaká akce, je zpracována přesně tak, jako ve stovce filmů předtím. Spíš než thriller bych to nazval pomalé politické drama.(8.5.2018)

Trochu životopis, trochu drama, trochu thriller, ale chybí tomu šťáva.(2.5.2018)