poster

Rock 'n' Roll High School

Hudební / Komedie

USA, 1979, 93 min

 • K.I.N.G.
  *****

  ...But, uh, who are the "Ramoneys?"...!The RAMONES!...They're the best group in the world! ..Rock 'n' Roll High School je bezkonkurenčně nejlepší teen movie a zároveň i nejlepší muzikál, jaký jsem kdy viděl, naprosto šílená podívaná. Tento film totiž není jen bezduchá komedie pro teenagery. Je zaměřený na Rock 'n' Roll a to není jenom hudební žánr, ale i životní styl. Něco, co bez problému příjme každý, kdo si nenechá tlačit do hlavy nesmysly od druhých a dokáže se vzepřít a říct NE. Hudba těch, jejichž mysl je svobodná, duše touží po dobrodružství, krev je horká a srdce romantické. Je to zkrátka hudba rebelů a právě ti si tento film užijí určitě mnohem více, než ostatní, ale ze všeho nejvíce ti, kteří chovají náklonnost k new yorkské punkové skupině Ramones, kolem které se to celé točí. Každý příznivce této kapely tu zažije takový malý průchod rájem, nebo by snad nebylo krásné zažít to, co zažila Riff Randall v tomto filmu? Komediální scény tady jsou poměrně hodně vtipné, ale ty hudební jsou přímo extázní a díky tomu se to nedá označit jinak, než jako dokonalé dílo.(22.11.2011)

 • (mOnkey)
  ****

  Velmi chytrý tah na branku! Komedie pro náctileté nemám zrovna v oblibě, protože témata, o kterých pojednávají, bývají přinejmenším pitomá. Ani Rock 'n' Roll High School není v tomhle směru jiná, řeší revoltu mladé generace vůči autoriám, řeší vztahy a sex. Proč tedy takové hodnocení? Protože RAMONES! Přiznávám, že kultu kolem téhle newyorské partičky jsem podlehl ve svých jedenácti a dodnes mě to naštěstí nepustilo. Takže i když film sám o sobě není z valné většiny kdovíjak zábavný a už vůbec ne objevný, kvůli těmhle čtyřem vlasáčům musím na výsledném hodnocení silně přitlačit. Hey Ho Let's Go!(23.8.2010)

 • Z0oMb3E
  *****

  Opisovať scenár, réžiu, spracovanie či herecké výkony nemá u mňa pri tomto filme absolútne zmysel. Prvá a asi posledná teenagerská komédia, ktorej dávam maximálny počet hviezd. Pre mňa, ako veľkého obdivovateľa tvorby legendárnej americkej skupiny RAMONES, sa tento film stal posvätnou záležitosťou hneď od prvých minút sledovania a prvých začutých rytmov. Vo filme odznejú najväčšie hudobné pecky by RAMONES. Film taktiež ukazuje správanie sa a celkový smer, ktorím sa vydal punkrock v Amerike (cestou bohémstva a popularity). Pre fanušíkov RAMONES-u sa stáva film povinnou jazdou a jednoducho sa musí vidieť. Ps: Do P. J. Soles som sa zamiloval na prvý pohľad. Škoda, že v čase písania tohoto príspevku má už 50 rokov :o).(14.4.2010)

 • Radko
  *****

  Nízkorozpočtová komédia z producentskej dielne Rogera Cormana s prehrávajúcimi hercami, jednoduchým scenárom a neustále sa dopredu vystrkujúcimi pankáčmi z Ramonesu. Výsledkom bola taká porcia odvalenej zábavy, že v zmäti súboja medzi nadšenými rockovými fanúšikmi a upätými učiteľskými autoritami som toleroval všetky filmové prešľapy. Akékoľvek chyby vytesnil úsmev od ucha k uchu počas celého filmu a celkový dojem. Celá tá trashová uletenosť vyslovila totiž sama zo seba, bez zjavnej snahy o akúkoľvek výpoveď, protiautoritársky spôsob nazerania na svet. Povinné pozeranie pre každého fanúšika skupiny Ramones. Pozn. Pred uvedením filmu v Bratislave (pri retrospektíve svojich režijne, či producentsky zastrešených filmov) Roger Corman povedal: "Nikdy, ale naozaj nikdy neverte svojim učiteľom !".(10.3.2006)

 • darkrobyk
  *****

  Protože Ramones patří mezi mé nejoblíbenější kapely, není co řešit. Navíc film jsem viděl poprvé v době, kdy jsem punkem žil, a tak je pro mne i nostalgickou záležitostí. A anarchie ve škole....naprostá bomba! Co se týká školy, nabízí se srovnání s filmem Zeď od Pink Floyd. Tam je škola představena jako obrovský masomlej, který otupělé žáky semele do jedné beztvaré masy....V tomhle filmu je škola tak děsivá, že nezbývá, než ji vyhodit do vzduchu. Osobně mě velmi pobavily měřič hlučnosti a cesta papírové vlaštovky.....(29.7.2010)

 • - Americká punková skupina The Ramones, ktorá je hlavným atributom filmu Rock´n´Roll High School, je tu zachytená vo svojej najsilnejšej a najustálenejšej zostave: Joey Ramone - spev, Johnny Ramone - gitara, Dee Dee Ramone - basgitara, Marky Ramone - bicie. Originálny soundtrack ku tomuto filmu vyšiel v apríli 1979 a je súčasťou oficiálnej diskografie tejto dnes už kultovej newyorkskej skupiny. (MM_Ramone)

 • - Filmem se nechal inspirovat Kurt Cobain z kapely Nirvana k natočení klipu „Smells Like Teen Spirit“. (Epistemolog)

 • - Členovia kapely Ramones, ktorí si zahrali v tomto filme, sa pravými, občianskymi menami volajú:
  Joey Ramone - Jeffry Ross Hyman
  Johnny Ramone - John Cummings
  Dee Dee Ramone - Douglas Glenn Colvin
  Marky Ramone - Marc Bell (MM_Ramone)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace