poster

Rock 'n' Roll High School

Hudební / Komedie

USA, 1979, 93 min

 • MM_Ramone
  *****

  Banálne jednoduchá teenagerská komédia o vzbure proti autoritám a potrebe slobodného vyjadrenia sa. Tento film sa však stal kultovou záležitosťou pre fanúšikov americkej punk-rockovej kapely RAMONES, ktorá je jeho dominantnou súčasťou. No pre ľudí, ktorým táto skupina nič nehovorí alebo ich proste nechytila za srdce, je to len strata času. Ja však ako nekritický obdivovateľ ich hudby a štýlu, musím "Rock´n´Roll Highschool" ohodnotiť piatimi hviezdičkami. Gabba-Gabba-Hey! Joey, Johnny, Dee Dee, Marky... Hey Ho Let´s Go! *****(24.1.2008)

 • Morien
  ****

  -"I regret that I have only one life to give for rock and roll!" Zdá se mi, že Joey Ramone, Marilyn Manson a Adam Driver byli všichni ukováni podle jednoho modelu, nicméně s různým podílem brady v rámci výsledku. Trošku bizárek i na zdejší bizarní poměry mi přijde fakt, že středoškolačku hraje ženská, která je starší než tři ze čtyř členů Ramones přítomných v tomto filmu, ale to je věčný problém filmů, že středoškoláky hrají třicetiletí lidé a podobně. Objektivně bych asi dala tři hvězdičky, hlavně kvůli několika povedeným vtipům, ale ze srdečně-rokenrolových důvodu přidám ještě jednu navíc. -"Oh, I'm sorry. We don't let any more mice in here. They've been exploding all over the place."(1.12.2018)

 • Mol
  *****

  I JUST WANT TO BE WITH YOU. I JUST WANT TO HAVE SOMETHING TO DO. TONIGHT!! Jsem ostuda, že jsem to viděl až dnes. Film je skvělej a myslím, že může zaujmout i lidi co Ramones ani neposlouchají. Nadsázka tu chrlí jako chrlič na starým domě uprostřed bouře a ředitelka je naprosto úžasná. Jak zapálí desku 'rocket to russia' a zvedne jí nad hlavu. Fantazie. Nejlepší obrázek z filmu. Za nejvtipnější scénu bych považoval to, jak holky vyhrají lístky na koncert a Tom to uslyší v rádiu a poprská kámoše vedle něj. Zároveň na to mu Riff volá, že ruší rande, že musí do nemocnice a zavěsí. No Tom vykřikne jako by ho na nože brali. Naprostá čistá radost se na to koukat. Mno a obličej Markyho, když si na něj Riff lehne v koupelně. K nezaplacení. Všichni Ramones (jako vždy) působí, že jsou na tripu a úplně mimo, ale to je to co je na nich senzační. Tedy už jen na Markym. Zbytek Ramoňáků hraje v pekle pro pankery.(13.1.2017)

 • darkrobyk
  *****

  Protože Ramones patří mezi mé nejoblíbenější kapely, není co řešit. Navíc film jsem viděl poprvé v době, kdy jsem punkem žil, a tak je pro mne i nostalgickou záležitostí. A anarchie ve škole....naprostá bomba! Co se týká školy, nabízí se srovnání s filmem Zeď od Pink Floyd. Tam je škola představena jako obrovský masomlej, který otupělé žáky semele do jedné beztvaré masy....V tomhle filmu je škola tak děsivá, že nezbývá, než ji vyhodit do vzduchu. Osobně mě velmi pobavily měřič hlučnosti a cesta papírové vlaštovky.....(29.7.2010)

 • Goldbeater
  *****

  Chtěli jste někdy zažít koncert Ramones? Vyhodit školu do vzduchu? Tak hurá na Rock 'n' Roll High School! Bez jakýchkoliv debat jeden z těch nejlepších kousků z produkce Rogera Cormana. Je to vtipem nabitá a vskutku bláznivá komedie Allana Arkushe a Joe Danteho s celou plejádou kultovních herců (Mary Woronov, Paul Bartel, Clint Howard, Dick Miller a mnoho dalších) plus samozřejmě Ramones nesmí chybět! Neskutečně mě to strhlo a bavilo. Během pár dnů jsem musel dát opáčko.(20.6.2018)

 • - Poslední den natáčení byl režisér filmu Allan Arkus hospitalizován v nemocnici kvůli vyčerpání. Zbývající scény natočil Joe Dante. (Marek#33)

 • - Americká punková skupina The Ramones, ktorá je hlavným atributom filmu Rock´n´Roll High School, je tu zachytená vo svojej najsilnejšej a najustálenejšej zostave: Joey Ramone - spev, Johnny Ramone - gitara, Dee Dee Ramone - basgitara, Marky Ramone - bicie. Originálny soundtrack ku tomuto filmu vyšiel v apríli 1979 a je súčasťou oficiálnej diskografie tejto dnes už kultovej newyorkskej skupiny. (MM_Ramone)

 • - Členovia kapely Ramones, ktorí si zahrali v tomto filme, sa pravými, občianskymi menami volajú:
  Joey Ramone - Jeffry Ross Hyman
  Johnny Ramone - John Cummings
  Dee Dee Ramone - Douglas Glenn Colvin
  Marky Ramone - Marc Bell (MM_Ramone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace