Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na škole Vinca Lombardiho klesá morálka, preto je povolaná nová riaditeľka.
Riff Randall (P. J. Soles) je najväčšou fanúšičkou skupiny RAMONES a napísala pre nich jednu pieseň (Rock 'n' Roll High School). Čaká tri dni na lístky na koncert, aby jej ich nakoniec riaditeľka vzala. Aj tak sa jej podarí na koncert dostať a stretnúť kapelu a odovzdať im ju. Riaditeľka nechce pripustiť ďalší pokles morálky, zakáže a zničí všetky nosiče s RAMONES, na čo vznikne v škole výbuch anarchie, morálne aj fyzicky podporovanej skupinou RAMONES. (Z0oMb3E)

(více)

Recenze (24)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Protože Ramones patří mezi mé nejoblíbenější kapely, není co řešit. Navíc film jsem viděl poprvé v době, kdy jsem punkem žil, a tak je pro mne i nostalgickou záležitostí. A anarchie ve škole....naprostá bomba! Co se týká školy, nabízí se srovnání s filmem Zeď od Pink Floyd. Tam je škola představena jako obrovský masomlej, který otupělé žáky semele do jedné beztvaré masy....V tomhle filmu je škola tak děsivá, že nezbývá, než ji vyhodit do vzduchu. Osobně mě velmi pobavily měřič hlučnosti a cesta papírové vlaštovky..... ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtová komédia z producentskej dielne Rogera Cormana s prehrávajúcimi hercami, jednoduchým scenárom a neustále sa dopredu vystrkujúcimi pankáčmi z Ramonesu. Výsledkom bola taká porcia odvalenej zábavy, že v zmäti súboja medzi nadšenými rockovými fanúšikmi a upätými učiteľskými autoritami som toleroval všetky filmové prešľapy. Akékoľvek chyby vytesnil úsmev od ucha k uchu počas celého filmu a celkový dojem. Celá tá trashová uletenosť vyslovila totiž sama zo seba, bez zjavnej snahy o akúkoľvek výpoveď, protiautoritársky spôsob nazerania na svet. Povinné pozeranie pre každého fanúšika skupiny Ramones. Pozn. Pred uvedením filmu v Bratislave (pri retrospektíve svojich režijne, či producentsky zastrešených filmov) Roger Corman povedal: "Nikdy, ale naozaj nikdy neverte svojim učiteľom !". ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Banálne jednoduchá teenagerská komédia o vzbure proti autoritám a potrebe slobodného vyjadrenia sa. Tento film sa však stal kultovou záležitosťou pre fanúšikov americkej punk-rockovej kapely RAMONES, ktorá je jeho dominantnou súčasťou. No pre ľudí, ktorým táto skupina nič nehovorí alebo ich proste nechytila za srdce, je to len strata času. Ja však ako nekritický obdivovateľ ich hudby a štýlu, musím "Rock´n´Roll Highschool" ohodnotiť piatimi hviezdičkami. Gabba-Gabba-Hey! Joey, Johnny, Dee Dee, Marky... Hey Ho Let´s Go! ***** ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Chtěli jste někdy zažít koncert Ramones? Vyhodit školu do vzduchu? Tak hurá na Rock 'n' Roll High School! Bez jakýchkoliv debat jeden z těch nejlepších kousků z produkce Rogera Cormana. Je to vtipem nabitá a vskutku bláznivá komedie Allana Arkushe a Joe Danteho s celou plejádou kultovních herců (Mary Woronov, Paul Bartel, Clint Howard, Dick Miller a mnoho dalších) plus samozřejmě Ramones nesmí chybět! Neskutečně mě to strhlo a bavilo. Během pár dnů jsem musel dát opáčko. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

-"I regret that I have only one life to give for rock and roll!" Zdá se mi, že Joey Ramone, Marilyn Manson a Adam Driver byli všichni ukováni podle jednoho modelu, nicméně s různým podílem brady v rámci výsledku. Trošku bizárek i na zdejší bizarní poměry mi přijde fakt, že středoškolačku hraje ženská, která je starší než tři ze čtyř členů Ramones přítomných v tomto filmu, ale to je věčný problém filmů, že středoškoláky hrají třicetiletí lidé a podobně. Objektivně bych asi dala tři hvězdičky, hlavně kvůli několika povedeným vtipům, ale ze srdečně-rokenrolových důvodu přidám ještě jednu navíc. -"Oh, I'm sorry. We don't let any more mice in here. They've been exploding all over the place." ()

Galerie (47)

Zajímavosti (6)

 • Členovia kapely Ramones, ktorí si zahrali v tomto filme, sa pravými, občianskymi menami volajú:
  Joey Ramone - Jeffry Ross Hyman
  Johnny Ramone - John Cummings
  Dee Dee Ramone - Douglas Glenn Colvin
  Marky Ramone - Marc Bell (MM_Ramone)
 • Filmem se nechal inspirovat Kurt Cobain z kapely Nirvana k natočení klipu „Smells Like Teen Spirit“. (Epistemolog)
 • Poslední den natáčení byl režisér filmu Allan Arkus hospitalizován v nemocnici kvůli vyčerpání. Zbývající scény natočil Joe Dante. (Marek#33)

Reklama

Reklama