• slunicko2

Mišmaš všeho možného a nemožného v laciném třpytivém obalu. 1) Mám rád, když nevím, kudy se film bude dále ubírat, protože je dějová zápletka rafinovaná nebo alespoň složitá. Tady ovšem je všechno jasné hned na začátku, pokud tedy připustíte, že jde o dobrodružnou komediální westernově fantasijní romantickou pohádku pro děti i dospělé s nádechem dramatu a thrilleru. K tomuto poznání ovšem divák dospěje až někde přinejmenším v polovině filmu, protože až do té doby si říká, že to snad autoři nemyslí vážně a že pejsek s kočičkou už svůj dort upekli, tak proč tito američtí epigoni. 2) Když pak není jasný adresát, není divu, že výsledný dojem z filmu je přinejmenším rozporný. V podstatě zbytečná dvojkolejnost příběhu s historickými flashbacky vše jen zdržuje. 3) Film jsem shlédl vlastně kvůli mému oblíbenci, tehdy 17letému Shia LaBeoufovi. Ani bych ho v jeho nevýrazném hereckém projevu snad nepoznal (ono taky nebylo moc, co hrát). Vetřelkyně Weawerová tomu taky moc nedala, ani ty pomalované australské ještěrky si moc nezahrály, takže jediný zajímavý výkon jsem zaznamenal u Jona Voighta.(3.12.2010)

Hezké, milé, příjemné a téměř doslovné převyprávění knihy Louise Sachara (která mi vždy připadala jako ideální scénář). Zajímavě provedené prolínání minulosti a přítomnosti, lehce mystická atmosféra a hlavně kvalitní hudba. Shia LaBeouf byl sympaťák už jako mladý klučina a Zero Khlea Thomase si mě získal už v prvních minutách filmu. Starší herci formátu Sigourney Weaver a Johna Voighta přihrávají mladším kolegům, kluci z kempu jsou sympaťáci (obzvláště Škubal)...(9.9.2007)

Hlavní hrdina je zde daleko lepší než v takém Transformers. Znám knihu a proto dokážu ocenit návaznost, kterou má i kniha. Film se zdá jako řadový film o poutu dvou kamarádů, ale nabízí i příběh na pozadí. Příběh zeleného jezera je zde méně patrný než v knize,ale možná proto vyniká hlavní linie. Hezký příběh se zajímavým koncem. Megafilm to není a o to více ho mám rád.(30.1.2011)

V Dírách mě iritovala hloubka dělící dětské a dospělácké postavy. Problematičtí kopáči v táboře Zelené jezero jsou tak věrohodní a opravdoví, že se s nimi během chvíle ztotožníte. Stanley a Zero jsou ukázkovými kamarády do deště (díry) a jejich dojemné přátelství je hlavním tahounem příběhu. Dospěláci jsou na druhou stranu tak neuvěřitelně stupidní postavy, že situaci nezachrání ani jména Voight a Weaver a ku mé nevoli podkopávají zalíbení ve zbytku děje.(2.7.2009)

• Pitryx

On je to snad nějaký nový nešvar, nacpat do jednoho filmu spousty retrospektiv. Navíc mi nějak veselé nepřišly, jako ostatně skoro celých čtyřicet minut filmu, co jsem viděl. Pak jsem to vzdal. Neshledal jsem na snímku pranic komediálního a už vůbec ne fantasy, jak jsem někde četl. 201209064000/????/10235(14.9.2013)

• - Stanleyho měl původně hrát dětský seriálový herec Frankie Muniz. (Morien)

• - Film je věnován vzpomínce na Scotta Planka, představitele Trouta Walkera, který umřel chvíli po natáčení na následky automobilové nehody. (..Lucas..)

• - Patricia Arquette se pro roli "Kissing Kate Barlow" musela naučit jezdit na koni. (Morien)