poster

Columbo: Smrt ve sklence vína (TV film)

 • USA

  Columbo: Murder Under Glass

 • Slovensko

  Columbo: Smrť v pohári vína

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1978, 74 min

 • ClintEastwood
  *****

  Epizoda z prostředí gastronomie a gurmánů, která se určitě řadí k těm nejlepším. V mém osobním žebříčku, je Smrt ve sklence vína dokonce na pomyslném třetím místě všech poručíkových případů. To si takhle nachystat něco dobrého k jídlu (jen ne Fugu) a pití a pak si pustit tohoto Columba, tomu říkám příjemně užitý večer.(25.11.2009)

 • majec4
  *****

  Jedna z tych Top casti. Pacilo sa mi gastro prostredie a dialogy okolo toho - aj po taliansky. Vrah bol citatelny ako slabikar. Ja by som ho zabasol hned ako prisiel na miesto cinu. Hnusak jeden si este aj na porucika trufol. Zaverecny duel bol super, hlavne Columbove priznanie, ze vraha podozrieval po par minutach ako sa spoznali - necudujem sa. A pobavilo ma Columbove stretnutie s gejsou, asi mu pani porucikovu pripominala. Tesim sa na dalsiu cast.(21.11.2017)

 • Yardie
  ***

  70%. Trošku netradiční díl v tom smyslu, že nevíme, jak přesně byla vražda provedena. Opět zvoleno zajímavé prostředí, nicméně, co mě doslova vytáčelo bylo chování hlavního záporáka. Ty jeho gesta, ty mi lezla krkem. Každopádně je zde trošku slabší pátrání i odhalení - i když bylo velice chytré. A ani humoru tady moc nebylo - teda krom akce s bábovkou a gejšou. :-) Takový průměrný díl. Howgh!(19.7.2010)

 • bloom
  *****

  Je tu mnohem víc humoru narozdíl od dílů z Mexika, kde není téměř žádný. Louise Jordana (dabuje Vladimír Dlouhý) si pamatuju z Chobotničky, kde už ukázal, že padouchy umí. V roli Vittoriova učně se objeví Antony Alda, mladší bratr slavného Hawkeye, který se také objevil v jednom dílu MASHe. A Anthony si to asi spletl s dílem Dvojitý šok.(6.4.2007)

 • andrii
  ****

  Pozor na jedovatý /v/střik. Stoly se prohýbají, sliny se sbíhají. Muži v zástěře rozpoutávají sladko - slané hody, s vraždou v menu. Vyšetřování vykazuje klasický divácký požitek, tentokráte obohacený o gurmánský zážitek. Škoda, že jen vizuální, ale i tak kamera rozmazluje naše smysly, seč jí síly stačí, když nám doma v obývacích pokojích dopřáno jest jísti pouze očima. Bon appétit!(16.11.2017)

 • - Jedna z mála epizod, kde se vrah pokouší zabít samotného Columba. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace