Geulloridei

글로리데이

Glory Day

One Way Trip

Jižní Korea, 2016, 93 min

Než jsem si One Way Trip pustila, nic jsem si o tom nezjišťovala, takže jsem netušila, do čeho jdu. Podle úvodu jsem čekala komedii nebo alespoň film v odlehčeném tónu, takže směr, který to nabralo, mě překvapil a musím říct, že kdyby to bylo celé komediálně laděné, bylo by hodnocení asi lepší. Na přechody žánrů jsem u korejských filmů celkem zvyklá, ale tady mi to nějak nesedlo. Na druhou stranu charaktery hlavní trojky byly dobře napsaný i zahraný, že člověk ze začátku klukům fandil a pak je nesnášel za to, co se z nich vyklubalo.(6.12.2016)

Štyria chlapci sa rozhodnú pomôcť žene, ktorú napadne jej manžel. Ale skončí sa to smrťou manžela. Chlapci tvrdia, že išlo o nešťastnú náhodu. Žena tvrdí, že ich napadli a manžela zabili. Kto klame? Škoda, že tak strašne dlho trvá, kým sa film rozbehne a dôjde k osudnej udalosti a následnému vyšetrovaniu a rozpadu priateľstva, keďže sa každý z chlapcov snaží zachrániť si svoj krk, sa venuje len posledná tretina, ktorá je na celom filme najlepšia. Rovnako zaujímavé je sledovať prístup rodičov, ktorým je jedno aká je pravda a proste len chcú za každú cenu zachrániť svoje dieťa a kľudne hodiť vinu na druhého. Kórejská polícia sa tiež tradične nevyznamenala, ale tentoraz aspoň nie sú ako obyčajne za blbcov, ale len za skorumovaných úradníkov, ktorý musia počúvať príkazy zhora. Škoda, že film nepojali ako súdnickú drámu v ktorej by sme sledovali proces s tými chlapcami, ktorý by sa snažili postupne hodiť vinu jeden na druhého a na konci by sme zistili jak to bolo v skutočnosti. Takto je výsledkom film s nádejným námetom ale len priemerným spracovaním. 6/10.(6.4.2020)

Proč jsem film chtěla určitě vidět: 1/ Ji Soo, 2/ Kim Joon Myeon X nečtu ráda anotace, takže jsem byla překvapená již na samém začátku.. (samozřejmě jsem věděla, že půjde o drama, takže ne v tomto smyslu). Snímek vypráví o čtyřech přátelích, kteří se dostanou do situace, ze které prakticky není úniku. Stojí před zásadním rozhodnutím, a ať udělají cokoliv, poznamená je na celý život. Nejsi-li jedním z těch šťastných, kteří se mají v životě na koho spolehnout, nemáš vliv, peníze? Holt smůla. Film byl opravdu skvěle natočený, kamera výborná, líbil se mi způsob prolínání minulosti se současností, hudba sedla perfektně, k hereckým výkonům - líbil se mi především Suho a Ji Soo opět ukázal, jak vynikajícím hercem je, i když mu je jen 23, jeho charisma prostě neodolám. Přechody mezi žánry jsem nijak nevnímala, protože byly prostě součástí filmu, vyprávění jejich příběhu, od začátku bylo vidět, že film nebude směřovat ke komedii. Film u mě na 4,5*, bonus za Ji Soo.(17.12.2016)