Geulloridei

글로리데이

Glory Day

One Way Trip

Jižní Korea, 2016, 93 min

Než jsem si One Way Trip pustila, nic jsem si o tom nezjišťovala, takže jsem netušila, do čeho jdu. Podle úvodu jsem čekala komedii nebo alespoň film v odlehčeném tónu, takže směr, který to nabralo, mě překvapil a musím říct, že kdyby to bylo celé komediálně laděné, bylo by hodnocení asi lepší. Na přechody žánrů jsem u korejských filmů celkem zvyklá, ale tady mi to nějak nesedlo. Na druhou stranu charaktery hlavní trojky byly dobře napsaný i zahraný, že člověk ze začátku klukům fandil a pak je nesnášel za to, co se z nich vyklubalo.(6.12.2016)

Proč jsem film chtěla určitě vidět: 1/ Ji Soo, 2/ Kim Joon Myeon X nečtu ráda anotace, takže jsem byla překvapená již na samém začátku.. (samozřejmě jsem věděla, že půjde o drama, takže ne v tomto smyslu). Snímek vypráví o čtyřech přátelích, kteří se dostanou do situace, ze které prakticky není úniku. Stojí před zásadním rozhodnutím, a ať udělají cokoliv, poznamená je na celý život. Nejsi-li jedním z těch šťastných, kteří se mají v životě na koho spolehnout, nemáš vliv, peníze? Holt smůla. Film byl opravdu skvěle natočený, kamera výborná, líbil se mi způsob prolínání minulosti se současností, hudba sedla perfektně, k hereckým výkonům - líbil se mi především Suho a Ji Soo opět ukázal, jak vynikajícím hercem je, i když mu je jen 23, jeho charisma prostě neodolám. Přechody mezi žánry jsem nijak nevnímala, protože byly prostě součástí filmu, vyprávění jejich příběhu, od začátku bylo vidět, že film nebude směřovat ke komedii. Film u mě na 4,5*, bonus za Ji Soo.(17.12.2016)