Zem, ktorá hľadá svoje nebo

When Land Is Looking for Its Heaven

Peter Kováč

Ivan Kršiak

Zvuk:

Ivan Kršiak

Pocta obyčajným ľuďom, ich sedliackemu rozumu, prostej viere v Boha a úpornej snahe prežiť na mieste, kde líšky dávajú dobrú noc. Ja si nemyslím, že tento film bude hodnotný o 50 rokov, naopak, je podstatný dnes! Keď žije generácia tých, ktorých (starí) rodičia takto žili/žijú, mysleli a nazerali na svet a my na nich za to s láskou spomíname. Je to krásna pocta našim vlastným včerajškom.(31.8.2018)

Taký malý a skromný čriepok zo života slovenských dedinčanov. Dokument, ktorý nadobudne historickú hodnotu až za pár desiatok rokov (Aspoň teda pre mňa ako slovenského diváka). Snáď sa naň dovtedy nezabudne, lebo natočený je veľmi zručne a hlavne výstižne. A skvelá kamera. 3,5* a s pevnejšou kostrou by boli aj 4*.(9.7.2016)

Ako žijú ľudia tam, kde sú najkrajšie stromy, na horehroní. Rovnako, ako kdekoľvek inde na slovenskom vidieku, kde sú rovnako krásne stromy. Veľa som sa nedozvedel, ale dokument je natočený zručne, má dobrú kompozíciu, obraz aj zvuk, takže taký bežný priemer.(1.9.2018)

Veľmi dôležitý film pre Horehron, ale málo dôležitý film pre slovenský film. Krásna kamera, vďaka ktorej si mohol podľa mňa dovoliť viac poetiky. Aj keď vidím, že to nebolo cieľom.(22.3.2016)